Skocz do zawartości

Proszę o porade czy Suzuki SV 650/1000 dobry dla świerzaka???


Rekomendowane odpowiedzi

Prosze op poradę ja jestem za chudy w uszach i nie będę radził znajomkowi, czy dobry czy nie, Chłopak wcześniej nie jeżdźił na moto oprócz MZ, i simpson, mowa tu o nowszym modelu z ostatnich lat, niewiem co mu poradzić, jeśli temat był wałkowany co sie zdarza to przepraszam, ale nie mam czasu szukac ,po nocce jestem i spac ide, pozdrawiam i dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź zależy, głównie od tego ile tak naprawdę jeździł tą mz-ką

litrowy na pewno nie będzie dobrym pomysłem, choć nie można wykluczyć, że sobie poradzi

650... wracamy do 1 pytania. jeśli niewiele, to patrz wyniki wyszukiwania. jeśli faktycznie ma jakiś sensowny poziom doświadczenia, to IMHO można by brać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o SV 1000 to absolutnie nie polecam, uwazam wrecz ze sie zrazi do motocykli jezeli zacznie od duzego V2.

 

Zgadzam się z tym. SV 650 też bym nie polecał ponieważ mimo względnie niewielkiej mocy jest bardzo agresywny, dla mnie CBR 600 F4 jest łatwiejszym motocyklem od małego SV. Pytanie o dużego SV pomine ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV agresywny w porownaniu do CBR 600?

 

V90 może ciut spontaniczniej oddaje moc w w dolnym zakresie obrotów porównaniu do R4... Oddawanie mocy w rzędowej 4 jest bardziej płynne i liniowe... ale to wielkie uogólnienie ..wszystko zależy jak dany silnik jest zestrojony... ale w wypadku SV i CBR600 ...SV w dole pewnie jest bardziej jadowita niż cbr...ale już w górnych partiach obrotów (tak od 7 tys w górę) jad ...cbr jest zdecydowanie bardziej wyczuwalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SV agresywny w porownaniu do CBR 600?

 

+1 :notworthy:

 

pare osob tutaj mialo (i ma) SV na pierwsze moto. Jasne, ze mozna ale tak jak z kazdym innym trzeba uwazac.

Silnik - fakt jest specyficzny ale jak sie go nauczysz to jest zajefany :crossy: Sam zaczalem od 650tki, kupilem ja dzien po zdaniu prawka, owszem byly przygody, ale to chyba kazdy ma. Patrzac na miniony rok, nie zalowalem ani chwili.

W porownaniu do Twojego kolegi, nie jezdzilem Simsonem ani MZ, tylko motorynka jakies 10-15 lat temu.

Jesli koles jest w stanie na poczatku wyluzowac i uczyc sie moto i jazdy to nie widze problemu.

Jak cos to pisz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym. SV 650 też bym nie polecał ponieważ mimo względnie niewielkiej mocy jest bardzo agresywny, dla mnie CBR 600 F4 jest łatwiejszym motocyklem od małego SV. Pytanie o dużego SV pomine :banghead:

 

16 lat Cagiva Planet 160 (chyba raczej 125) i coś tu usiłujesz porównywać. SV i F4 to pewnie tylko na obrazku widziałeś. Bez urazy ale jakoś mi się nie widzi że coś wiesz na temat. :crossy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze op poradę ja jestem za chudy w uszach i nie będę radził znajomkowi, czy dobry czy nie, Chłopak wcześniej nie jeżdźił na moto oprócz MZ, i simpson, mowa tu o nowszym modelu z ostatnich lat, niewiem co mu poradzić, jeśli temat był wałkowany co sie zdarza to przepraszam, ale nie mam czasu szukac ,po nocce jestem i spac ide, pozdrawiam i dzieki z góry.

 

 

Ja polecilbym odrazu 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 lat Cagiva Planet 160 (chyba raczej 125) i coś tu usiłujesz porównywać. SV i F4 to pewnie tylko na obrazku widziałeś. Bez urazy ale jakoś mi się nie widzi że coś wiesz na temat. :wink: :D

 

Wnosisz coś do tematu, bo jak dla mnie to pokazujesz tylko swoją ułomność... :) Jeśli nie wierzysz, że w moim wieku można mieć doświadczenie z motocyklami tego typu, to twój problem, nie będe tu dyskutował, bo szkoda się zniżać do twojego poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć ale jakie to są doświadczenia? Nie wiem jak dla innych ale dla mnie liczy się zdanie takich osób co trochę na danym motocyklu przejechały i miały dzięki temu możliwość poznania jego całej charakterystyki.

 

Zgadzam się z tym, że sv650 jest bardziej jadowita, w cbr można głaskać manetkę i poniżej 7 tys jeździć płynnie i spokojnie ( przydatna cecha dla nowicjusza głównie w trakcie jazdy w korku itp) a taka sv'ka rwie od razu od dołu.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, osobiscie znam goscia co ma 17 lat i oficjalnie jezdzi Yamaha Virago 250 mimo ze nie ma nawet A1, a na zloty i rozne wypady smiga z nami na FZR 1000. Jezdzi swietnie, mimo ze ma jakies 165 cm wzrostu :icon_rolleyes: .

Edytowane przez Cerberus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mała Sv-ke jak kupi dobra sztuke to sie w niej zakocha i ciezko bedzie mu sie z nia rozstac, za na swojej latalem 2 lata, teraz juz smiga u nowego wlasciciela.POLECAM bo motocykl naprawde super !!!! Duzy SV na poczatek nie za dobrym jest sprzetem :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...