Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to ja jeszcze wroce do wydechu - zapodalem uzywke yoszimurkie i moto wogole przestal sie wkrecac - padl pomysl podniesienie iglic. 2 podkladki i jest gitarowo - tez tak mieliscie?

 

mam jeszcze K&Na ale podobno duzo roboty przy gaznikach zeby to wyregulowac a nie chce mieszac - moto mial byc 100% - troche nie wyszlo ale trzeba sie hamowac wiec KN wyladowal na polce.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wogle cisnienie w oponach stosujecie ?

Zalecane czy jakies wlasne doswiadczenia?

 

Wg. instrukcji użytkownika do starego Bandita ma być z przodu 225 kPa (33 psi), zarówno solo jak i z pasażerem. Nie wiem czy w nowszych B po zmianie opony zmieniło się też nominalne ciśnienie w gumie (ja mam książkę do swojego, rocznik 97). Jak masz nowego to nie wiem, a jak sprzed 99 to tak jak mówię. Niech się ktoś wypowie kto ma książkę do nowego.

 

Ciśnienie stosuj takie, jak Suzuki każe, bo nie ma sensu być mądrzejszym od nich. Z tego co słyszałem, to przy złym ciśnieniu może Ci się dziwnie w zakrętach zachowywać, mieć tendencję do mocniejszego wpadania itp...

Aha, i może się upewnij, że masz dobrą oponę, bo stare mają 110/70/17, a nowe 120/60/17, ale nie wiem czy to ma wpływ na prowadzenie...

 

A od dawna tak masz? samo się to pojawiło? Może stuknąłeś i rama krzywa? Ja więcej już nic nie powiem, tylko tyle co wiem o tych ciśnieniach. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przebrnołem wszystkie posty troszkę mi to czasu zajeło!!!

Ale cieszę się bo to ciekawa lektóra. Niedawno nabyłem bandita 600s z 97 roku. Troszkę poobijany, odmalowali go strasznie ale cena była adekwatna do stanu. Tylko niestety czasu nie mam na dokończenie rejestracji. I nie mam czasu na śmiganie. Mam nadzieje ze to sie zmieni. Pozdrawiam Banditowców.

P.S Też zagłosowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do Was drodzy Banditwocy.

 

Czy aby zmienić klocki hamulcowe tylnie, trzeba rozpoławiać zacisk ? Za nic w świecie nie mogę wyjąć tych szpilek trzymających klocki. W innych moto ładnie mi wychodziły a tu ani nie drgną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Shimmy, to albo opona (mało widoczny bieżnik) lub w moim wypadku za bardzo skręcone sprężyny z przodu :icon_mrgreen:

 

W Wilnie wjechalem, nie wiem na co, ale jak zatrząslo to myślalem że sie wypi...ole, na szczęście opanowalem :cool: Ale dalej mam wrażenie że przód plywa................bez prodgrsów sie nie obejdzie............ale to w zime :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do Was drodzy Banditwocy.

 

Czy aby zmienić klocki hamulcowe tylnie, trzeba rozpoławiać zacisk ? Za nic w świecie nie mogę wyjąć tych szpilek trzymających klocki. W innych moto ładnie mi wychodziły a tu ani nie drgną.

 

 

Witam.

nic Kolego nie musisz rozpolawiac, zaopatrz sie w jakis dobry wybijak i mlotek a nie mloteczek :) - musi puscic.

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, pytanie (oryginalnie, nieprawdaż :biggrin: ):

 

jak domowym sposobem zrobic sobie diagnostyke amortyzatorow?

Chodzi mi o to, ze czesto kiedy wjezdzam na dziurę (taka pokazniejsza) to przod bije mi do konca, a tyl w ogole jakis twardy...

Jak samemu ocenic, ze "aha, do wymianki jak ch...". :icon_mrgreen:

Ile kosztuje "komplecik" klamotow zwiazanych z ewentualna wymiana przedniego zawieszenia (sprezyny, olej, uszczelniacze i inne, o ktorych nie wiem)? :icon_mrgreen:

 

Pozdro!

 

Ps. Witam grzech81 w progach naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za progresywne springi dalem 400 zl plus olej i wymiana, bo uszczelniacze jeszcze dobre mam.

stan ocenilem po prostu po nurkowaniu, a takze dalem sie przejechac na motocylku 2-um niezaleznym fachowcom z pytaniem "co jest nie tak".

 

tylko teraz mam problem z shimma o ktorej pisalem wczesniej i nie wiem co z tym robic....;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

nic Kolego nie musisz rozpolawiac, zaopatrz sie w jakis dobry wybijak i mlotek a nie mloteczek - musi puscic.

Rysiek

 

No tak, tylko że te bolce zabezpieczające klocki, mogą wyjść tylko z jednej strony i to mnie zdziwilo, więc nie mam nawet jak ich wybić. Zrobie fotki, może mój zacisk jest jakis nie oryginalny i specyficzny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że te bolce zabezpieczające klocki, mogą wyjść tylko z jednej strony i to mnie zdziwilo, więc nie mam nawet jak ich wybić. Zrobie fotki, może mój zacisk jest jakis nie oryginalny i specyficzny :icon_mrgreen:

 

faktycznie te szpilki nie sa na przelot... ja z ruszeniem swoich nie mialem problemu- uzylem do tego zaciskowych szczypcy chirurgicznych poniewaz sa dosc cienkie a faktycznie brak tam podejscia (zlapalem przez pol i sie wysunely)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Panowie mieszkam niedaleko Ostrowi mazowieckiej i szukam jakiegoś serwisu warsztatu lub mechanika który potrafił by przeprowadzić synchronizację gażników i ewentualnie przeregulowac zawory, no i ogólnie zerknąć na motorek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Shimmy, to albo opona (mało widoczny bieżnik) lub w moim wypadku za bardzo skręcone sprężyny z przodu :icon_question:

 

W Wilnie wjechalem, nie wiem na co, ale jak zatrząslo to myślalem że sie wypi...ole, na szczęście opanowalem :evil: Ale dalej mam wrażenie że przód plywa................bez prodgrsów sie nie obejdzie............ale to w zime :icon_mrgreen:

 

Hm...no bieżnik jest dobrze widoczny.

Może to jednak efekt progresywnych sprężyn w lagach ?

 

 

Da sie to jakoś zlikwidować? (zmiana opony pomoże?)

 

Pozdro i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...