Skocz do zawartości

Kaski sprzedawcy z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat(ks-rider @ 31 styczeń 2008 - 14:38) *

 

Rozpuszczalnli /rozcienczalniki wietrzeja ze skorupy przez co traci na elastycznosci i moze peknac.

 

Taki kask na dzień dobry powinien się 'rozpościć'. Jak ks coś walnie, to spaść ze stołka można smile.gif

 

 

Zamiast rozpuszczalniki/rozcienczalniki bezpieczniej jest uzyc slowa "plastyfikatory" i cala wypowiedz ks-rider jest jaknajbardziej sensowna. Nie bede wam robil wykladu z chemii, wspomne tylko o tym, ze kazdy polimer znajduje sie w stanie tzw. cieczy przechlodzonej, z ktorego to stanu powoli krystalizuje co objawia sie przede wszystkim znacznym zmniejszeniem sprzezystosci i latwiejszym pekaniem. Najlepiej widac to na przykladzie starej plastykowej linijki (takiej biurowej z podzialka, do rysowania prostych kresek) - jak kupujesz nowiutka to mozna ja w pewnym zakresie swobodnie wyginac (jest sprezysta) jednak po kilku latach wygiecie jest rownoznaczne z pojawieniem sie pekniec. Z kaskami dzieje sie to samo - po prostu wszelkie tworzywa polimerowe powoli krystalizuja, a czynniki takie jak UV, skoki temperatury, wigotnosc powietrza poprostu przyspieszaja ten proces.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do autentyczności kasków z allegro to bym uważał

pamiętam jak w zeszłym roku na moto bajzlu chłopaki sprzedawali AGV Rossi co kosztował chyba 1400 a oni mieli go za 800. Po chwili rozmowy wyszło to że to jest kask ala Rossi, widać było mały zaciek po lakierowaniu, dla laika kask wyglądał na oryginał więc pewnie ktoś go łykną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pozwolę sobię odkopać dyskusję. Kilka dni temu kupiłem jednak ten kask. Sprzedawcą był jak się okazało salon Boldor w Ożarowie. Pojechałem na miejsce, kask przyniesiono w pudełku z magazynu, pudło mocno przybrudzone, no ale nie o pudełko tu chodzi :notworthy:

Sam kask zaskoczył mnie pozytywnie. Ładny kształt, super wykonanie. Rozmier pasował idealnie, także teraz pozostaje jedynie sprawdzić na moto jak cicho będzie w środku.

W międzyczasie, będąc w salonie obejrzałem kilka kasków na pólce i powiem wam, że jakoś do mnie nie przemaiwały. Coś nowego spełniającego moje wymagania estetyczno jakościowe byłoby nieosiągalne w cenie do ok600zł.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozpuszczalniki/rozcienczalniki bezpieczniej jest uzyc slowa "plastyfikatory" i cala wypowiedz ks-rider jest jaknajbardziej sensowna. Nie bede wam robil wykladu z chemii, wspomne tylko o tym, ze kazdy polimer znajduje sie w stanie tzw. cieczy przechlodzonej, z ktorego to stanu powoli krystalizuje co objawia sie przede wszystkim znacznym zmniejszeniem sprzezystosci i latwiejszym pekaniem. Najlepiej widac to na przykladzie starej plastykowej linijki (takiej biurowej z podzialka, do rysowania prostych kresek) - jak kupujesz nowiutka to mozna ja w pewnym zakresie swobodnie wyginac (jest sprezysta) jednak po kilku latach wygiecie jest rownoznaczne z pojawieniem sie pekniec. Z kaskami dzieje sie to samo - po prostu wszelkie tworzywa polimerowe powoli krystalizuja, a czynniki takie jak UV, skoki temperatury, wigotnosc powietrza poprostu przyspieszaja ten proces.

 

Pozdrawiam

 

 

Mam pytanie w związku z Twoim postem. Wynika z niego, że co kilka lat należy wymieniać kask ze względu na "zmęczenie materiału", tak to nazwijmy, pomimo dbania, bezwypadkowego użytkowania i ogólnie dobrej kondycji. Czy producenci nie zadbali o te cechy materiału, z którego budują kaski? Jeżeli wymieniać, to co jaki czas, żeby zachowywał swoje właściwości? Chodzi mi o tradycyjne tworzywa, żadne wymysły.

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do autentyczności kasków z allegro to bym uważał

pamiętam jak w zeszłym roku na moto bajzlu chłopaki sprzedawali AGV Rossi co kosztował chyba 1400 a oni mieli go za 800. Po chwili rozmowy wyszło to że to jest kask ala Rossi, widać było mały zaciek po lakierowaniu, dla laika kask wyglądał na oryginał więc pewnie ktoś go łykną

 

Cena nie wymiar, kupilem AGV Replika Rossi 46 za 69,- € ( w Louis'ie ) i jest oryginal ;)

 

:icon_exclaim:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak dlugo, kumpel zamawial w styczniu, placil 20€ za wysylke i czekal 10 dni. Co zamowil to dostal, na biezaco byl informowany mailowo. Za rok tez tak zrobie.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni to mało?? Ja czekam właśnie juz 10 i nic, na stronie na moim koncie w louisie mam status owszem, od 5 dni że wyszła i jest w kodzie D09 :crossy:.

 

No sorry za 20 Eur to powinien byc kurier, wysłka do Berlina 4 Eur a 120 km dalej 20 :icon_mrgreen:

 

Niemiaszki .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukukmy sie kask z regoly jets jedno krotnego urzytku a jak juz to kask jets tylko po to zeby zidentyfikowac zwłoki panowie nie osuzkujmy sie :icon_rolleyes:

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukukmy sie kask z regoly jets jedno krotnego urzytku a jak juz to kask jets tylko po to zeby zidentyfikowac zwłoki panowie nie osuzkujmy sie :D

 

 

ze co ? napisz jeszcze raz po polskiemu bo niebardzo rozumiem.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukukmy sie kask z regoly jets jedno krotnego urzytku a jak juz to kask jets tylko po to zeby zidentyfikowac zwłoki panowie nie osuzkujmy sie

Masz nam ubliżać swoją polszczyzną, to się lepiej nie odzywaj :buttrock:

 

P.S. Ks, chodzi koledze o to, że kask chroni twarz przed deformacją (identyfikacja zwłok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...