Skocz do zawartości

Składam Yamahe Dt 125


Kojba17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Składam Yamaszke Dt 125 i mam pare pytan !!!!!!

Jaki olej wlac do skrzyni?

Jaką świece założyć?

Około ile km zrobic na dotarciu?

Jakim olejem robic mieszanke paliwową?

Dozownik odłączyłem wydaje mi sie ze tak bedzie lepiej!!?

 

 

Piszcie wszystko co wiecie!!!!

Pozdrawiam!!!! :biggrin: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gęstość 10W40.

2. -

3. Żeliwo - 600-700km, nicasil 400-500km. Każdy inaczej dociera.

4. Castrol R2 - jeden z najlepszych olei.

5. A wyciągłeś cały dozownik? Z tego co wiem to dozownik się smaruje tym olejem co dochodzi do silnika. Jeśli nie bedzie oleju to dozownik się zatrze.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze dobre dotarcie nie polega na robieniu dlugiego dystansu, ale na umiejetnym docieraniu, chodzi o to aby nie przegrzac silnika, ale z drugiej strony aby go nie zamulic.

Nie jest to latwa sztuka :icon_mrgreen:

Jako ze pierscienie ukladaja sie do cylindra na dystansie okolo 70 km, jezdze na srednich obrotach, bez grzania motocykla, i bez zamulania. Nastepnie 200km bez specjalnego wysilania motocykla i jest idealnie.

 

A nicasilu sie praktycznie nie dociera. 10 min spokojnej jazdy i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni najlepiej motul transoil expert 10w40

ngk br9hs?

ja na dotarciu spokojnie robie z 300km. Podstawa to nie dawaj motocyklowi w dupe jak jest zimny i go nie przegrzej! Jezdzij na mieszance 1:35 czyli na jeden litr paliwa okolo 30ml oleju po 500km jezdzij na mieszance 1:50 czyli na jeden litr paliwa 20ml oleju.

 

A w dozowniku zrob obieg zeby olej ciagle w nim krazyl. Nikasil dociera sie z 100km max.

 

Mieszanke najlepiej rob z castrol r2 motul 800 lub midland 2t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyciągłem całego dozownika tylko odłączyłem linke z dozownika !!!

Niech mnie ktoś poprawi bo może mówie źle . . .

Przerabiałem ściągnięcie dozownika i też chciałem tylko tą linke ściągnąć, jednak kumpel z forum pow mi że dozownik jest smarowany właśnie tym olejem który idzie do gaźnika.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam tez zawsze kapke wiecej dolewalem niech troche wiecej bedzie niz zeby mial sie zatrzec.

 

No to tez odlacz odlacz ta rurke co idzie od dozownika do gaznika i pusc ja do baniaczka z olejem zeby byl obieg oleju a linke mozesz podlaczyc do dozownika. A ten otwor co pozostal w gazniku zablokuj go czyms zeby tam powietrze nie dochodzilo. Np kawalek werzyka i zablokuj go czyms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopzwonik napewno smarowany jest tym olejem więc wyjścia są 2

albo go całkiem wywalić

albo jak jest to niech spełnią swoją funkcje

 

jak go zostawisz i zostawisz pusty zbiornik oleju to

1.zatrze sie

2.będzie ci pompował powietrze do cylinbdra bo w zbiorniczku oleju jakiś odpowietrznik musi być(innaczej by sie próznia robiła :buttrock: )

 

moim zdaniem szkoda kombinacji żeby np pompował olej w kólko już lepiej go wywalić zawsze to odciązy silnik i da te 0.0001KM ;)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede nic kombinował z żadnymi rórkami zostawie odłączony dozownik naleje troche płynu do pojemnika a mieszanke bede robił bezpośrednio do baku !!!

co wy na to??????

 

a czy moge wlac do skrzyni mobila1 10w40 to ta sama gestosc???????

Edytowane przez Kojba17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten mobil jest przystosowany do motocykli 2T?

to juz lepiej wyreguluj ten dozownik i jezdzij na nim bo to bedzie glupie podowanie paliwa przez dozownik plus jeszce mieszanka z baku.

 

michoa to wtedy w karterach zostanie otwor po dozowniku albo jescze jedno zostaje, wyciagnac zebatke z dozownika i wtedy dozownik sie nie zatrze;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mam pytanie dzisiaj przyszla mi glowica z cylindrem z allegro !!!

mam pytania nie mam ani termostatu ani czujnika temperatury gdzie je kupic i gdzie zamatowac bo juz sam nie wiem !!!!

błagam pomocy!!!! :P :crossy: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...