Skocz do zawartości

PRoblem ze skrzynią, dziwne objawy CBR900 97r


kazan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się ze swoją skrzynią, a jako, że sezon ku końcowi trzeba pomyśleć o naprawie.

 

Na początek objawy:

 

biegi wchodzą ze zgrzytem, jedynka szarpie, z jeden na dwa zgrzyt wyżej już nie jest źle ale czuć delikatną odchyłke od normy. mimo zgrzytu bieg wejdzie ale dwójka wypada przy około 7000rpm (myśle, że jest to następstwo już marnej pracy skrzyni i trzeba wymyślić przyczynę ). wyżej opisane problemy są jak zmieniam biegi ze sprzęgłem, ostatnio próbowałem zmieniać bez sprzęgła i wchodzą dużo lepiej, a nawet często idealnie. samo sprzęgło jest nowe (tzn. linka, tarcze, przekłądki, sprężyny).

 

opinie słyszałem już różne i jakby je zsumować to do wymiany jest wszystko

 

ma ktoś pomysł co to za może być?

 

wiem , że trzeba by w sumie rozebrać aby dokładnie ocenić, ale w sumie jeszcze jeździć się da( przede mną wyparawa do włoch w czerwcu, a lepiej jechać tak niż nie jechać), bo jak do wymiany będą ze 2 zębatki, 3 wodziki i jeszcze bębenek(a taką wersję słyszałem, choć na mój gust gdyby bębenek też był walnięty to bez srzęgła też by zgrzytało) to nie opłaca się już kupować wszystkiego nowego tylko szukać używanej skrzyni i z 2 jedną złożyć

 

no i może jakieś wskazówki co do samej rozbiórki skrzyni, nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, do tej pory wszystko robiłem sam ale skrzynia wydaje się poważniejszą imprezą.

darade otworzyć samą skrzynię czy trzeba rozpołowić głowicę?? i kwestia rozrządu, ostanie się czy też wymiana od razu?

 

będę wdzięczny za wskazówki zarówno co do samych objawów jak i tego jak tą skrzynie rozebrać

 

pozd4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzywana skrzynia to nie bardzo, specjalnie w Polsce gdzie wiekszosc sportow jezdzi na kole i ma te same problemy z tymi samymi biegami, czyli najczesciej dwojka.

Do skrzyni dostajesz sie rozpolawiajac silnik od dolu, tyle ze do tego trzeba rowniez rozbebeszyc boki, lancuch rozrzadu mozna rozpiac, a potem spowrotem zakuc, po ustawieniu rozrzadu.

Oczywiscie warunek konieczny to serwisowka, a o szczegolach musisz porozmawiac z Piotrkiem Dudkiem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleźć używkę, w przyszłym tygodniu powinienem ją mieć na miejscu, sprowadzona i ze wstępnych pomiarów podzespoły są w bdb stanie

 

co do serwisówki to mam, ale średniej jakośći, pozatym jest ona dość chaotyczna w swoim układzie dlatego, też nie byłem pewien co z rozrządem

 

dzięki za poradę

 

 

a i jeszcze pytanko: orientuje się ile około może ważyć sam silnik na sucho z otwartymi bokami, chodzi mi o to ile osób muszę mieć aby wyjąć go z ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz nikogo do pomocy. Sam wyjmiesz silnik tylko trzeba pomyśleć aby go nie uszkodzić.

Kilka desek i stara opona najlepiej ze skutera lub malucha pod silnik.

Do pomocy powinieneś mieć aparat cyfrowy nawet podłej jakości i krok po kroku robić zdjęcia które będą potrzebne podczas montażu.

Jak zdobyłeś używaną skrzynię to powinna być kompletna i w komplecie zamontowana coby nie przyszło Ci do głowy pomieszać je z Twoją bo to nie wychodzi na dobre silnikowi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się dobrać do kosza sprzęgła? jest na nim spora śrubka, którą jak zechcem zakręcić to się zębatka obróci i nie wiele więcej? da się to jakoś garażowymi metodami odkręcić czy trzeba mieć jakiś przyżądzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak się dobrać do kosza sprzęgła? jest na nim spora śrubka, którą jak zechcem zakręcić to się zębatka obróci i nie wiele więcej? da się to jakoś garażowymi metodami odkręcić czy trzeba mieć jakiś przyżądzik

 

 

a jakbym wziął stare przekłądki sprzęgła, zespawał razem i dospawał do tego jakiś uchwyt do przytrzymania to by wydało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosz udało się odkręcić narządkiem własnego tworu, ale co by się ktoś nie śmiał napotkałem przy rozbiórce nowy problem. serwisówka się uparła, że trzeba wyjąć gaźniki zanim spuszczę silnik i ja właśnie nie mogę ich wyjąć. linki kable poodpinane, i z tego co zrozumiałem to poluzować 4 opaski od dołu na łączeniu z głowicą i powinno być jo, ale nie chcą wyjść, komibnowałem na różne sposoby, słabiej i mocniej i w ogóle. nie chcem nic rozchrznić, gaźniki chyba są dość delikatne, może jest jakiś patent aby je zdjąć. albo o czymś zapomniałem, albo łączenie jest fest zapieczone, tak czy siak nie wiem jak wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest zabezpieczone. Ja sie raz szarpalem z 900rr 30 minut żeby wyrwac gazniki. Pewnie robisz to w nieogrzewanym pomieszczeniu a gumy na kroccach po 10 latach staja sie plastikowe. mozesz je potraktowac od spodu suszarka do wlosow, albo poprostu zaprzec sie konkretnie i ciagnac do gory z jednej strony, ruszajac gaznikami przod tyl i musza zejsc. tam nie ma co urwac wiec nie boj sie uzyc sily. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest zabezpieczone. Ja sie raz szarpalem z 900rr 30 minut żeby wyrwac gazniki. Pewnie robisz to w nieogrzewanym pomieszczeniu a gumy na kroccach po 10 latach staja sie plastikowe. mozesz je potraktowac od spodu suszarka do wlosow, albo poprostu zaprzec sie konkretnie i ciagnac do gory z jednej strony, ruszajac gaznikami przod tyl i musza zejsc. tam nie ma co urwac wiec nie boj sie uzyc sily. pozdrawiam

 

 

no troszkę podgrzewać próbowałem, ale suszarki akurat pod ręką nie miałem, ale jutro w takim razie zabieram "sprzęt" do podgrzewania, skoro nie ma tam więcej co trzymać to będę walczył, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...