Skocz do zawartości

Jaki ubezpieczyciel


Ekim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odnawaiam temat, dzisiaj byłem się orientowalem w ubezpieczalniach i tak :

PZU -223zł

Allianz - 255zł

HDI-580zł

PTU-1091zł

 

Jestem w szoku że tak drogo, zaznacze jeszcze, że prawko mam od roku, mam 19 lat i jest to moj pierwszy rejestrowany.

Czy jest ktoś moze w takiej samej sytuacji jak ja i placi mniej??

 

Czy ceny które podałeś były wyliczone specjalnie dla Ciebie? Chodzi mi oto czy zawierają jakieś "zwyżki" z racji młodego wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są normalne ceny przy 0% zniżek i dla posiadaczy pojazdów - osób fizycznych, które nie ukończyły 25 roku życia składka podstawowa ulega podwyższeniu o 30%

Akurat w PZU nie o 30% tylko o 50%, ale w niektorych ubezpieczalniach o 30%.

 

jarcio to są ceny wyliczone specjalnie dla mnie,prawko mam od roku, mam 19 lat i jest to moj pierwszy rejestrowany pojazd na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w PZU nie o 30% tylko o 50%, ale w niektorych ubezpieczalniach o 30%.

 

jarcio to są ceny wyliczone specjalnie dla mnie,prawko mam od roku, mam 19 lat i jest to moj pierwszy rejestrowany pojazd na mnie

to dosyć drogo Ci zaśpiewali nie orientuje się jakie idą wzwyżki ale myślałem że jest dwa progi wiekowe do 22 do 25 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie OC jest obowiązkowe zapłacić je musisz bez względu na to czy jeździsz czy nie

jeżeli moto zarejestrowałeś lub przerejestrowałeś

przy przerejestrowaniu jest możliwość skożystania z polisy poprzedniego właściciela w firmie w której był ubezpieczony poprostu przepisujesz ją na siebie(jeżeli nie masz zniżek to dopłacasz różnice)

 

polecam TUW (toważystwo ubezpieczeń wzajemnych) poj.900 60% zniżki 56pln na rok(raczej tanio)

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek wykupienia(przepisania) OC przy zakupie jakiegokolwiek pojazu najpóźniej w dniu przerejestrowania na siebie, tak mówią przepisy jeżeli odbędzie się to później T.U. naliczy jakieś odsetki.

 

Żaden ubezpieczyciel nie może odmówić ubezpieczenia OC, więc trzeba szukać gdzie jest taniej.

 

Pamiętaj tylko o wypowiedzeniu umowy jeżeli zmienisz T.U. jeżeli tego nie zrobisz w terminie będziesz musiał zapłacić dwie składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na motocykle jest podział pojemnościowy?

Nie ma przedziału pojemnościowego jak w samochodach. Mają tylko podział na motorowery, a potem to już motocykle.

 

Ostatnio ubezpieczałam swoją cebrę i zapłaciłam w PZU i zapłaciłam 250 zł.

 

Ale miałam 30% zwyżki za wiek (50% jest do 22 lub 23 roku życia).

50% zwyżki za stłuczki ;)

5% zniżki za kontynuacje i bodajże 10% za płatność w całości.

 

Stawka wyjściowa w PZU to 160 zł (jeżeli dobrze pamiętam, weszła ona w życie od 1 stycznia tego roku - przedtem była niższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnawaiam temat, dzisiaj byłem się orientowalem w ubezpieczalniach i tak :

PZU -223zł

Allianz - 255zł

HDI-580zł

PTU-1091zł

 

 

jesteś pewienże podali Ci ceny za moto :) ;) ????

 

ja w Warcie w tym tyg zapłacilem 52 zł....... Fakt, mam max zniżki + odpowiedni wiek ;)

 

ale mimo wszystko :crossy: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...