Skocz do zawartości

Ile Hayabus na forum???


Rekomendowane odpowiedzi

a propos opon.... jakich używacie?????? bo ja na ten przykład mam na tyle michelin macadam i mam fatalne odczucia z jazdy.... przy chłodniejszej nawierzchni, czyli od +10 w dół jest tragedia..... jak bym na kapciu jechał :(

 

 

kupilem moto z metzeler M3 ...na tor dobra, natomiast na trase w czasie deszczu po prostu masakra....nigdy wiecej nie kupie takich opon...caly czas rzucalo dupa .... po wykonczeniu m3 zamienilem na pirelli diablo corsa ....idealna :) ...super na mokrym jak i na suchym , na takich bede jezdzil

 

.... wczesniej na jajku jezdzilem na michelin pilot road... gdyby byly takie tez do hayki to tez bym kupil ...

 

czasem trzeba poszukac, i w miare tanio mozna wyhaczyc na ebayu ...albo teraz w zimie poszukac gdzies wyprzedazy w serwisach ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moja też na ciepłym aswalcie w winklach dawa rade, i to tyle....... jeszcze jest w niezłym stanie ale w związku z faktem że na długi weckend majowy lece polatać po alpach austryjackich, nie będę czekał aż się skończy, bo tam nawierzchnia może mieć temp zerowe i być mokra.... na tym to się chyba zabije pięć razy.... :(

dawajcie reszta na czym jeżdzicie i jakie odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoja hayke na fabrycznych bridgestone BT 56,ale mam takie sobie odczucia co do tej opony.Skończył się tył więc teraz podjąłem decyzję że kupuję dunlopa qualifiera.A może ktoś jeździł na tej gumie i może powiedzieć jak się sprawuje w hayce?

Edytowane przez zibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro busa tak wcina opony to macie duuuużo możliwości, aby potestować różne modele opon :wink:

także jak widać, niekoniecznie to musi być wada :smile:

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon w tym motocyklu to biorac pod uwage swoje i kolegów doswiadczenia uwazam ze opony klasy ST sa naj bardziej optymalne.

 

Tutaj przyklady:

 

Pilot road 2

metzeler Z6

diablo strada

road smart

road attack

 

 

Mniej ale tez sie nadaje D220ST i BT 21

 

Lepsze ale szybciej znikające to np qualifier

 

Szczerze odraszam macadamy. to opona do skutera. tragedia. najgorsza jaka miałem w życiu. BT56 tez jakos mi nie przypadła do gustu.

 

W tym roku zjezdzilem road attack i jestem bardzo zadowolony z tej opony. u mnie wytrzymała 8000km i powiedzmy jeszcze z 1000 bym na niej zrobił. Fajnie sie trzyma na kazdej nawierzchni i jest stabilna.

 

Z6 mam na przodzie i tez zero zastrzeżen. nie zawiodla w zadnej sytuacji.

 

Mialem tez kiedys BT20 no i lipa straszna. odradzam

 

W tym roku najprawdopodobniej zaloze roadsmarta. same dobre opinie zbiera ta opona.

 

kilku znajomych zmienilo opone z 190 na 180 i podobno bardzo pozytywne odczucia. lepiej sie prowadzi w zakretach. tez sie zastanawiam czy tego nie zrobic.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja też zastanawiam się nad qualifier'em, tym wykonanym w technologi 3mieszankowej.... ponoć w hajce powinna dać jakieś 10k przebiegu...... i to mnie troszkę martwi, bo jak ma tyle wytrzymać to pewnie twarda po środku jak diabli, a jak twarda to przy przyśpieszaniu się będzie ślizgać i tyłem zamiatać... dobrze kminię, czy jestem przewrażliwiony przez mojego kartofla na tyle, że niepotrzebnie szukam dziury w całym ???????

lina do aukcji:

http://moto.allegro.pl/item503962521_dunlo..._190_50_17.html

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qualifier jest bardzo fajna opona i nie ma zadnego problemu z utrata przyczepnosci. kolega ma w 929 ktore ma na kole 180 koni (zmierzone) i hula bez zadnego stresu, a wolno to on nie jezdzi :)

 

gorzej moze byc z tym przebiegiem. jak bedziesz ostro odkrecał to raczej nie ma szans na 10000km bo po 5 nie bedzie po nie sladu. przy spokojnej jezdzie jest szansa ze wyda

 

 

 

http://moto.allegro.pl/item503959785_dunlo...ad_2_smart.html

 

jak zapodasz cos takiego to tez bedziesz zadowolony a na pewno dluzej posmigasz. a co do efektu takiego zabiiegu dam znac pod koniec wrzesnia ;)

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli moje obawy są bezpodstawne jeżeli chodzi o te opony.... jak dobrze słyszeć.....

przebieg podałem jako informację zasłyszaną(najczęściej i tym razem g wartą).....

ale tak podchodząc do tematu pragmatycznie.....w sumie jak wytrzyma te 5-6k bez durnych numerów na zimnym i mokrym, to jest chyba OK :)

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pozytywna cecha tej opony jest to ze szybko łapie temperature.

 

co do tych 3 składnikow musisz pamietac ze to opona bardziej sportowa niz turystyczna i twardosc jest brana pod uwage w tej kategorii czyli najbardziej twarda część bedzie bardziej miekka niz np w starym PR bo juz o macadamie nie wspomne

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałki nierządu, cos z głowicą, jakis power commander, uklad wydechowy i cholera wie co jeszcze. sam tego nie robil tylko taka juz kupił. pomiary zrobili bo cos za szybko jezdzil ten motocykl :) i faktycznie sprzedajacy nie kłamał.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drepta po naszej ziemi troszkę gigantów od tuningu przez duże T, .... dobrze że mają ograniczony budżet, bo taki napaleniec tak by zrobił motorynkę że obleciał by nasze dryndy jak by chciał.... ;)

 

a wracając do opon to chyba zakupię qualifier'a ....

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem ci ze najmniejszych szans nie mam z tym bladym. pomijam ze skale zamyka bez najmniejszego problemu. 299 sie swieci a maszyna dalej ciagnie :) przelozenia fabryczne. jak zmienil na troche wiekszy tył to ciezko było zeby na gume nie poszło :) szatan nie kogut :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...