Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/prognozasezonowa.htm widzicie to? w marcu ma być 15, 20 stopni w cieniu;) a wiecie co to znaczy? sezon zacznie się o wiele wcześniej niż myślimy ;) dziś przyszedł mój piękny kask, shoei vogue TC-5 ;D czekam właśnie za kurtką i już mogę śmigać ;) W snach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bika, co roku to samo piszą :biggrin:

 

p.s. A tak poważnie, to sezon sie nigdy nie kończy tylko czasami są dłuższe przerwy między lataniem spowodowane np. dużymi opadami śniegu i niską temperaturą :biggrin: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie wam zazdroszcze ja włożyłęm akumulator próbowałem odpalić ale bez skutku zakręciłem pare razy i nic,podejrzewam że to przez to że nie przepalałemi mam nieocieplany garaż a raczej coś co przypomina garaż...-bo drewniany :/ kumpel jak wróci z delegacji weźmie bmw podepniemy linke przy 120 wbije 4-ty bieg i odpali bandyta pozdrawiam

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie wam zazdroszcze ja włożyłęm akumulator próbowałem odpalić ale bez skutku zakręciłem pare razy i nic,podejrzewam że to przez to że nie przepalałemi mam nieocieplany garaż a raczej coś co przypomina garaż...-bo drewniany :/ kumpel jak wróci z delegacji weźmie bmw podepniemy linke przy 120 wbije 4-ty bieg i odpali bandyta pozdrawiam

 

:eek: :banghead:

 

Kranik na PRI, poczekaj chwile, ssanie na max i kręć - musi odpalić. Jeżeli nie odpala to sprawdź świece.

PS. to wlasnie od taniego "zimowego przepalania" świece umierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie wam zazdroszcze ja włożyłęm akumulator próbowałem odpalić ale bez skutku zakręciłem pare razy i nic,podejrzewam że to przez to że nie przepalałemi mam nieocieplany garaż a raczej coś co przypomina garaż...-bo drewniany :/ kumpel jak wróci z delegacji weźmie bmw podepniemy linke przy 120 wbije 4-ty bieg i odpali bandyta pozdrawiam

Poczytaj w serwisie gazeta.pl o zimowaniu motocykla i odpalaniu po zimie. Ważne są takie rzeczy jak sprawne ściece, zlanie starej benzyny z gaźnika itd...

Za to odpalanie przy 120km/h już Ci przyznaję nagrodę Darwina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 to predkosc optymalna do czwartego biegu,ale fakt przesadziłem zrobiłem też błąd bo motocykla nie zazimowałem został pozostawiony i stał bezbronny, jestem pewien że wystarczy go przeciągnąć ale tak jak mówicie przeczytam artykuły jak napisał kolega wyżej

 

''Dziwne, że właściciele zadbanych motocykli nie spotkali się osobiście z teorią o problemach z rozruchem olejaków, czy też innymi opowieściami z mchu i paproci. Inni mistrzowie wiosennych rozruchów uporczywie uruchamiają motocykl z kabli od pracującego samochodu lub co gorsza usiłują zrobić to na pych '' no i sie dowiedziałem...- że jestem niedbalcem i kretynem (odpalanie na pych)

pozdrawiam brylu

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mój pierwszy czterocylindrowiec więc nie wiem czy będe musiał ściągać bak do tego?? pytam bo nie miałem z tym do czynienia... czytałem artykuł na świecie motocykli i pisało że wskazane jest opalenie świecy ze zbędnych substancji do czego nadaje sie kuchenka gazowa czy to jest zgodne z prawdą??

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zapalniczką mozna to zrobić... :icon_mrgreen: ale ludzie jest XXIw. a wszyscy i tak szukają cięć po kosztach... a potem zdziwienie, że to nie jedzie... Szanuj motocykl swój a on uszanuje Twoja kieszeń. :crossy: wydatek 120-140 zł to nie majątek - poza tym motocykl=wydatki i z tym trzeba się liczyć zawsze...

zewnętrzne świece na bank odkręcisz a te środkowe to zależy od klucza jakiego użyjesz... ale błagam - kup nowe :notworthy: i cos jeszcze- jesli chcesz to zrobić sam... przy wkręcaniu świecy najpierw wkręcaj palcami żeby gwint złapały bo możesz se spierd*** głowice... więc chyba lepiej żebyś podjechał z tym do jakiegos servisu i powinni ci to zrobić od ręki. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady miałem już 3 motocykle i wiele moto 50ccm i zawsze sam sobie radziłęm tylko czerpałem info z forum ,ale pytam tylko o dostępność bo wymiana tłoków ustawianie zapłonu,pierścienie wymiana tarcz sprzęgłowych zawsze to robiłem skoro nie dojde normalnymi kluczami to ściągne bak bo profesjonalnych kluczy nie mam pozdrawiam i dzięki

PS: a co do tych cięć po kosztach to wcale to że XXl wiek nie znaczy że ktoś szasta kasą...ja bynajmneij nie mam teraz kasy żeby kupić świece mam opone do wymiany,chce sie zaręczyć a pierścionka na straganie czy w zabawkowym nie kupie także zrozumcie :)

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że i tak wiesz lepiej ale polecam zostawić moto w spokoju na dwa dni, po czym przełączyć kranik na PRI (poziomo) na 2 minutki, po czym zmienić na ON i zagada z "pierwszego kopa". Orginalnym zestawem kluczy wyciągniesz 3 świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnym zestawem kluczy wyciągniesz 3 świece.

 

eee bez przesady. w 600 na pewno spokojnie da się wykręcić oryginalnym kluczem wszystkie 4 świece (bez zdejmowania baku) :)

nie wiem jak to jest w 1.2, ale podejrzewam że podobnie.

pzdr

Edytowane przez rahu

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie w tym watku rozwodzić na temat Twoje podejścia do kasy,bo mozna wiele zrozumieć ale jak napisalam motocykl=wydatki i nie dziw sie później,że nie jedzie.

 

Ściągnięcie zbiornika to nie żaden problem czy szczyt finezji. Idź do garażu, ściągnij siedzenie i odkręć dwie śróbki- ot cała filozofia. Będziesz widział na ile masz tą "dostępność", o którą ci chodzi. Reszte już wiesz. :icon_mrgreen:

 

Miłego dnia życzę... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...