Skocz do zawartości

Montaż miernika paliwa w Hondzie Shadow 600


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Chciałbym zamontować w swoim chopperze Hondzie Shadow 600 miernik paliwa bo nie chciałbym tak celować czy mi starczy paliwa czy nie :wink: . I mam pytanie czy w ogóle można coś takiego założyć, co potrzeba na założenie takiego czegoś i ile miej więcej to kosztuje i czy się w ogóle opłaca? Proszę o odpowiedzi na mój problem i z góry dzięki za odp Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pomysl, jaki przychodzi mi do glowy to wcisnac do baku plywak (z calym ukladem) od innego moto, ale to wiaze sie z cieciem, kombinowaniem, uszczelnieniem itp. no i prawdopodobnie wyskoczylyby problemy z kalibracja tak zaadaptowanego ustrojstwa - tzn z liniowoscia wskazan.

Mozna tez pokombinowac z pomiarem cisnienia, jakie wywieralaby bzyna, ale polprzewodnikowe czujniki cisnienia sa dosyc drogie i nie spotkalem sie z wersjami pracujacymi w benzynie. Po drugie wydaje mi sie, ze pomiar bylby zafalszowany podczas pracy silnika.

Sytuacja w moto na wtrysku bylaby latwiejsza, bo na podstawie czasu otwarcia wtryskiwaczy i sygnalu z predkosciomierza da sie zbudowac uklad mierzacy spalanie chwilowe, srednie i przebyta droge - rodzaj komputerka pokladowego, ktory bylby pomocny w przypadku braku wskaznika.

Edytowane przez twizzter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Chciałbym zamontować w swoim chopperze Hondzie Shadow 600 miernik paliwa bo nie chciałbym tak celować czy mi starczy paliwa czy nie :biggrin: . I mam pytanie czy w ogóle można coś takiego założyć, co potrzeba na założenie takiego czegoś i ile miej więcej to kosztuje i czy się w ogóle opłaca? Proszę o odpowiedzi na mój problem i z góry dzięki za odp Pozdrawiam

myślę, że "gra nie warta świeczki" sa dużo roboty, kłopotów, a efekt nie koniecznie będzie spełniał twoje oczekiwania.

Musisz po prostu "wybadać" motocykl na tyle, żeby wiedzieć ile jeszcze przejedziesz i już. Działa ci rezerwa? Sprawdź jaki masz na niej średni zasięg i tyle...

Jako ciekawostkę ci powiem, że mam u siebie fabryczny wskaźnik poziomu paliwa, a jego wskazania... hmmm często mijają się znacznie z rzeczywistością.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Chciałbym zamontować w swoim chopperze Hondzie Shadow 600 miernik paliwa bo nie chciałbym tak celować czy mi starczy paliwa czy nie :P . I mam pytanie czy w ogóle można coś takiego założyć, co potrzeba na założenie takiego czegoś i ile miej więcej to kosztuje i czy się w ogóle opłaca? Proszę o odpowiedzi na mój problem i z góry dzięki za odp Pozdrawiam

Honda Shadow to Chopper.A chopper powinien miec tylko to co niezbedne. Moze Ty potrzebujesz GOLDWINGA???? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki układzik, jak stosuje się w zbiorniczkach dozownika oleju. Tam gdy jest mały poziom oleju styropian opada i załącza obwód. Nie wiem tylko jakby to działało w baku, bo benzyna, elektryka itd. Troszkę strach. Może niech się inni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda Shadow to Chopper.A chopper powinien miec tylko to co niezbedne. Moze Ty potrzebujesz GOLDWINGA???? :D

 

Święte słowa. Fajnie się montuje po sezonie różne gadżety w motocyklu, ale ja również odradzałbym taki. Jego wyskalowanie graniczyć może z cudem. Prościej zapamiętać co ile tankować i już. Jeżeli nie chcesz kasować przebiegu na liczniku głównym możesz sobie zamontować licznik elektroniczny - rowerowy, który ma wiele fajnyc dodatkowych funkcji (np. dystans dzienny, tygodniowy, średnia prędkość, maksymalna prędkość itp), z których można jedną przeznaczyć na dystans od tankowania :-).

I jeżeli masz sprawny kranik z rezerwą - no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...