Skocz do zawartości

Umowa kupna sprzedaży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie. Chce kupić motocykl od kolesia który sprowadza je z Niemiec. Wszystko jest tylko nie ma umowy kupna-sprzedaży podobno nie była spisana. Koleś mówi że nie ma z tym problemu, bo i tak nikt tego nie sprawdzi tylko żeby było. Wystarcz spisać samemu. Czy to prawda, czy będą jakieś problemy z zarejestrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec ja ci powiem jak to jest:

Kupując od Niemca motor spisujesz z nim umowe, to jest nie prawda ze nie.Niemiec musi spisać umowę z tobą i idzie wyrejestrować motor z tą umowa(nie iwem jak oni dokładnie to robią, bo oni najpierw wyrejestrowuja motor, przy kupnie dostajesz komplet wyrejestrowanych dokumentów , a później chyba donoszą umowę z danymi kupującego, ale tego dokładnei nei wiem). Ktoś kto sprowadza motor daje Ci tzlko Briefy i ty sobie sam piszesz umowę. Sam sie troche oburzyłem jak pojechałem po motor kiedyś 200km i koleś mówi że umowy mi nie da, bo mam sobie ją sam napisać, ale tak właśnie jest.Nie wiem czy to na 100% jest legalne(oprócz podrabiania podpisu niemca:) ale tak sie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o nowych przepisach??????? w tej chwili potrzebne są dwa dokumenty czyli brief i dowód rejestracyjny moto nie musi być wyrejestrowane wystarczy, że masz te dwa dokumenty i umowe kupna sprzedaży, którą możesz napisać sam ja tak rejestrowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przestrzegam przed radmi typu: "sam sobie spisz umowę". Panowie, to jest zwykłe FAŁSZERSTWO. Nigdy nie wiadomo kiedy to może wyjść, a wtedy będzie po zawodach i prokurator. Jeżeli nie ma umowy to sugeruję duuuużą ostrożność. Ja bym się nie zdecydował. Sprzętów jest do woli, ten nie jest jedyny. Znajdziesz inny. Jak masz wydać parę patyków na moto, to lepiej żeby wszystko było OK. Po co się denerować, że cos jest nie tak.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pieczęć w wymeldowanym dowodzie motocykla to jest takowa. Wiem, bo dwa dni temu odebrałem przetłumaczone dokumenty od tłumacza przysięgłego potrzebne do rejestracji. :icon_question:

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...