Skocz do zawartości

Opony Nowe czy Używane


Rekomendowane odpowiedzi

Ślimak - proszę Cię :) "używanych"!!

 

Ja zawsze kupuje uzywane opony - z tym to bywa roznie. Raz kupilem torowke za 25zl na ktorej genialnie sie smigalo dopoki dowod nie zabrali: http://img228.imageshack.us/i/kopia48543129871b6875b0.jpg/ a innym razem kupilem krzywego dunlopa sportmax'a za 150zl. Jesli kupujesz uzywke to nie moze byc kolkowana, a DOT nie starszy niz 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sgregor242

Ta bo ludziska myślą że niemiec taki głupi i dobre opony wyrzuca.A u nas kto wie że wyząbkowana to zużyta?

Czyli bieżnika możesz mieć jeszcze parę mm a i tak to szrot.Masz kasę kupujesz nową markową nie to trudno trza się używką ratować.Michelin pilot sport powinien być najtańszy albo pirelli diablo strada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku na wiosnę miałem dylemat czy zmienić opony na nowe czy zostawić stare D207RR na jeszcze jeden sezon, tym bardziej że naprawdę wyglądały nieźle ( lecz miały kilka lat ) Sprawa się rozwiązał dzięki chłopakom z firmy oponiarskiej CMS bo zrobili mi naprawdę dobre ceny na nowe Dunlop Roadsmart więc kupiłem.

... i dobrze zrobiłem...

Po zdemontowaniu i oględzinach starych opon, włos się zjeżył na głowie (ten co jeszcze mi został) Tylna opona w środkowej części była tak cienka że jak lekko nacisnąłem palcem od wewnątrz, to z drugiej strony robił się wyraźny brzuch. Wolę nie myśleć co by się mogło stać gdyby nie wytrzymała.

"Niezłe" z wyglądu opony nadawały się do wyrzucenia na śmietnik, co z rozkoszą zrobiłem :bigrazz:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy nowych opon z lezakowanymi! Nowa to jest z tego roku, lub ewentualnie roczna. Leżakowana, jak ma więcej niż dwa lata, to już nie ma takish właściwości jakie powinna mieć. Szczegónie wyraźna różnica (utrata elastyczności) jest przy oponach sportowych, z założenia miękkich. Więc jak ktoś kupuje dwu-trzyletnią sportową nówkę "leżakowaną" to musi pamiętać, że to już nie jest nowa opona

 

Tak jak napisal MikiTL opony lezakowane to kwestia ich prawidlowego przechowywania w magazynie ( temp. / swietlo / pozycja

 

Kupując nową oponę w sklepie też nie macie pewności, że nie leżała sobie na magazynie 3 lata (oczywiście, jeśli nie jest to model z bieżącego roku)

 

Pojechales po bandzie, jak sie nie zna / nie wie, to sie trzeba dowiedziec.

 

Ja mam pewność bo pisze na oponie miesiąc/tydzień i rok. :

 

3 - 4 cyfrowy nr. tydzien kaledarzowy roku oraz rok, np. 210 :crossy: lub 5110

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I to jest podsumowanie.

Chociaż ja kupuje używki na tor. :bigrazz:

 

Jak kupujesz na tor używki to mam w dobrym stanie M3. Rocznik 2009 jeździłem na nich 1 sezon 90% turystycznie, złapałem na nich kapcia tył został załatany przez ponoć dobrego gościa.

OCZYWIŚCIE DAJE JE GRATIS

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz zdecydowałem sie na kupno opony używanej i pomimo że nie miałem z tego powodu złych doświadczeń drugi raz nie pozwolę sobie na taki eksperyment

jeden z argumentów, chyba nawet z tego tematu, podziałał na moją wyobraźnię jak kubeł zimnej wody...

parafrazuję teraz z pamięci:

motocykl to jednoślad a opona to jedynie kilka cm2 które łączy mnie z szosą i od ich jakości może zależeć moje życie

 

 

po uświadomieniu sobie czegoś takiego nie stać mnie na zabawę w "a może się uda"

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dobra do skutku

nie chce mi się tego wszystkiego czytać bo rankingi są trochę starsze chyba, że źle szukam

chcę kupić komplet opon nowych koniecznie i na już

tak szukałam i czytałam opinie

albo pirelli diablo lub sport demon

alb z michelin pilot activ

takie tam wyszukałam na netcar

 

kto mi powie co mam lepiej wybrać

i na co mam głównie zwrócić uwagę przy wyborze

 

brać pod uwagę kobieta i nie za bardzo wie które bo to jej pierwszy zakup, a nie ma pod rączką mężczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jezdzilem na Pirelkach Sport Deamon na TDM850, a teraz majac CBF1000 mecze Pirelki Diablo.

 

Porownujac te dwie, wole zdecydowanie Pirelki Diablo. Sa wytrzymalsze i lepiej sie na nich smiga.

Sport Deamon wytrzymywaly mi z tylu ok. 8-9kkm, a Diablo daje rade miedzy 12 a 15kkm.

 

Przy zakupie, jak masz mozliwosc obejrzec opone, sprawdz przede wszystkim date produkcji. Zazwyczaj jest na boku opony - cztery cyfry w jajowatej otoczce np. 4510 - co oznacza, ze opona zostala wyprodukowana w 45 tygodniu 2010 roku.

Wiadomo, im mlodsza tym lepsza ;).

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo pirelli diablo lub sport demon

 

1. Nie doi tego motocykla

 

2. Jezeli juz pirelli to napewno nie to co wymienilas a Angel ST

 

3. Stare Metzeler Roadtec Z6 ( bez dopisku Interact ) beda najlepsze.

 

Mozesz pokusic sie o nowe Metzeler'y Z8 podobna sa rewelacyjne, podobno,bo ledwo co wysztly, do Maja '11 bedzie test wiec wstawie wyniki.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanko czy mogę wstawić np 120 zamiast 110? jaka będzie różnica?

 

nauka korzystania z forum, lekcja druga. życzę owocnej lektury

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...