Skocz do zawartości

DKW


cienkibolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! no co można doradzić:rolleyes:

 

1. dorwać katalog części to tego modelu (polecam Olka Klisza i Małgorzatę Czarstką z Krakowa - mają ogromny zbiór katalogów) albo obfotografować jakiś kompletny egzemplarz

 

2. na bazie materiałów szukać brakujących części na bazarach motocyklowych lub allegro albo wycieczka do Mannheim gdzie to odbywa się chyba największa giełda złomu motocyklowego w tej części europy:)

 

3. remont

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że to KS? Ja nad swoim do dzisaj dumam.

Chętnie pomogę, na ile będę umiał. Mogę ci poprzesyłać to co udało mi się zebrąć, zeskanować katalog, może jakies klamoty się znajdą, ale dopiero po sesj, bo teraz nie ma szans.

Mam takie cudo http://www.bikepics.com/members/loopy1/unknown/

 

Na forum jeszcze thefex ma KM'a.

 

Koniecznie daj jakies zdjęcia!!!!!!

 

Pozdro!

Edytowane przez loopy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że to KS? Ja nad swoim do dzisaj dumam.

Chętnie pomogę, na ile będę umiał. Mogę ci poprzesyłać to co udało mi się zebrąć, zeskanować katalog, może jakies klamoty się znajdą, ale dopiero po sesj, bo teraz nie ma szans.

Mam takie cudo http://www.bikepics.com/members/loopy1/unknown/

 

Na forum jeszcze thefex ma KM'a.

 

Koniecznie daj jakies zdjęcia!!!!!!

 

Pozdro!

Szerze to tak na pewno to Lenin umarł. Ale przegladałem perzedwojenne katalogi DKW i wygląda że to KS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem u jednego gościa silnik do dkw RT 125 , jak myślicie ile to może być warte? silnik ma wykręconą świecę więc wał może się nie kręcić ale ma nawet gaźnik , brakuje tylko dźwigni zmiany biegów i kopki. Mogę to wyrwać w niezłej kasie ale pytanie czy nie wyrzucenie kasy w błoto i czy ktoś to ode mnie weźmie i za jaką kasę? z drugiej strony jest tp motywacja do szukania reszty motocykla hehe.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też szukam gratów do KS 200 - zna moze ktoś jakiegoś producenta współczesnych zamienników - osłona łańcucha, kolanka, wydechy, itp ?

Repliki Osłony łańcucha, półkę pod aku, widziałem na Allegro. w tamtym tygodniu. Zdaje się że gostek z Wrocławia to robi.

 

Witam!

Znalazłem u jednego gościa silnik do dkw RT 125 , jak myślicie ile to może być warte? silnik ma wykręconą świecę więc wał może się nie kręcić ale ma nawet gaźnik , brakuje tylko dźwigni zmiany biegów i kopki. Mogę to wyrwać w niezłej kasie ale pytanie czy nie wyrzucenie kasy w błoto i czy ktoś to ode mnie weźmie i za jaką kasę? z drugiej strony jest tp motywacja do szukania reszty motocykla hehe.

 

pozdro

 

Miałem na oku 125 RT ale gościu zaczął mataczyć. Popyt jest dość mizerny bo to mała pojemność i tylko zapaleńcy się w tym grzebią. Wszystko zależy od kasy jaką zapłacisz. Ja bym brał. Jeść nie woła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą osłonkę na allegro i mam ją cały czas w obserwowanych ale jakoś mi ona nie leży ... brakuje uchwytów na pompkę i częsci zbierającej syf i błoto z łańcucha.

Mocowanie akumulatora mam oryginalne, poszukuję kolanek, wydechów i zakrętek. Kierownica niestety chyba też do wymiany bo nie mam na stałe przymocowanego mocowania do dekompresatora (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem u jednego gościa silnik do dkw RT 125 , jak myślicie ile to może być warte? silnik ma wykręconą świecę więc wał może się nie kręcić ale ma nawet gaźnik , brakuje tylko dźwigni zmiany biegów i kopki. Mogę to wyrwać w niezłej kasie ale pytanie czy nie wyrzucenie kasy w błoto i czy ktoś to ode mnie weźmie i za jaką kasę? z drugiej strony jest tp motywacja do szukania reszty motocykla hehe.

 

pozdro

 

A mnie właśnie przydał by się silnik 125 - odezwij się na PW i napisz o jakiej mniej więcej cenie mówimy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry! :icon_rolleyes:

DKW KM 200 na stanie, fotki na moim bikepics, na samym dole

 

mam gdzies katalog czesci do KS 200, moge obfotografowac i gdzies wrzucic

poza tym podaj numery ramy i silnika, to sprawdzie ile w twoich informacjach prawdy ;)

i fotki sprzeta daj!

 

a co do RT 125, to taki wlasnie silnik byl zamontowany w moim motórze, to sprzedalem go za 700 zl :biggrin:

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą osłonkę na allegro i mam ją cały czas w obserwowanych ale jakoś mi ona nie leży ... brakuje uchwytów na pompkę i częsci zbierającej syf i błoto z łańcucha.

Mocowanie akumulatora mam oryginalne, poszukuję kolanek, wydechów i zakrętek. Kierownica niestety chyba też do wymiany bo nie mam na stałe przymocowanego mocowania do dekompresatora (chyba).

Kierownica na stałe miała klmki sprzęgła i hamulca. Klameczka dekompresji była nakładana ( wg. mojej wiedzy)

 

bry! :icon_rolleyes:

DKW KM 200 na stanie, fotki na moim bikepics, na samym dole

 

mam gdzies katalog czesci do KS 200, moge obfotografowac i gdzies wrzucic

poza tym podaj numery ramy i silnika, to sprawdzie ile w twoich informacjach prawdy ;)

i fotki sprzeta daj!

 

a co do RT 125, to taki wlasnie silnik byl zamontowany w moim motórze, to sprzedalem go za 700 zl :biggrin:

Po południu idę do garażu po foty.

Z twoich fotek widzę że masz model z krótkim zbiornikem i licznikiem czyli to KS a nie KM. Trza sprawdzić.

Jeżeli masz dojście do spisu nr. oczywiście numery do sprawdzenia prześlę.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego katalogu części kierownica do KS-a na stałe ma przyspawane 3 uchwyty

Poniżej kilka zdjeć mojego sprzęta - mam do tego jeszcze gaźnik Amala, kranik i cała magistralę paliwową. NIebawem chcialbym się za niego zabrać.

http://img523.imageshack.us/img523/2228/rysunek1yt3.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/8285/rysunek2co1.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/2932/rysunek3cq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich fotek widzę że masz model z krótkim zbiornikem i licznikiem czyli to KS a nie KM. Trza sprawdzić.

Jeżeli masz dojście do spisu nr. oczywiście numery do sprawdzenia prześlę.

Poz.

 

oj nie kolego, to jest KM :clap:

sprawdzalem nawet po numerach ramy i one wskazuja na KM 1935 r.

Długa rama zaczynala sie w SB i bodajże NZ, ale tego nie jestem pewien.

KMy byly na krotkich ramach.

A licznik, ktory mam aktualnie zamontowany, jest od jakiegos mopeda, bo wyskalowano go do 50 kmh.

kupilem za to jakis czas temu ladny licznik VDO do 100 kmh, ktroy sie nada do KMa

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...