Skocz do zawartości

Kontrola policyjna


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z kontrola??Znaczy ujme to tak jezeli policjiant bedzie mial watpilosci ze to motorower to do jakiego stopnia moze sie posunac sprawdzajac to. Teoretycznie tam w przepisach niby ze musimy udostepnic do przegladu techniczego ale ja sie nie znam to pytam.co moga czego nie sprawdzajc moto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

par. 14 ust 2 punkt 3 ustawy o Policji z 1997 roku mówi:

"Policjant w celu ustalenia stanu faktycznego ma prawo wepchnąć w odbyt kontrolowanego palkę służbową po samą rękojeść. Jeżeli kontrolowany dalej nie chce podać stanu faktycznego pojazdu a kontrolujący Policjant ma silne przekonanie o fakcie niezgodności dokumentów ze stanem faktycznym może wepchnąć tę samą pałkę służbową od drugiej strony układu pokarmowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trafisz na upierdliwego policjanta to zawoła pomoc drogową i odwiozą na stację diagnostyczną a potam w jego obecności sprawdzą i wtedy nie daj Boże abyś miał więcej jak 49cc

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym miał na 50tce naklejone naklejki "125" to czy mieliby prawo wysyłać pojazd na przegląd?? Kto by płacił?

 

 

 

Jeżeli okazałoby się, że masz więcej niż 49cm to Ty byś płacił, jeżeli wszystko zgodnie z przepisami to na koszt policji, możesz domagać się zwrotu kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trafisz na upierdliwego policjanta to zawoła pomoc drogową i odwiozą na stację diagnostyczną a potam w jego obecności sprawdzą i wtedy nie daj Boże abyś miał więcej jak 49cc

 

 

Ale przeciez jak ja kuplem zarejstrowanego a sie okaze ze to 80 a ja zaluzmy ze nic o tym nie wiedizlaem to chyba nie moja wina.Teoretycznie ja juz kupilem zarejstrowwanego i zadnych przekretow nie robilem.Dobrze mysle ??Powinni scigac poprzenieego wlscicela tego co rejestrowal chyba.Jak to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie poprzedniego złapią tylko Ciebie.

On będzie odpowiadał za fałszowanie danych a Ty za jazdę bez prawa jazdy, nieubezpieczonym pojazdem.

Dobra dziekuje za wszytkie odpowiedzi a wlasnie jakie moga byc konskewencje w przypadku gdy bede ejzdzilbez prawa jazdy motocyklem nie wiedizac o tym.Zanczy noo zaluzmy kupuje 80 zarejestrowna i lapie mnei policja nic o tym nei weidizlaem ze to 80 i jakie wtedy konsekwencje mi gorza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i jakie wtedy konsekwencje mi gorza??

 

:) :P

kto te dzieci teraz uczy czytać?! o poprawnym pisaniu w języku ojczystym już nie wspomnę :P

 

PATRZ WYŻEJ!!

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziekuje za wszytkie odpowiedzi a wlasnie jakie moga byc konskewencje w przypadku gdy bede ejzdzilbez prawa jazdy motocyklem nie wiedizac o tym.Zanczy noo zaluzmy kupuje 80 zarejestrowna i lapie mnei policja nic o tym nei weidizlaem ze to 80 i jakie wtedy konsekwencje mi gorza??

Takiej opcji nie ma. Ale nieźle kombinujesz - jak dorośniesz będziesz wzorowym przykładem "polaczka" cwaniaka. Albo jeździsz na 80ccm i godzisz się z możliwymi konsekwencjami albo daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: :icon_evil:

kto te dzieci teraz uczy czytać?! o poprawnym pisaniu w języku ojczystym już nie wspomnę :crossy:

 

PATRZ WYŻEJ!!

jsz

 

No dobra widze ze pan piotr dudek napisal ze bede za to odpowiadal, i to rozumiem ale dokladnie co moga mi zrobic jakas grzywna czy cos nie wem i sie pytam.A co do kombinowania to jakos kazdy probuje zyc. I chyba jednak zaryzukuje bo do prawka mam jeszcze daleko a motoru juz nie mam teraz tylko msuze cos znalesc.jeszcze raz dziekuje za wsyztkie odpowiedzi :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na przedmiotowe pytanie padła. Natomiast co do odpowiedzialności za jazdę takim pojazdem znajdziesz w podklejonym wątku w tym dziale forum.

 

ZAMYKAM.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...