Skocz do zawartości

DKW


cienkibolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dziś stałem sie szczęśliwym posiadaczem DKW 100 z 1939 roku :-)

Motocykl jest w na prawdę w świetnym stanie jak na 20 lat w gnoju i 30 w garażu ;-). Wygląda na to że jest w 100% kompletny, więc jak ktoś potrzebuje wymiarów jakiś detali to służę pomocą.

Niestety nie mam do niego dokumentów, więc czeka mnie dużo zabawy z rejestracją :/

Oto zdjęcia:

http://img132.imageshack.us/my.php?image=p2090012bh8.jpg

http://img502.imageshack.us/my.php?image=p2090014sd9.jpg

 

Jeśli macie jakieś materiały które mogły by mi pomóc w odbudowie to będę wdzięczny (wygląda na to że cały bak powinien być chromowany, ale tego jeszcze nie jestem pewien)

thefex widziałem, że w innym temacie wrzuciłeś jakieś materiały o DKW, niestety link jest już nieaktualny. Jak byś mógł umieść to jeszcze raz to będę wdzięczny.

 

W tej chwili motocykl jest już rozebrany i gotowy do piaskowania (zrobię to jak tylko uzbieram kasiorkę ;-))

Zostało mi tylko parę drobiazgów do rozkręcenia.

 

Pozdrawiam

 

Florek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to jakieś dobre zdjęcia, żebym wiedział, jak pomalować (przeszukałem google, ale nie znalazłem żadnej foty która by dokładnie pokazywała wszystko).

 

Przydał by się również schemat to magneta i całego tego ustrojstwa, bo pierwszy raz coś takiego na oczy widzę...

 

W tej chwili przydało by mi sie info gdzie kupić gumowe pasy do zawieszenia z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem DKW SB 200 1936 - do malowania, w stanie w miarę kompletnym, do naprawy licznik, brak paru drobiazgów. Może rozpocznę renowację jesienią tego roku. Jeśli ktoś ma namiary na pewnego fachmana od naprawy licznika to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fotki tej SB i pochwal sie, ile srebrniakow za nia dales :icon_eek:

 

a tutaj wszystko co mam o RT 2,5, RT 3 i RT 100

wiecej nie ma, bo nigdy sie tym modelem nie interesowalem

http://www.sendspace.com/file/3nofl2

 

mam duzo wieksze zbiory jezeli chodzi o KM, KS 200, SB i NZ 200-500

moge sie po chrzescijansku podzielic :bigrazz:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wielkie dzięki za materiały !!!

Teraz już wiem jak pomalować, i daruję sobie chromowany zbiornik...

w tej chwili moto w pisaku :-)

 

jarekstryszawa gratulacje nowego nabytku !

 

 

Jaki kolor przewidujesz? Wisienkę?

 

Jaki kolor przewidujesz? Wisienkę?

Upsss... sory nie ten wontek :icon_mrgreen: Gratuluje motorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florek - nie badz taki hop do przodu. temat malowania dokladniej obadaj

DKW zmienialo malowania w zaleznosci od roku, przykladowo ten sam motocykl w odstepstwie kilku lat zmienial malowanie (np. DKW KS 200 w wersji ze skrzydelkami na baku i w wersji czarnej ze zlotymi szparunkami i logiem Auto-Union w formie tarczy na baku - rocznikow nie pamietam, nie chce mi sie wnikac :P )

 

 

Jarek:

Gratulacje ładnej Dykty. Kompletna, a to najwazniejsze. Widze ze masz to, co innym sni sie nocami - SP 10 :icon_razz:

Gaznik to Graetzin (Kf / Ks cośtam?)? Pierwszy raz widze taki filtr powietrza.

Szkoda tez ze maszu lamane zeberka na glowicy.. ja dorwalem sliczna, ze wszystkimi zebrami i niestety ulamalem jedno z nich (przerabial ktos temat naprawy?)..

I kraniki widze tez mamy takie same. To jest oryginal? Bo z reguly przy DKWkach widzialem przesuwalny kranik M-Żag

Ile zaplaciles, chwal sie :rolleyes:

Masz jakis papier na motóra?

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to jakby to powiedzieć... Piątka z przodu, a ilość zer to każdy mądry sobie dośpiewa :bigrazz: Papieru niestety brak, będzie trzeba rejestrować na zabytka, ale w przypadku takiego motocykla już nie godzi się kombinowac z jakimś podstawianiem. Odnośnie oryginalności detali to słabo sie orientuję- to moja pierwsza DKW-a, do tej pory siedziałem głównie w AWO i sowietach. Mam nadzieję, że z pomocą Szacownego Grona nadrobię braki.

 

A tak nawiasem mówiąc: co to "SP 10" :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...