Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na drodze aby doączyć do grona użytkowników Bandita. Potrzebuje małej pomocy.

Ponieważ nie chcę zaśmiecać forum, a temat w sprawie o której piszę zamieściłem już gdzie indziej poniżej wkleiłem do niego link.

 

http://forum.motocyklistow.pl/Na-oku-Bandit-600-t100697.html

 

Proszę o chwilkę uwagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta.

Wersja 650 ma ciut większą pojemność co odznacza się większą elastycznością jednostki i pewnie też przekłada się na moc/moment obrotowy (porównaj dane tech.).

I oczywiście 600 to olejak, a 650 to silnik "na wodę".

 

Racja, ale 650 były tez olejaki, powyżej 2004 roku, także wszystko zalezy od rocznika.

 

HooLooVoo jakie roczniki bierzesz pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko pytanie -> Którego?

Do wyboru jest 600 i 650 (oczywiście wersja naked).

 

650 to kolejna ewolucja 600 czyli sprawdzonego olejaka. 650-ki są produkowane od roku 2005. Od 2007 wprowadzono chłodzenie cieczą.

 

Od 600 (2000 rok) do 650 (2006 rok) zwiększył się moment obrotowy o 5Nm a od 2007 roku o kolejne 2Nm i moc wzrosła z 78KM do 85KM. Z zewnątrz silnik w latach 2005-2006 otrzymał czarny kolor zmieniła się trochę owiewka, kanapa ma regulację wysokości, prędkościomierz jest elektroniczny nie ma już kraników przy baku.

 

Ja sugerowałbym się stanem danego motocykla a nie rocznikiem, bo czasami mimo, że coś młodsze to dużo $$$ trzeba utopić aby doprowadzić do stanu używalności. Czasami nawet $$$ w niczym nie pomogą...

Jeśli masz wątpliwości, to szukaj motocykla kupionego w polskiej sieci dealerskiej. Przynajmniej nie będziesz miał kłopotów u uzyskaniem rzetelnej informacji na temat historii motocykla (książka serwisowa). Jeśli się znasz na motocyklach bądź masz doświadczonego znajomego/mechanika/itp. to możesz pokusić się o zakup używki z importu.

 

Życzę udanych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiałem się nad motorkiem 5-3 letnim (mniej więcej na taki przedział wiekowy $$$ mi wystarczy).

 

Dlatego jak sie okazało wchodzi w to 600 olejak albo 650 olejak.

 

Z tego co napisał Tomba7 najważniejszy jest stan techniczny. OK z tym się zgodzę. Pytanie może zatem może doprecyzuje.

 

Gdyby się zdarzyło że mam do wyboru dwa motory w identycznym stanie.

600 - 2004r.

650 - 2005r.

to co byście polecili?

 

Tomba7 zakładam że podane przez Ciebie różnice są na plus dla nowszego Bandita?

Zakładam również że "olejak" jest lepszy niż "na wodę" <-- czy to dobre założenie?

 

dzięki wielkie za wszelkie subiektywne opinie i kolejne odpowiedzi :P

HooLooVoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziol 650. Ja mam 600 z 2002 kolega 650 z 2005 i chetnie bym się zamienił na 650.

650 bardziej dopracowane zawieszenie ( bardzo przyjemnie się prowadzi)

Lepsza charakterystyka silnika. Ciągnie w całym zakresie obrotów

Lepsza lampa z przodu . Świeci o niebo lepiej

No i ładniejszy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie masz serwisówki?

 

jak bym mialto bym sie spytał a przynajmniej w tym co ja posiadam nie pisze

 

 

Ok już wiem ze srubowa

Edytowane przez Joey69

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe-pytanie, czy moze ktos przeslac mi zdjecie albo jakiegos linka jak ma zamontowany kufer centralny, poniewaz chce zlecic "znajomemu" skonsrtuowanie takiego stelaza pod kufer, dzieki z gory kondon

 

Kurde Kondon... Sprawdź Bikepics - studnia bez dna. Wyślę Ci na mejla pdf takiego stelaża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, poratujcie - po ostatnim serwisie, na którym wymieniano m.in olej w lagach padł w moim B12 prędkościomierz. Nie tyle padł całkowicie, co działa z dużym opóźnieniem - np ja już stoję a to bydle ze wskazówką pokazuje jeszcze 100 km/h.

Serwis, który robi przegląd rozkłada ręce i wskazuje na raczej nieszczęsliwy zbieg okoliczności niż możliwość uszkodzenia.

Do tej pory działał bez zarzutu. Ktoś ma jakiegoś pomysła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...