Skocz do zawartości

AMD World Championship of Custom Bike Building


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, co wam powiem? Tryumfy święcą moje ulubione motocykle, czyli te nawiązujące stylistycznie do początków i wczesnych lat czegoś, co nazywa się "motocykl". Nieziemskie maszyny.

 

P.S. Tak dla porządku: żaden z polskich sprzętów nie znalazł się w pierwszej dziesiątce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom znad Wisły

 

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o polskich akcentach w cyklu mistrzostw customizingu. Był nawet sukces jednej z najbardziej znanych polskich firm, zajmujących się budowaniem motocykli niecodziennych, oryginalnych i pięknych. Mowa o Free Rider Motorcycles z Warszawy. W 2005 roku Voytec Urbaniak, właściciel FRM wystawił w Mistrzostwach Europy konstrukcję znaną jako Chopper '69 i zajął w swojej klasie 3-cie miejsce.

 

Później były jeszcze dwie inne konstrukcje - Green Devil, którego mogliście oglądać na pierwszym MotocyklExpo w 2006 roku oraz Undertaker, którego początki sam pamiętam jeszcze z innej wystawy w 2005 roku. Niestety obie te konstrukcje nie zostały docenione w takim stopniu, jak Chopper '69.

 

Innym z polskich budowniczych motocykli, którzy próbowali swoich sił w Mistrzostwach, jest pan Bogusław Malajowicz i jego firma Motorcycles Performance Mały HD. Jego motocykl o wdzięcznej nazwie Devil mogliście oglądać dotychczas na każdej edycji MotocyklExpo, gdzie brał udział w wyborach na najlepszego Custom Bike. Niestety ani na naszej lokalnej, ani na europejskiej scenie Devil nie został odpowiednio doceniony...a powinien.

 

Czekamy, zatem na kolejnych odważnych, śmiałych i oryginalnych konstruktorów z Polski, by świat dowiedział się, że i tu nad Wisłą potrafią budować niesamowite motocykle. Każdy, kto prowadzi swoją firmę, wie też, że taki sukces to nieoceniona reklama i nadanie marce prestiżu. Szkoda tylko, że budowa prawdziwego Custom Bikea to pieniądze, których najlepiej poszukać u sponsora.

 

Marzenia jednak odkładamy na bok i czekamy na rozwiązanie plebiscytu na rok 2008, o wynikach, którego na pewno się od nas dowiecie.

 

Tak wiec w tym roku zadnego z naszych nie bylo w dziesiatce :-)

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem fanem custom i tasakowania sprzetow ale bardzo podoba mi sie styl bobber - ktory widac jest teraz cholernie modny - bo wiekszosc z tych maszyn ma cos wspolnego z Bobem . Nortorius'a szpeci przednia lampa - znacznie lepiej wygladal by z klasyczna lampa od Domi 88 albo Navigatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heh. Tak przeglądam ten ranking i widzę że autor robi niezłe błędy. Maszyna z 1 miejsca zwana "Hustler 8 valve" tak naprawdę nazywa się "Hulster" a to dlatego że niektóre elementy pochodzą z legendarnego Rudge Ulster a litera H na początku ma wiązać temat z Harleyem. Na początku roku był on dokładnie opisany w BSH, co jak zostało zrobione i z czego itd. Ogólnie u mnie szakunec dla twórcy!!!

 

PS. A ten custom znad Wisły to chyba jako dawka humoru wśród pozostałych customów na tej stronce. Widać ze twórca żyje jeszcze wczesnymi latami 90-tymi jesli chodzi o design.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...