Skocz do zawartości

podpowiedzcie bo juz zglupialem totalnie :/


TasmaN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

GSXF 750 '03

 

czy jesli jest za malo oleju w silniku to dostane o tym info (kontrolka)??

czy kontrola pokazuje jak jest za nidko poziom oleju czy jak jest zbyt male jego cisnienie ?!?!?!

 

a moze jedno jest wynikiem drugiego .... kurde juz tak zaczalem myslec i wnikac ze zglupialem i nie wiem :/

 

P.S.

dzis w pionie ustawilem i w okienu nie bylo nic widac... po odpaleniu kontrola oleju normalnie gasnie .... :/

 

 

---

TasmaN

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie znam, ale sadze ze jak wszedzie nie ma kontrolki ktora wskazuje ilosc oleju. Kontrolka od oleju wskazuje jego cisnienie - w przypadku kiedy jest go za malo zazwyczaj duzo ponizej wskaznika minimum cisnienie jest za niskie i zapali sie kontrolka.

 

Cisnienie masz ok ale to nie znaczy ze nie powinienes uzupelnic oleju ... !!!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[czy jesli jest za malo oleju w silniku to dostane o tym info (kontrolka)??

czy kontrola pokazuje jak jest za nidko poziom oleju czy jak jest zbyt male jego cisnienie ?!?!?!

 

a moze jedno jest wynikiem drugiego .... kurde juz tak zaczalem myslec i wnikac ze zglupialem i nie wiem :/

 

P.S.

dzis w pionie ustawilem i w okienu nie bylo nic widac... po odpaleniu kontrola oleju normalnie gasnie .... :/

---

:lalag:

Jesli w okienku nie widac oleju, to nie ma co kombinowac tylko trzeba dolac.

Zapalenie kontrolki wskazuje na brak cisnienia w ukladzie smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w okienku nie widac oleju, to nie ma co kombinowac tylko trzeba dolac.

Zapalenie kontrolki wskazuje na brak cisnienia w ukladzie smarowania.

 

oki... to dla mnie jasne... jutro bedzie full wymiana...

 

ale... zastanawiam sie bo... musialem z komisu kilkanascie km do domciu przejechac, a pierdola ze mnie bo nie sprawdzilem przed wyjazdem jaki jest stan oleju ... dopiero dzis... :/

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki... to dla mnie jasne... jutro bedzie full wymiana...

 

ale... zastanawiam sie bo... musialem z komisu kilkanascie km do domciu przejechac, a pierdola ze mnie bo nie sprawdzilem przed wyjazdem jaki jest stan oleju ... dopiero dzis... :/

 

Jesli nie palila sie kontrolka, to przez te kilkanascie km nie powinno sie nic stac dramatycznego :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bigrazz:

Tego modelu nie znam, ale sadze ze jak wszedzie nie ma kontrolki ktora wskazuje ilosc oleju. Kontrolka od oleju wskazuje jego cisnienie - w przypadku kiedy jest go za malo zazwyczaj duzo ponizej wskaznika minimum cisnienie jest za niskie i zapali sie kontrolka.

 

Cisnienie masz ok ale to nie znaczy ze nie powinienes uzupelnic oleju ... !!!

 

 

pzdr

Zanim cos takiego piszesz to sprawdz ;) Jest conajmniej kilka modeli Yamahy ktore maja wlasnie kontrolke poziomu, a nie cisnienia oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cos takiego piszesz to sprawdz :bigrazz: Jest conajmniej kilka modeli Yamahy ktore maja wlasnie kontrolke poziomu, a nie cisnienia oleju ;)

 

hmmm... wlasnie... tez mi sie tak wydawalo ze moja byla XJ 600 nie pokazywala cisnienia tylko brak min. poziomu... :/

 

ale jak to jest z Zuzia gsxf?? .... bo juz namotane w glowie mam niezle... ;)

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed pomiarem oleju przechyl motocykl na strone okna aby olej z 2 czesci silnika mogl splynac na strone okna , potem ustaw do pionu i sprawdz poziom oleju , pozatym mzoe byc tez tak ze poziom sprawdzasz na odpalonym silniku i pracujacym na obrotach jalowych.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed pomiarem oleju przechyl motocykl na strone okna aby olej z 2 czesci silnika mogl splynac na strone okna , potem ustaw do pionu i sprawdz poziom oleju , pozatym mzoe byc tez tak ze poziom sprawdzasz na odpalonym silniku i pracujacym na obrotach jalowych.

 

moto stal 2 dni na bocznej podporce... wiec mysle sobie ze moze nie splynal z 2giej czesci silnika... a zimno bylo to i byl gesty..

 

na odpalonym silniku nie sprawdzalem poziomu oleju :bigrazz:

TasmaN

Ogar205 -> WSK125 -> XJ600S -> GSXF750 -> CBR900RR

 

www.everydaybikerslife.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GSX 600F i powiem z czystym sumieniem że wciągają olej nawet jak nie kopcą więc lepiej zakup więcej na zapas. Pochyl moto na prawą stronę i oblukaj kiedy pojawi się w wzierniku olej. A potem ładnie go dolewaj do momentu aż będzie widać poziom przy sprzęcie który stoii pionowo :bigrazz: Oleju musi być tyle żeby było go widać i nic innego o tym ci nie przypomni. Ani żadej czujnik ani żadna kontrolka, bo nawet jak oleju będzie mało to pompa jakieś minimalne ciśnienie wytworzy ale nic dobrego to nie wróży. W tym silniku jest tylko czujnik ciśnienia z kontrolką na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto stal 2 dni na bocznej podporce... wiec mysle sobie ze moze nie splynal z 2giej czesci silnika... a zimno bylo to i byl gesty..

 

na odpalonym silniku nie sprawdzalem poziomu oleju ;)

 

:bigrazz:

No bo kto sprawdza poziom oleju przy uruchomionym silniku ;)

Wymien olej i nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie znam tego silnika , ale w kawie klx 650 w manualu wyraznie naspisali aby odpalic silnik i na obrotach jalowych sprawdzic poziom oleju w oknie

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie znam tego silnika , ale w kawie klx 650 w manualu wyraznie naspisali aby odpalic silnik i na obrotach jalowych sprawdzic poziom oleju w oknie

 

W tej kawie mogli tak napisać ,bo chyba ma smarowanie suchą miską olejową. W suzki micha jest mokra i inaczej jak na zgaszonym sprzęcie sprawdzić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...