Skocz do zawartości

DOCIERANIE NOWYCH OPON


metiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

 

właśnie wyjechałem z salonu nowiutkim GSRkiem i zastanawiam się jak długo muszę jeździć zanim opony pozbędą się tego fabrycznego siuwaxu, którym są pokryte przez co są bardzo śliskie.

 

Może macie jakieś patenty na przyspieszenie ich dotarcia, oczyszczenia etc.

 

Pzdr.

Metiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patentów raczej nie ma zeby to szybciej zetrzec. Tylna gume mozesz nieco "przypalić" ale skoro piszesz ze nowy GSR to silnik tez na dotarciu, wiec lepiej nie ryzykowac. Myślę ze po 100km oponka juz jest "czysta" a jak bys jezdzil po ostrym asfalcie to jeszcze szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast męczyć oponę papierem ściernym wystarczy zrobić ok. 100 km, uważaj tylko żeby nie przyspieszać za mocno w zakrętach. Ja po ok. 70 km myślałem,że oponki są git i mi się tyłek poślizgnął w głębszym złożeniu. Samo docieranie to nudziarnia, powinno się kogoś do tego wynajmować :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym wjechał tą suzą w kopny piasek i pobawił bym się off-raidera, :bigrazz: na minimalnych obrotach

przynajmniej problem z tylną oponą bym miał z głowy.

 

Pozdrawiam i gratuluję pięknej maszyny

 

ps. sam nie wiem zkąd takie głupie pomysły mi się biorą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że podoba się Wam mój sprzęcik. Na razie zrobiłem 100 km ale jestem super zadowolony :crossy:

Tomba7 widzę, że masz piękną galeryjkę na bikepics. Skądś znam te moto, chyba mój kumpel nim jeździ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patentem jest przelecenie bierznika papierem ściernyn granulacja 100 działa- pozdrawiam :crossy:

Popieram. Sam stosuję papier 100 na szlifirce oscylacyjnej i od razu mogę się składac w zakręty bez strachu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patentów raczej nie ma zeby to szybciej zetrzec. Tylna gume mozesz nieco "przypalić"

 

Taaaaaak zwlaszcza boki :)

 

W niemczech zaleca sie 200 km.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...