Skocz do zawartości

Opinie na temat silnika 2.5 TDI V6 Volkswagena


MESSER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam niedługo kupić passata b5 fl. I przeglądając ogłoszenia zainteresował mnie silnik jak wspomniany w temacie. Nie znam nikogo kto miałby coś do powiedzenia na temat tego silnika, więc prosze Was o opinie. Może ktoś ma taki? Jakie spalanie, osiągi, awaryjność, i ogólnie czy to dobry wybór. A jakby ktoś się wypowiedział ogólnie o tym aucie to też chętnie poczytam.

 

Pozdro

 

 

Aha, zapomniałem dodać że chcę kupić wersję z napędem na 4 koła, czy jest możliwość przestawienia napędu na 2 koła?

Edytowane przez MESSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly 2 modele tych silnikow , te pierwsze mialy wade glowicy , zacieraly sie walki - koles przerabial to w dwoch A6 2,5 TDI , ale z tego co wiem byly tez inne wersje tych samych silnikow i tam nic sie nie dzialo. Musial bys zapytac na forum VW , naped na 4 kola wlacza sie automatycznie w razie potrzeby , zdajesie ze ty nie masz tam nic do gadania.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje audi A6 z tym silnikiem i więc tak:

- nieważne czy 150 czy 180 koni zapieprza jak cholera,

- dobrze ciągnie od 2500 obrotów, mam zdjęty ogranicznik i idzie do końca czerwonego pola,

- spala na mieście 10 - 11 litrów ze skrzynią manualną, trasa nie da mniej jak 7,5-8 litrów,

- często padające pompy wtryskowe tzn tylko sterownik- koszt naprawy około 3000 zł w jedynym punkcie w Polsce w Sochaczewie - dobrze robią, wiem bo robiłem (tam mi zdjęli ogranicznik, znam osobiście kilka przypadków tej samej awarji.

- silnik ma tyle elektroniki w osprzęcie że ciągle coś pada,

- chodzi jak traktor,

- drogi serwis jak opierasz się na oryginalnych częściach,

 

To tak po krotce, ale nie ma co ukrywać silnik jest super mimo swoich wad.

 

Jak trafisz dobrze to będziesz śmigał latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

;)

Aha, zapomniałem dodać że chcę kupić wersję z napędem na 4 koła, czy jest możliwość przestawienia napędu na 2 koła?

 

 

A możesz zdradzić po co chcesz to robić ?

 

 

Co do silnika to tak jak już napisał Nitomen - 2.5V6 to straszny kibel pod względem awaryjności. Silniki zaczynające się na literę B mają poprawione kilka tematów i jeśli taki motorek będzie siedział pod maską to możesz brać to auto, w przeciwnym razie lepiej 1.9 :clap:

 

EDIT : W Passacie jest Torsen i jest to napęd stały, nic się nie dołącza. Jedynie w autach na płycie Golfa zastosowano napęd dołączany i tam teoretycznie jest możliwość odłączenia tyłu poprzez odpięcie Haldex'a, tylko po co ?

Edytowane przez Piotrusgsx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh kazdy co innego , ja od mechanika VW slyszalem tylko o zle rozwiazanym smarowaniu glowicy przez co sie zacieraja walki.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szperałem trochę po różnych forach, i rzeczywiście okazało się, że tego silnika nie można zaliczyć do udanych.

te same silniki napędzają też audi. Jeden temat na forum audi brzmi:

"[2,5 TDI 150KM] Panie i Panowie tego nie radzimy kupować". :)

http://img523.imageshack.us/my.php?image=11rj2.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...0924a6f9ca.html

 

Po niemałej lekturze, skłaniam się coraz bardziej do audi a4 z silnikiem 1.8t, ale oczywiście 4X4 :)

Edytowane przez MESSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre silniki , ale mimo wszystko wolal byc cos VR5 , VR6 w benzynce - zupelnie inna jazda i dzwiek jak w R4 - a spalanie podobne , znajomka A4 1.8T srednio 10/100 km wciaga - to tyle co starego pasek VR6

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarte wałki tak, owszem. Ale dlaczego? Tego nikt nie pisze. Bo jak ma wymienić odmę za 250żł to szkoda pieniędzy. A poźniej my kolejni włąściciele jednego egzemplarza musimy się martwić, dlaczego te wałki się wytarły samochód 190-220 tyś i chodzi jak traktor. To jest tylko i wyłącznie wina użytkowników, bo co szkodziło po 100tyś wymienić filtr odpowietrzenia silnika?? Nom, ale jak ktoś kupi nowy samochód to jest nieważne. Znajomy ma A6 i ma przejechane 220 tyś, kupił ją nie dawno i od razu zmieniliśmy odmę silnik chodzi dalej i jakoś nic nie puka. A jeżeli odma zapchana, nie ma tej cyrkulacji powietrza i w samochodzie robi się szczelnie, olej nie ma siły przepchaś się do góry dużymi kanałami. To tak samo jakby nas wsadzili w szczelną komore i przez pewien czas mamy powietrze, ale poźniej robiło by się ciepło:)

 

Kolejny temat turbina. Może nie należy ona do najlepszych, ale tu znowu wina jest po stronie użytkownika, po jeździć na oleju 15 tyś jak każe serwis, nie lepiej zrobić zmiane przy 10 max 12 tyś?? Ale po co. I poźniej znowu krążą opinie o awaryjności danego modelu. Z drugiej jednak strony niemcy słyną z niewymieniania oleju, wielu o to nie dba.

 

Następna wada jedna z największych to pompa wtryskowa i tu całkowicie winą jest Bosch:) Tego mimo wszystko nie da się przeskoczyć. Chociaż z tego co słyszałem to jest bzdura, ale serwisy łoją z nas za naprawe, bo tego psuje się dużo, a mało kto wie o co chodzi. Bo jednak awaryjna pompa vp 37 z 1,9 tdi nie ma złych opini dlaczego? Bo naprawa kosztuje do 500zł a druga pompa do 800zł, a ta z V6 juz wydatek rzędu kilku tysięcy (zwykle do 3-3.5k)

 

Tak pozatym co w tym samochodzie się psuje?? Nic. Nie ma w dzisiejszych czasach samochodu idealnego, który nie jest awaryjny. Owszem zwykły golf 1,9d ale to tylko 65KM, ale jak się chce mieć 150KM V6 no to wybaczcie ale nie ma nic za darmo:)

 

Takie są moje spostrzeżenia. Może i nie mam racji, ale nikt się najmądrzejszy nie urodził jeszcze, co by wszystko wiedział.

 

Pozdrawiam

urban

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomek sciaga auta z raichu i niestety trafil juz na kilka zajechanych silnikow 2.5 TDI V6 - a takie auto od niemca jest zadbane i serwisowane , inny koles z serwisu VW w polszy mowi podobnie , zatarta glowica to czesty widok w tych silnikach, nie mozliwe aby kazdy silnik mial zatkana odme .

 

Urban odpowiedz sobie sam , twoj znajomek ma A6 od niedawna i z przebiegiem 220 tys , zobaczymy za rok lub 2 czy nadal bedzie taka wspaniala.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomek sciaga auta z raichu i niestety trafil juz na kilka zajechanych silnikow 2.5 TDI V6 - a takie auto od niemca jest zadbane i serwisowane , inny koles z serwisu VW w polszy mowi podobnie , zatarta glowica to czesty widok w tych silnikach, nie mozliwe aby kazdy silnik mial zatkana odme .

 

Urban odpowiedz sobie sam , twoj znajomek ma A6 od niedawna i z przebiegiem 220 tys , zobaczymy za rok lub 2 czy nadal bedzie taka wspaniala.

 

 

Taa tylko że za rok lub za dwa bedzie miała ponad 300 tys i bedzie wspaniała, bo ten gość dba i nie pozwoli sobie na lipe. A co z tą odmą to niestety każda ma coś nie tak, bo jest to jasno i wyraźnie napisane w programie serwisowym. Ale ile ludzi tyle opini. Także koniec:)'

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według TUV i drugiej organizacji, te paski są na 70 miesjscu na 140 samochodów jeśli chodzi o awaryjność

 

zawieszenie wielowahaczowe - częste wymiany (jak na niemca albo porównując do starych pasków)

często pada przepływomierz (małe coś co kosztuje koło 800-900 złotych)

turbiny

wtryskiwacze

itd itp

 

jedyny dobry diesel u nich to 1.9tdi ten 110 (czy 113) koni z czerwonym tylko i

 

samochód średni, a jeżeli chodzi o niemca to dziadostwo :):)

 

(kumplowi w 6 latku przegnił dach w miejscu łączenia z przednią szybą - a nie miał żadnego buum - samochód przez niego kupiony w salonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...