Skocz do zawartości

Strzały w przedni tłumik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pierwszy problem ze swoją Shadowką 1100 C2 - popierduje sobie w tłumik na wolnych obrotach. Nie podczas przegazówki przy redukcji, przy schodzeniu z obrotów (chociaż to też) ale przy obrotach biegu jałowego.

Wszystko co zauważyłem to:

1- strzela często, około raz na sekundę

2- tylko i wyłącznie w przedni komin

3- poprzedni właściciel stuningował tłumiki przy pomocy wiertarki, tylny jest o wiele głośniejszy, przedni słychać o wiele słabiej, ale napiernicza w przedni

4- skoro tłumiki i tak są skaszanione to spróbowałem "poprawić" przedni i wypatroszyć go dokładniej, żeby oba pracowały równiej, wydobyłem z niego trochę mięsiwa za pomocą wiertarki, pilnika itp. Przedni zrobił się nieco głośniejszy ale i tak jest sporo cichszy niż tylny, strzały bez zmian

5- Obrazek p.t. PRZÓD TYŁ): KOLORY ŚWIEC

6- Zamieniłem świece miejscami w przednim i tylnym cylindrze , bez zmian

7- Jeśli prawie całkiem zasłonię szmatką wlot do filtra powietrza to pracuje równo i bez strzałów

8- możliwe, że rozwiercenie tłumika spowodowało mniejszy opór w przepływie gazów i porywanie części mieszanki do wydechu i stąd upierdliwe strzały.

Wydaje mi się że zasłaniając wlot powietrza hamuję przepływ i strzały znikają. Ale hamuję przepływ gazów zatykając też wylot tłumika a wtedy strzela bez zmian (i zawsze w PRZEDNI)

A może coś nie tak jest ze składem mieszanki w przednim garze albo z zapłonem ?

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się,że po rozpruciu wydechów moto szaleje.

Jeśli masz możliwość to wróc do oryginału.

 

Musisz na nowo ustawić gaźnik. Może też być konieczna wymiana dysz.

Nie masz też pewności czy będzie się dało to wyszystko ładnie dostroić.

 

jednym słowem .. Popsułeś sobie motocykl . ;)

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423...ias=2&startsz=x

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij rure z przedniego cylindra i zobacz w jakim stanie jest podkladka azbestowo miedziana miedzy rura i glowica. Jezeli jest wypalona i luzna to jest przyczyna strzalow.

Tlumiki warto zalozyc, nawet akcesoryjne ale dedykowane do moto.

Beda glosniejsze niz stock, ale moze nawet nie bedziesz musial regulowac gaznikow zeby motocykl dobrze chodzil.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przednie kolanko jest uderzone, więc może uszkodzona jest i uszczelka m-dzy rurą a głowicą, do wymiany. Jeśli to rozbiorę to ponowne składanie bez nowej uszczelki i tak nie ma sensu.

Pozatym zauważyłem, że na ssaniu nie strzela a po schowaniu ssania zaczyna, nawet po rozgrzaniu silnika jak wyciągnę lekko ssanie to się uspokaja, czyżby świadczyło to o złym składzie mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przednie kolanko jest uderzone, więc może uszkodzona jest i uszczelka m-dzy rurą a głowicą, do wymiany. Jeśli to rozbiorę to ponowne składanie bez nowej uszczelki i tak nie ma sensu.

Pozatym zauważyłem, że na ssaniu nie strzela a po schowaniu ssania zaczyna, nawet po rozgrzaniu silnika jak wyciągnę lekko ssanie to się uspokaja, czyżby świadczyło to o złym składzie mieszanki?

 

no to jak juz ktos napisale ze zla mieszanka .... na moje strzal w tlumik to mieszanka jest zabogata ale skoro po wyjeciu ssania masz ok to masz gdzies lewe powietrze ... na moje to moze byc ta uszczelka miedzy kolankiem a cylindrem to bym sprawdzil w pierwszej kolejnosci ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pozatym zauważyłem, że na ssaniu nie strzela a po schowaniu ssania zaczyna, nawet po rozgrzaniu silnika jak wyciągnę lekko ssanie to się uspokaja, czyżby świadczyło to o złym składzie mieszanki?

 

No wlasnie tamtedy dostaje ci sie lewe powietrze so komory spalania zubazajac mieszanke i powodujac strzaly.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi,

w tygodniu brak czasu, więc dopiero w następny łykend będę mógł zajrzeć do sprzęta.

Mam jeszcze pytanko w związku z tą uszczelką - nie powinno syczeć jeśli jest przedmuch?

Na razie i oby do wiosny (podobno mamy ostatnie dni zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze że zatykanie wylotu tłumika nie ma wpływu na strzały a chyba powinno mieć, bo przywraca chociaż częściowo prawidłowy przepływ spalin. Chyba w takiej sytuacji teoria Adama M. (lewe powietrze) będzie do sprawdzenia w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...