Skocz do zawartości

WSK uratowana przed śmiercią...


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcozraj grzebałem coś przy WFM i akurat przechodził sąsiad i powiedział mi że był ostatnio na złomowisku to widział jak jakiś dziadek przyprowadził stary motur , prawdopodobnie WFM, postawił na wagę i zainkasował 70PLN za całe moto. Dziś z rana telefon do kumpla i wysłałem go na zwiady do złomiarzy bo ja jestem poza miastem. Okazało się że jest to WSK M06B3 z 1985 roku. Brak siedzenia, lampy, błotnika tył, wydechu i kilku drobiazgów. Była kompletna ale ktoś się już poczestował tymi elementami. Kolega poszperał jeszcze w złomie i wymalazł podobno niezłe koła do WFM z niezłą oponką. Odłożył wszytko razem na wagę i za 80PLN ów zestaw trafia do mnie jak tylko jutro się wyrwę z domu i pojadę odebrać moto i zapłacić.

Fakt że M06B3 to nie to czego szukam, tudzież nie pożądam ale cieszy mnie że udało nam sie uratować przed zgniatarką ten motocykl. Byle tylko żaden frajer nie ukradł tego w nocy ze złomu.

 

fotki zapodam na dniach.

pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze ci części pokradli, ale super że ją uratowałeś od zgniatarki. Jak widać chłopaki na wsiach szybko działają, a szkoda że tyle sprzętów faktycznie po latach z szopy/garażu jedzie na złom... A 80 zł za takiego sprzeta nie jest dużo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Teraz nie wiem co zrobić z czesciami z niej. Rama i wahacz już stoi w kolejce na złom spowrotem.

Okazało się że w silniku jest całkiem nowy, nominalny cylinder aluminiowy , nie używany chyba a jełsi juz to max. 5km bo nawet nie ma łśadu nagaru ani spalin w oknie wylotowym.

 

A tu fotki owej WSK:

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/o03...wmutkwzyw0d.jpg

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/zeq...4ehyyg0n2jr.jpg

 

W ramach transkacji zabrałem jeszcze super koła do WFM i nowy, nieużywany wydech do CZ/Jawa.

 

pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie je żadno 175 a ino normalno 125 M06B3. Ramo poszla na straty bo jakoś mam odrazę do jednoramówek a resztę częsci zachowalim bo kcemy składoć dwuramófkie.... :) Chyba że żule nie zabroli jeszcze ta rama to leży pod płotem i jak ktoś kce to chętnie oddam za free jak odbierze ktoś własnoręcznie... :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooosz, chłopie!!! To 175 przecie, piechna, i w miare kompletna, wiesz jak to zasuwa????No ty to jestes farciarz, ja chce taka!!!!:-(

czemu rama na złom???Chcesz ja skasowac?czy jak?

Stary Jak to jest piękne to ty do okulisty idź :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

gratuluje nabytku :crossy:

ja na ostatnich wakacjach uratowałem Wsk M06 Z2 od przetopu troche niekompletna ale ma dużo oryginalnych i dosyć rzadkich części, ale puki co czeka na renowacje :cool:

tak więc ludzie ratujmy to co jeszcze zostało z naszej polskiej motoryzacji :flesje:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W szopach i stodołach leży tego jeszcze sporo tego sprzętu, tylko taki rolnik nie wie że może to się jeszcze komuś przydać i albo odda to na złom albo sprzeda za flaszkę synowi sąsiada, który ją zakatuje na polu. Sam od dłuższego czasu szukałem jakieś fajnego sprzętu do odnowienia, pytałem wszystkich czy mają krewnych na wsi i tak dalej. Najpierw dotarłem do wieśniaczka, który w stodole miał ładnie zachowaną i kompletną WSK Kos, oddał za 140 zł, potem zaangażował się także mój kumpel także niedługo dotarliśmy do dwuramówki w stanie raczej kiepskim ale do uratowania - cena 40 zł właściciel nas odesłał do innego który jak się okazało w chlewiku ma WSk Bąk, trochę zdekompletowaną - cena 50 zł, inny mówił że z 5 lat temu jakiś dziadunio jeździł SHLką - rzeczywiście stała jeszcze w stodole, dziadek mówił że szykował się do wywiziania jej na złom i zdziwił się że komuś się jeszcze to przyda, oddał za 30 zł, ładna, kompletna tylko bez silnika. Dał nam kolejne namiary kto na jego wiosce jeżdził tym sprzętem. Także szukajcie a znajdziecie, pytać, pytać kogo popadnie, szczególnie na wioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Racja. Ja po wioskach nie szukam bo czasu mało w PL bo ciągle wyjazdy do Anglii ale niedługo wracam na stałe do Ojczyzny i zacznie sie serial "Poszukiwacze zaginionego złomu".

 

 

A narazie mam tylko "układ" na ostatnim etapie podrózy takiego motocykla ze stodoły - na złomie boss ma mój i kolegi nr. tel i jak cos o moto sie trafi to dzwonią od razu zeby przyejchać. A że kolega został w PL to stoi na straży zawsze gotowy do odbicia zakładnika z rąk złomiarzy. Wózek 2-kołowy też stoi zawsze gotowy do wyjazdu niczym wóz strażacki w remizie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajowo, bo u mnie na złomie zrobiła sie konkurencja, pracownicy wyniuchali dila i wyszarpuja sobie sami i ....szybko młotkiem zeby alu odzyskac bo to przeciez pieniadze sa, i sie gnojom nie przegada, ostatnio na moich oczach koles rozwalił młotkiem kompletny silnik do simsona sr2 a wczesniej stacjonarke z dzika, i oba chciałem kupic zapłacic zywa gotówka, ale taka gadka-...ja wiem? to odłorzone, nie na sprzedarz-a nastepnego dnia zeby nikt nie zabrał szybko młotkiem....brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na złomiarzy mówię Trolle. nie dlatego ze brudni i z wybrakowanym uzębieniem ale z powodu ilorazu IQ na poziomie worka na śmieci. :)

 

U mnie nie są jeszcze tacy źli. Jak jest cos ciekawego to najpierw szukają kupca a jak nikt nei chce to młotkiem wtedy....

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...