Skocz do zawartości

DT 50 zarokwa i kontrolki


KUBAS007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

masz w linku wyzej. Na kloszu powinno pisac jaka zarówka powinna byc, zobacz u siebe i napisz jaką powinienes miec do swojego klosza.

 

masz w linku wyzej. Na kloszu powinno pisac jaka zarówka powinna byc, zobacz u siebe i napisz jaką powinienes miec do swojego klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle skutki? Gowniane swiecenie, obciaza pradnice, aku...Kup normalna zarowke, mozna ja bez problemu dostac w motoryzacyjnym, albo na allegro. Co do swiecenia, to nie wsadzaj do lampy zarowki od (no wlasnie od czego? Od STOP-u?), bo bedzie swiecic co najwyzej w niebo. Zarówka do Twojego sprzeta kosztuje bodajze 10zł, po co kombinowac?

 

 

czlowieku wsadziles mocna zarowke i do tego 12 v i sie dziwisz ze kierunki i lampki slabo dzialaja :wink: , kup jakas 6V/15 i tyle albo 6/20/20 :biggrin:

 

 

Panowie widze że nie znacie Prawa Oma.Pewnie powiecie po co macie je znac?Chociaż nie gadajcie bzdur.Żarówka na 12V/15W pobiera mniej prądu niż 6V/21W.

Żeby nie było ze wam tu ściemniam napisze wzory:

P=U*I ==>I=P/U

I=15W/12V=1,2A dla żarówki 12V

I=21W/6V=3,5A dla żarówki 6V

 

Jeżeli to do was nie przemawia to rezystancje żarówek wynoszą odpowiednio 10omów dla żarówki 12V i 1,71 oma dla żarówki 6V.Chyba nie musze mówic,że im mniejsza rezystancja tym wieksza kondutancja a co za tym idzie wiekszy pobór pradu czyli wieksze obciążenie prądnicy.Może mój post graniczy z offtopem ale może komuś przydadzą się takie elementarne zagadnienia z elektrotechniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze caly czas wykopuje te tematy ale nie chce mi sie zakaldac nowego w na takie blache sprawy.Interesuje mnie jak to ejst z akumulatorem w DT 50 moj to 91 rok ichlodzony poweitrzem mowi odrazu wiec jaki on jest 6V czy 12V.Zanczy chyba 12V bo wszedzie mam zarowki pod 12V i tata sie zapytal elekrtyka i ten powiedzial ze jak mam 3 korki to 6V a jak 6 korkow to 12V, no a u mnie jest 6 korkow to chyba 12V i wzialem go naladowalem prostownikiem 12 V i jest ok.Znow w serwisowce pisze ze jest 6 V i sam juz nie wiem a na akumulatorze nie pisze znacyz startejest i nie widze i woltomierza nie mam jak sadzicie jaki ten akumulator ma napiecie??i Czy to ladowniae mu nei zaszkodzilo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spraw sobie voltomierz. Tam jest na 100000000%%% instalacja 6v. I pewnie masz akumulator 6v bo szukalem takich malych 12 i nigdzie nie bylo, a chcialem wsadzic go bez ladowania dla samych kierunkow.

Tylko w sklepie motocyklowym kupisz na przod do lampy 6v zarowke. Ona ma taki kaptur. Moze poprostu jako zamiennik ktos dal 12.

Edytowane przez Litrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spraw sobie voltomierz. Tam jest na 100000000%%% instalacja 6v. I pewnie masz akumulator 6v bo szukalem takich malych 12 i nigdzie nie bylo, a chcialem wsadzic go bez ladowania dla samych kierunkow.

Tylko w sklepie motocyklowym kupisz na przod do lampy 6v zarowke. Ona ma taki kaptur. Moze poprostu jako zamiennik ktos dal 12.

 

 

No dobra ale to znow wszytkie zarowki zamienic bo ja mamw szedzie zarowki 12 Vdoslownie wszedzie kierunki klosz z tlu w reflekotorze z przodu i chyba od kontrolek tez mam pod 12 V.a Co do akumulatora to nic mu nie bedzie po tym ladowaniu prostownikiem 12 V??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdż na stronę serwisówek ,ściągnij ją sobie ,poczytaj .pożycz woltomierz zmierz napięcie ładowania i wreszcie ustal jaka to instalacja-6v czy 12v.osobiście miałem kiedyś wsk 175 i tam była instalacja 6v z wyjątkiem światła mijania/drogowe które było zasilane bezpośrednio z alternatorai miało 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to jest aku 6v a pewnie jest, to napewno cos mu zaszkodzilo. Ile go ladowales ?

Zmien wszystkie zarowki oprocz w kontrolkach na 6v i poczujesz roznice.

I tyle.

 

Nie ładowałem go dlugo moze ze 3 h i tyle bo juz byl dobry bylo sluchac takie"gazowanie" to juz sie naladowal to odlaczylem i dzieki za wszytkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...