Skocz do zawartości

Romet - nowe modele 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie:

Co wiece na temat nowych rometow, nie mam tu na mysli zadnych ogarów 900 ani K125 czy cos, tylko jeszcze nowsze, te co w 2008 maja byc produkowane juz u nas [wlasciwie produkowane sa juz ale nie sprzedawane jeszcze]. Na stronie rometa nic o nich nie ma, byc moze cos na EXPO było tydzien temu, wiem ze romet mial tam stoisko. Na stronie rometa. Mam tylko takie foto tego 'SCIGACZA' Rometa [w ich fabryce], link ponizej. Ciekawe co to za cacko, pewnie tandeta, ale zapewne bedzie kosztowac grosze, wiec kto wie kto wie. ..

 

Aha i odnosnie tej nowinki dodam jeszcze, ze ruszyła juz produkcja Quadów rometa ;] Wg informacji prasowych, wszystko produkowane 2008r+ jest robione [nie składane!] calkowicie w polsce. Romet ma duze perspektywy, zobaczymy czy sie uda. We wrocławiu listonosze beda jezdzic na Ogarach 900 i rometach K125 [ten news slyszalem pol roku temu ale jakos jeszcze nigdy nie widzialem]. W kazdym razie na polskiej jezdzie mozna zaobserwowac ze uzytkownikow nowego 'rometa' [bo czy to nadal ten Romet ?] caly czas przybywa, jestem ciekawy co z tego bedzie;]

 

Nowe modele [swatu]

-S200 czyli taki ścigacz, jednak o nieco ażurowej konstrukcji. Cena 8229 pln. Podobno jedna podobno osoba jechała nim 160km/h... nie wiem jak to możliwe przy silniku z moto-magnus corda, czyli większej wersji silnika crs'a.

-250V czyli kolejny chopper tyle że z silnikem w uładzie V. Cena: 11999 moim zdaniem nie jest tego warty.

-RM 125 ładny motorek, podobny do k125 tyle że bardziej klasyczny. Szprychowe koła, dwa bębny, chlapacze, osłona łańcucha. Cena: 3499pln.

-Z150 całkiem ładny :biggrin: . Cena 3499pln.

-crs 200 zwyczajny cross jakich wiele na allegro w dużo niższej cenie. Cena: 5999pln

-i skutery które już są na allegro, jeden jest idealną podróbką peugeota. 747, 737 i 717.

 

Ja uwazam ze romet to obecnie super alternatywa dla wszystkich chinoli. Fakt - jakoscia nie grzeszy ale z pewnoscia stosunek ceny do jakosci jest bardzo niski. Odpowiedniki dotychasowych modeli zza granicy stoją po 2, 3x tyle, a tu za niewielka kase mamy calkiem przyztoiwy sprzet, nowy, na gwarancji.

 

Ten scigacz pewnie kolejna z replik - odpowiednik NSRki albo cbrki125 tylko w gorszym wykonaniu, ale tez za duzo mniejsza kase. Ciekawe jak z osiagami, kto wie kto wie .. moze na jesien przyceluje ponownie w rometa. Wyglada niezle, nie jest maly, ale jakos pewnie sredniawa. Jesli by mial mocniejszy silniczek niz 125 to kto wie, moze konkurencja dla GSa <lol> ktorego swoja droga troche przypomina.

 

Ten SM200 moze jednak miec jakis mocniejszy silniczek - ma 2 wydechy wiec chyba do 1-cylindrowca by tego nie wsadzali. Z tylu tarczowka. Wyglada bardzo ciekawie. Z przodu ma 2 koleczka.

 

A tu mam fotke tego RM125. Prezentuje sie na prawde fajnie, jak YBRka 125 z tym ze tamta nowa kosztuje 9 klocków a ta pewnie 3-4 ;] Wolalbym miec ciut gorszego k125 niz np wspomniana yamaszke za ponad 3krotnie wieksza cene, ponizej foto sami ocencie.

 

Ostatnio widzialem na allegro tanią replike scigacza, za 4 K jakas 125, wyglada bajerancko i jest duza, sprzedajacy dal filmik na utuba. Link do aukcji postaram sie dodac, juz jej nie ma, ale to cos takiego jak mini scigacze tylko ze niby dla doroslych :bigrazz: Czy wiecie cos na ten temat ? [jakas nieznana marka, pewnie jakis badziew]

 

Jestem bardzo ciekawy co z tego bedzie, na expo ponoc zrobilo niemała furorę. Sam mam ogara 900 [skuteropodobne ale 4biegowiec] i musze powiedziec ze jestem zadowolony - za 2,5 K mam nowke na gw. a ciagnie ladnie, na blokadzie 70 [a ma na gazniku i jakas na module elektryczna, na 4 biegu nie wkreca sie na obroty]. K125 tez fajny motorek, kto wie moze niedlugo w wordach beda na czyms takim jezdzic ;]

 

Dodaje fotki:

 

http://www.romet-motors.pl/zdjecia/a895290...b47647dbfff.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/153/47fe1e97af199505med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/133/5deeb9a2450f5a15med.jpg

 

Jak chcecie zobaczyc co do tej pory jest w ofercie rometa to strona producenta odsyłam www.romet.pl

 

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na motoexpo w wawie obejrzałem tego romecika.

wrażenie: na zdjęciach prezentuje się lepiej. z bliska widzisz lekkie niedoróbki, niespasowania. lakier i plastiki nie powalają.

ale pewne nie taka jest idea. nie oczekuję w sumie, ze motocykl za 5 tysięcy powali mnie na kolana perfekcją wykonania detalu. ogólnie jestem 'za' i trzymam kciuki za firmę - mam nadzieję, że beda się rozwijać i dopracowywać swoje konstrukcje.

mam w zasadzie tylko jedną prośbę - czy romet mógłby zmienić lakierowanie? nie wiem dlaczego, ale lakier którego używają (a z bliska widać że jest metalizujący w specyficzny sposób, którego nie jestem w stanie opisać) nieustannie kojarzy mi się z tandetą i chińszczyzną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się malowanie tego "ścigacza" podoba :D

 

Mam pytanie z innej beczki - czy ktos orientuje się (na oko) jakich rozmiarów jest opona z tyłu? [ http://images33.fotosik.pl/133/5deeb9a2450f5a15med.jpg ]

Szerokośc wygląda na około 130, ale jakaś niska się wydaje. może ze 130/50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam nic do kolorów - są spoko, srebrny z niebieskim wygląda ok. tylko sam lakier, jeśli sięprzyjrzysz z bliska (nie na fotce a na zywo) ma w sobie coś, co sprawia, ze wygląda jak chińska zabawka. no naprawde nie umiem tego wytłumaczyć.

jak jest na forum ktoś zajmujący się lakiernictwem, to może mi wyjaśni dlaczego tak się dzieje... ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co do produkcji to trochu wyjaśnień:

Po pierwsze one są tylko składane w Polsce z podzespołów przywiezionych z CHRL

po drugie ten nowy motocykl 150 poj to już od 10 lart jest na rynku

po trzeci ten ścig 200 to ma przedni zawieszenie nie wiadomo od czego (jakby od jakiejś 600 )

po czwarte mamy takie w sklepie żadna nowość

po piąte te V 250 to tez keeway i zipp ma od 4 lat w sprzedaży

 

Tak więc reasumując Romet będzie miał lepszą kontrolę nad składanymi pojazdami ale usterki i jakośc zostanie ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by tu nie mowic, po latach przerwy Polska znow jest w gronie producentow jednosladow. Narazie udzial czesci z Chin jest spory, ale ma on byc stopniowo zmniejszany. Wiecej na ten temat i fabryki Romet-Argus pisze w marcowym SM. Atutem ma byc pakiet asistance i 2 letnia gwarancja, chwala sie tez wnikliwa kontrola kazdego skutera, czy motocykla. Ja trzymam kciuki. W koncu prawie kazdy zaczynal od Rometa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam folder rometa na 08, musze przyznac ze bogata, ciekawa i TANIA oferta, na wszystko 2 lata gw, pakiet assistance, niektory motory w 2 wersjach [2,4 sów albo np 125/250). Dowiadywalem sie u zrodel [bylem dzis w autoryzowanym serwisie], wiekszosc cczesci produkowane juz u nas, ponoc. Na moich oczach skladali jakiegos chopperka [romet do sprzedawcow wysyla moto w czesciach i oni skladaja], wygladal super. Ceny b atrakcyjne a przedewszystkim - gwarancja, duzo punktow serwisowych w calej polsce i staly dostep do czesci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się co produkujemy

Wszystko co mam w sklepie, tzn części do skuterów jest z chin importowane przez takie a nie inne firmy. Są owszem lepsze rzeczy i gorsze ale większośc azjatyckie. Oczywiście są też części do peugotów czy aprilli itp ale też trafiają się z fabryk chińskich lub koreańskich i taiwańskich CO do Rometa to jestem na 99% przekonany że tam nic polskiego nie ma.

W ubiegłym roku sprzedaliśmy około 200 pojazdów z rometa (motocykle skutery) i nic tam polskiego nie widzialem

Nawet na nalepkach są błędy niby w polsce robione a jakoś po ichniemu pisze

Nawet blaszki znamionowe są z Chin, choć skuter składany w polsce

Oczywiście nic nie mam przeciwko Rometowi bo w końcu coś się u nas dzieje, no i poprawa sprzętów jest widoczna a cena też dostępna.

Tak więc reasumując tą KRÓTKĄ WYPOCINĘ jak na razie wszystko jest na dobrej drodze, w końcu mamy jakąś alternatywę dla komara lub piaggio

Pozdro

 

a co do produktów Rometa przejdź się po salonach to zobaczych identyczne pojazdy- inne nazwy, malowanie. Takie motocykle jak R 150 czy R 250 Zipp miał juz 3 lata temu. Teraz Romet wprowadza V 250 gdzie Keeway i Zipp sprzedają je od swojego powstania. Zipp wchodzi w tym roku z hitem motocykl 150 poj taki jak romet 150 identyczny tylko nazwa. Za to keeway ma w ofercie też motocykl 150 poj tylko bardziej wypasiony i lepsze wykonanie.

Fabryce to tam zwisa czy to nazwa A czy B ważne że sprzedać

Więcej zapłacisz- lepszy pojazd dostaniesz

Moge ci podać stronki różnych serwisów czy salonów gdzie obok siebie stoją takie identycze pojazdy różnych marek.

U mnie w salonie to z lewej strony oferta keewaya ,dalej romet, zipp, Jonway, troche giler i piagioo ale te pierwsze to mają wiele cech wspólnego.

 

Zasadniczo passat i bora i toledo i octavia tez mają jedną podłogę.

 

 

Ja to ze swojej strony zapraszam do nas na pogawędkę może coś sobie upatrzysz wybór ogromny no i mnóstwo mozliwości

Dziś sprzedaliśmy motocykl Zipp V 250 naprawdę ekstra wygląda Z daleka niczym nie odstępuje od renomowanych marek. jak stał w rzędzie obok virago i shadowki to żadnej różnicy. A silnik niczego sobie V 250 poj 2 zawory na cylinder fajny klank no i odejście też niezłe

Kolo dal 8 tyś stwierdzając że za tę kasę to na allegro fajnej virago czy shadowki nie kupi Woli nowy z gwarancją itp. No ma szybę sakwy smar do łańcucha dostał gratis

Tak więc trochu sprzedaje to widzę że z roku na rok jest coraz lepiej

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo widze nareszcie konkretna wypowiedz prawie ze zrodla :flesje: Sam mam podobny dylemat co opisales - czy za 9 K zakupic bandyte 600 ew cb500 czy nowego scigacza rometa [na dniach ma sie pojawic, delarzy juz moga zamawiac] - podoba mi sie z wygladu, mial bym gwarancje, assistance, dostep do czesci .. A powiedz mi, czy firmy tego typu - zipp, keeway, romet, maja w ofercie jakies moecniejsze motorki ? tak 250 i wyzej [z tym ze choopperow nie liczac] ? Mozesz podac stronke swojego sklepu ? Dzieki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...