Skocz do zawartości

Ile Hayabus na forum???


Rekomendowane odpowiedzi

kurde jacek to napisz co dla ciebie znaczy pycenie po autostradzie? bo dziwi mnie że tyle ci paliwa wciągnęła...no chyba że odkrecasz manete do końca i cały czas 300...bo ja np. jak leciałem z kumplami sobie na trasie i przeciętnie między 200 a 250 to wyszło mi około 8litrów przynajmniej wg komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji zeby utrzymac 8l przy takich predkosciach. komputer troch glupoty pokazuje jak sie leci powyzej 200 km/h

 

lecielismy do brna i caly czas trzymalismy predkosc okolo 200 i spalanie na kompie bylo ok 8L a w rzeczywistosci wyszlo 9

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ok tego sie nie czepiam-skoro wszyscy mówią że komp zaniża to pewnie tak jest. ale ja mówie o wskazaniach tylko-8 a 11 to jednak spora różnica...a tak w ogóle to wesołych świąt życze wszystkim i udanego sezonu bez żadnych przykrych niespodzianek...

Edytowane przez dalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jacek to napisz co dla ciebie znaczy pycenie po autostradzie? bo dziwi mnie że tyle ci paliwa wciągnęła...no chyba że odkrecasz manete do końca i cały czas 300...bo ja np. jak leciałem z kumplami sobie na trasie i przeciętnie między 200 a 250 to wyszło mi około 8litrów przynajmniej wg komputera...

dwa lub trzy razy trfiło mi się takie spalanie(policzone kalkulatorem bo na kompa już nie patrzę).... nie powiem autostrada była wyjątkowo lużna(mało puszek) i się fajnie leciało(przy dużym ruchu opuszczam).... pare razy licznikowe 350, a 300 prawie non top.... wtedy tyle łykła mi wachy, a raz to myślałem że z gliwic do wrocka nie styknie mi wachy.... był mały stres....

ale niech ktoś mówi co chce.... jak słucham userów innych maszynek to stwierdzam że buzy są oszczędne i tyle... te silniki mają jakąś genetyczną alergię na paliwo....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy turuystycznym wypadzie w góry w dwie osoby z predkościami 140-160 wypada najczęsciej 7l/100km... Zauwazyłem jednak, że jak jej nie zamulam to pali jeszcze mniej - tzn zmieniam biegi miedzy 5000 a 6000 obr/min a nie tak jak wczesniej zmieniałem biegi do 4000 góra do 5000 obr/min.

Wszyscy doskonale wiemy, że silniczek nie potrzebuje wysokich obrotów żeby fajnie się zbierał, ale jednak ciut wyższe obroty pomagają zbic aptetyt na paliwko i teraz przy tych samych predkościach ale trzymajac silnik na wyższych obrotach(miedzy zmianami biegów) schodze do 6,5 l/100km.

Zawsze mi się wydawało, ze skoro tak fajnie ciagnie od dołu to po co ją piłowac - tylko niepotrzebnie ryczy, a mocy mam pod dostakiem do jazdy turystyczniej bez wyższych obrotów. Ale dotarło do mnie, ze jednak jest wrecz odwrotnie.

 

Co do spalania na autostradach to z racji tego, ze jazda autostradami mnie nudzi miałem okazję tylko raz ją przedmucha na A4 i szczerze mówiac przeżyłem szok :icon_exclaim: Nie wiem jak to możliwe ale na odcinku 200km ze srednia predkoscia oscylujaca około 200km/h w pojedynke zszedłem poniżej 6,5l/100km :icon_exclaim: Mowa cały czas oczywiście o spalaniu rzeczywistym, bo komputer pokazal 6,1.

 

Do dziś nie wiem jak to możliwe :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zauwazylem ze najlepsze obroty dla tego silnika to 4000-6000rpm a sens konczy sie przy 10 000 rpm bo powyzej jest juz odczuwalny spadek mocy i rychła odcinka :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitac....

 

melduje sie kolejny posiadacz srebrno-niebieskiej hayki 2002 (model K1) ....hayke mam od sierpnia, przez 3 miechy zrobilem 7500km ...pali w sumie malo jak na taka moc, srednio w granicach 7l przy jazdach okolo 150-200, przy ostrej jezdzie w granicach 280 okolo 9+, a przy 120-130 i zmianie biegow przy 3 tys obrotow ..okolo 4.5 litra :) (najmniej komputer pokazywal 4.3 ....ale to robilem dla testu, prawie sie toczylem ,max 100km hehe) ale kto tak jezdzi ;)

....do turystyki idealny jak dla mnie , do manewrowania w miejscu nie bardzo, wtedy odczuwa sie wage lokomotywy ;) ...ale za to na torze troche poganiac mozna, ogolnie podczas jazdy bardzo leciutka i zwinna :) ....

w mojej laluni zmieniono (czesc w trakcie zmiany) : xenon (polecam wszystkim!) , biale kierunki, biala lampa z tylu, szyba double bubble, 2 x yoshimurki rs3, z tylu blotnik na kolo, manetki

w przyszlosci usuniecie oryginalnego blotnika lub przyciecie (jeszcze nie wiem) , i ....oj pomyslow co zmieniac to mam pelna glowe ...ale najpierw musze pozwiedzac troche ;)

 

no ja sie zakochalem w busie... nie zamierzam zmieniac...no moze kiedys na jakas K8 i nowsza i oczywiscie biala ;)

 

co do wlascicieli i ilosci hayek....to w samym lublinie ja naliczylem ich cos okolo 8 sztuk ... :) ...i wiekszosc probuje sil na lubelskim torze :) ...

 

na razie w planach oczywiscie turystycznie na wiosne mam zwiedzenie poludniowo-zachodniej europy

 

 

dobra, koncze, bo za duzo napisalem i nikt i tak nie przeczyta ;)

 

pozdrawiam wszystkich ! do zobaczenia na trasie :crossy:

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to czuje że na zwiedzanie europy to sie podepne :) tylko nie wiem czy zdąże w tym sezonie bo kupe wydatków jeszcze przy mojej niuni mam. musze zmienić napęd, i kupić kufry, o takich drobnostkach jak opony itp to nie wspominam a żyć też trzeba z czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no widze ze coraz wiecej posiadaczy sie ujawnia :D

 

miło heheh

kolega napisal ze opony trzeba zmienic. w tym moto to raczej częsty zabieg ;)

 

tez mnie to czeka :/ a xenony to faktycznie dobra sprawa i mam podobne plany 5000K musi byc ;)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukaliście gdzieś xenona?ile takie ustrojstwo do hayki moze kosztowac?

 

 

koszt okolo 300-350 zeta z przesylka, ja mam 4500K ....i jest idealnie biale....pamietajcie, ze czym wiecej "K" tym bardziej swieci na niebiesko

 

http://i16.ebayimg.com/04/i/000/e2/f2/25bb_1.JPG

 

moje jest cos takiego http://cgi.ebay.pl/Suzuki-GSX1300R-Hayabus...3|39:1|240:1318

 

tylko wlasnie o mocy 4500k a nie jak w tym linku 6000k ....na ebayu na pewno znajdziecie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa AUDI BRAND GROUP montuje do wszystkich swoich pojazdów palniki o temp. swiatła 5000k i jak dla mnie jest bardzo dobra poniewaz jest biała. temp. swiatła dziennego jest cos niewiele ponad 5000 czyli bylo by dobrze

 

 

co do zestawu to nie dajmy sie zwariowac i wystarcza taki zestawik za 200zł z allegro. nie rozni sie niczym od tych drozszych tak wiec nie widze sensu przepłacac.

 

np. cos takiego:

http://www.allegro.pl/item513354729_nowsza..._4300k_hid.html

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt jest faktem ze te zestawy szykowane teoretycznie pod motocykle maja mniejsze przetwornice ALE ta niby samochodowa i tak jest w miare mała i nie widze problemu z zamontowaniem tym bardziej w Hayce. pod czasza jest sporo miejsca.

 

Co do temp to faktycznie max 5000K bo pozniej robi sie niebiesko i pachnie tuningiem remizowym. pomijam ze na mokrym nie widac niebieskiego swiatła i zaczynają się jaja bo zamiast poprawic widocznosc po prostu ja pogarszamy

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no widze ze coraz wiecej posiadaczy sie ujawnia :D

 

miło heheh

kolega napisal ze opony trzeba zmienic. w tym moto to raczej częsty zabieg ;)

i bardzo dobrze że się ujawniają, bedzie z kim doświadczenia wymieniać ... powitać bodzia i cosmo

 

 

a propos opon.... jakich używacie?????? bo ja na ten przykład mam na tyle michelin macadam i mam fatalne odczucia z jazdy.... przy chłodniejszej nawierzchni, czyli od +10 w dół jest tragedia..... jak bym na kapciu jechał :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...