Skocz do zawartości

Utrata prawa jazdy - pomocy! (nie motocyklowe, a samochodowe)


Misiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka umieszczam nizej post kumpla, ktory nie jest zarejestrowany na forum, a szuka odpowiedzi na pare pytan...

 

 

Witam.

Tegoroczne święta nie były dla mnie zbyt udane.

Kilka dni przed nimi, miałem wypadek samochodowy, a że dzień wcześniej była lekka impreza alkomat wykazał alkohol w moim organizmie..

Prokuratura ustaliła że zabiorą mi prawo jazdy na okres 1 roku a ja podpisałem, że poddaje się dobrowolnej karze.

Niestety nie mam możliwości zrobienia badań na które zostałem skierowany w określonym terminie czyli do 30 dni od otrzymania skierowań z racji tego, że mieszkam za granicą..

Moje pytanie brzmi:

a) Jakie będą tego konsekwencje?

b) Czy mogę wykonać je w innym terminie np. po 3 mies na tym samym skierowaniu?

c) Czy zakaz obejmuje prowadzenia pojazdu tylko na terenie Polski?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka umieszczam nizej post kumpla, ktory nie jest zarejestrowany na forum, a szuka odpowiedzi na pare pytan...

Witam.

Tegoroczne święta nie były dla mnie zbyt udane.

Kilka dni przed nimi, miałem wypadek samochodowy, a że dzień wcześniej była lekka impreza alkomat wykazał alkohol w moim organizmie..

dzień wcześniej - taką bajkę to mógł tym misiaczkom wciskać, ale też nie łyknęli i zgarnęli gościa.

 

Prokuratura ustaliła że zabiorą mi prawo jazdy na okres 1 roku a ja podpisałem, że poddaje się dobrowolnej karze.

Niestety nie mam możliwości zrobienia badań na które zostałem skierowany w określonym terminie czyli do 30 dni od otrzymania skierowań z racji tego, że mieszkam za granicą..

jakie to badania? medycyna sądowa i psychotesty?

jak przejdzie te badania pomyślnie to dostanie prawko wcześniej niż po roku??

 

Moje pytanie brzmi:

a) Jakie będą tego konsekwencje?

b) Czy mogę wykonać je w innym terminie np. po 3 mies na tym samym skierowaniu?

raczej tak, miałem kiedyś podobną sytuację, ale to było w 2001r i inne czasy...

 

c) Czy zakaz obejmuje prowadzenia pojazdu tylko na terenie Polski?

 

jeżeli ma Polskie prawko i cofną mu te uprawnienia to znaczy, że nie może jeździć i w Polsce i w reszcie świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest umieszczony chyba na jeszcze trzech innych forach i wszedzie nie ma konkretnej odpowiedzi, a ze kumpel nie ma konta na tym forum, to staram sie pomoc.

 

pit373 - duzo do powiedzenia, zero wiedzy na temat (chyba, moze, raczej)

 

"dzień wcześniej - taką bajkę to mógł tym misiaczkom wciskać, ale też nie łyknęli i zgarnęli gościa." - O co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka Cię lincz za takiego posta :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie dostaniesz zadnej konkretnej odpowiedzi na zadne zadane przez Ciebie / kolege pytanie. takich przypadkow jesz w sumie malo. Osobiscie przerabialem taka sprawe pewnej dziewczyny ktora w Niemczech przuy ponad 2,6 promila spowodowala wypadek i skasowale Mesia W 210 na taryfie. Zakonczenia sprawy jeszcze nie znam bo dalej w toku a juz dwa lata minely.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest umieszczony chyba na jeszcze trzech innych forach i wszedzie nie ma konkretnej odpowiedzi, a ze kumpel nie ma konta na tym forum, to staram sie pomoc.

 

pit373 - duzo do powiedzenia, zero wiedzy na temat (chyba, moze, raczej)

 

"dzień wcześniej - taką bajkę to mógł tym misiaczkom wciskać, ale też nie łyknęli i zgarnęli gościa." - O co Ci chodzi?

 

 

jeżeli jak piszesz pił dzień wcześniej, to żeby wykazać na alkomacie musiałby albo pić cały tydzień wcześniej, albo skończyć pić (ostro) o 5 nad ranem i 10 rano spowodować wypadek.

 

nie napisałeś o jakie badania chodzi i co się z tym wiąże.

 

mi zabrali prawko chyba 2001r (ale wtedy były inne przepisy i inna odpowiedzialność karna), musiałem zrobić badania w medycynie sądowej i cofnięcie uprawnień na rok.

 

a co do jazdy to chyba logiczne skoro ma polskie prawko i cofnęli mu je to nie może jeździć i w polsce i zagranicą. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jak piszesz pił dzień wcześniej, to żeby wykazać na alkomacie musiałby albo pić cały tydzień wcześniej, albo skończyć pić (ostro) o 5 nad ranem i 10 rano spowodować wypadek.

 

 

 

bzdura, nie zdajesz sobie spawy jak dlugo alkohol we krwi potrafi sie utrzymywac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jak piszesz pił dzień wcześniej, to żeby wykazać na alkomacie musiałby albo pić cały tydzień wcześniej, albo skończyć pić (ostro) o 5 nad ranem i 10 rano spowodować wypadek.

 

pit nie kazdy pija tak kulturalnie, ze wytrzyma do 05.00 rano. sa wypadki gdzei impreza zaczyna sie o 21.00 a o 21.30 " gosciu ma juz 3 promile a o 22.00 urywa mu sie film. :clap:

 

0,1 promila / godzine wiec po 24 h mozesz miec jeszcze 0,6 promila we krwi ( lub wiecej :icon_exclaim: )

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nikt nie napisał o jakie badania chodzi i kto na nie skierował ???????? a wiec jak ktos ma napisac cokolwiek o konsekwencjach prawnych ( zapewne dostajac skierowanie usłyszal co na ten temat od wydajacego ) co do tego czy moze jezdzic za granica to przeciez oczywiste ze nie ( jak mozna jezdzic z zatrzymanym prawkiem ) bzdurny temat :icon_mrgreen: skorzystał z dobrodziejstwa dobrowolnego poddania sie karze a wiec przyznał sie i zgodził z wyrokiem ( zapewne prokurator wszystko mu wyjasnił a na moj gust to teraz chce byc madrzejszy obejsc przepisy / kare )

 

TAK NA MARGINESIE POWINNI MU ZABRAC PRAWO JAZDY CONAJMNIEJ NA 3 LATA BEZ WZGLEDU ILE MIAŁ WE KRWI :clap: CHLAŁ JECHAŁ JEST PRZESTEPCA

 

wszyscy sie tak jaraja jak to w innych krajach super :icon_exclaim: super ok bo tam pijacy nie jezdza a jak jezdza to siedza jak np w krajach skandynawskich

 

tylko nie mowcie mi ze kazdy poelnia błedy - powinni go zamknac ( bezwzgledne pozbawienie wolnosci min na 6 m-cy ) to moze nim zachla to pomysli a jak pomysli to bedzie jednego mniej co moze wjechac we mnie :icon_mrgreen:

 

cholera no nie moge sie powstrzymac by tego nie dopisac :icon_mrgreen: piszesz spowodował wypadek cholera szkoda ze nie znam uczestnikow wypadku wysmarował bym im takie powodztwa cywilne ze facet by sie zdziwił ile musi pracowac by to wszystko popłacic a powodztwa cywilne choc długo sie ciagnace wygrane na 100% bo dobrowolnie poddal sie karze a wiec przyznał sie do winy :icon_mrgreen:

Edytowane przez cubamen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj mu Cubamena i po krzyku ....

 

 

 

:) :notworthy: :notworthy: prot :clap: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

 

wkurzaja mnie takie pytania chlał sam a teraz po wszystkich forach kumpli szuka

miał chlac z adwokatem to by mu pomogł

siedzi gdziez za miedza w kraju miodem i winem płynacym to niech se wynajmie papuga

dobra rada to niech sie długo i czesto modli o to by uczestnicy wypadku byli ciemni i nie znali jakiegos prawnika

a ja mu zycze by zatrzymalł go jakis upierdliwy policmen jak jedzie bez prawka :icon_evil:

 

 

 

pzdr :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakładał nowego tematu...

Jak zdawałem na kategorię C to jeden zdający (45lat) facet mówi że dwa dni temu dostał z fotoradaru mandaty bo przeleciał na jednym 150 na drugim 200 i i 120 na którym było do 40. miał juz naście punktów na koncie i doszły mu te. Mówił ze w sumie ma już 34pkt. i o co chodzi?? normalnie podszedł do egzaminu zdał na kategorię C, a nie ma B bo zostało mu zabrane 2 dni temu?? czy ten nasz kraj jest jakiś nienormalny?? on twierdził ze rozmawiał z prawnikiem i on powiedział że punkty na B nie wpływaja na inne kategorie, i że moga mu zabrać tylko kategorię B (jeśli punkty złapał sam. osobowym) i że po zabraniu kat B musi ją ponownie zdać, i wyższe kategorie nie są utracone. czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( zapewne prokurator wszystko mu wyjasnił a na moj gust to teraz chce byc madrzejszy obejsc przepisy / kare )...

Tego taki pewien bym nie byl. Prokurator pewnie powiedzial mu ze to dla niego najlepsze wyjscie bo inaczej to pewnie pojdzie siedziec wiec niech od razu sie przyzna. Prokurator punkcik na plus i nie musi sie po sadach wloczyc.

A wogole to sie dziwie ze nic w pierwszym poscie nie pisze o tym ze koles dostal jakies zawiasy?

Za wypadek po pijaku to kara oczywista.

 

tylko nie mowcie mi ze kazdy poelnia błedy - powinni go zamknac

Bledy popelnia kazy ale niektorych bledow sie nie wybacza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem podejscia niektorych iz pil == morderca i najlepiej aby odsiadywal dozywocie w wiezieniu o zaostronym rygorze. A sami jedza na bani nawet o tym nie wiedzac bo sadza iz po 12h nie maja alkoholu we krwi, no coz nalezy im zyczyc aby zostali zlapani, stracili prace, rodzine i dziewictwo to moze inaczaj by patrzyli na tzw. szczegoly tego ze alkomat wykazal. Poza tym niektorzy idealnie trzezwi sa bardziej niebezpieczni na drodze niz spokojnie jadacy pijak. Ot i moje zdanie.

Edytowane przez bori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...