Skocz do zawartości

rusek-malowanie i osprzet


ronon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Szkoda ze własciciele emek nie staraja sie odstawic maszyn na prawdziwy org. tylko zadowalaja sie sztukowaniem("tylko blok jest nieorginalny"-do ciebie pije rafm-72"

 

Nie wiem czy czytałeś inny wątek na tym forum dotyczący "emek". Nie do końca ten blok jest nieoryginalny - z informacji od innych forumowiczów (popartych instrukcjami, katalogami częsci i innymi kwitami) wynika, że takie bloki również były montowane w ostatnich "emkach". To samo tyczy się lampy przedniej i lampek pozycyjnych na wózku bocznym.

Żeby zamknąć temat tego oryginalnego/nieorginalnego bloku silnika, jak tylko będę w warsztacie zrobię zdjęcie innego - z łożyskowaniem rozrządu jeszcze na panewce. Mam nadzieję, że o Was zadowoli :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Ja sie tylko czepiam, a co do rejestracji to nie jest to jednak tak chop, trzeba spełnic minimum wymagane, bylo juz o tym mówione, wiec nie bede sie powtarzał, jednak jest to stosunkowo proste, jak zbiore na ten temat wszystkie informacje, rózniez te z "Życia" opisze to w jakis jasny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)orginalnosc

2)opinia rzeczoznawcy ze spełnia choc jedna z tych cech a)pojazd jest pojazdem zabytkowym b)jest pojazdem unikatowym c)jest pojazdem majacym szczególne znaczenie dla historii motoryzacji

3)ma conajmniej 25lat i od 15 nie jest produkowany

4)regulacja rozporzadzenie ministra transportu i gospodarki morskiej z dn. 1 kwietnia 1999 dz.u. z 1999 nr.44 poz.433

to tak z grubsza:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja- sama teraz mialabym kaske zarejestrowana na dniepra mt13,

Hehehe - na co zarejestrowaną?? :biggrin:

 

Co do rejestracji na "żółte blachy" to mam przygotowany opis tej czynności (wrzuciłem to swego czasu na inne forum), i szczerze mówiąc zastanawiam się czy nie wziąć sięza to w przypadku mojego motocykla....

http://motodriver.eu/rejestracja-sprzeta-n...achy-t1149.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zamknąć temat tego oryginalnego/nieorginalnego bloku silnika, jak tylko będę w warsztacie zrobię zdjęcie innego - z łożyskowaniem rozrządu jeszcze na panewce. Mam nadzieję, że o Was zadowoli :biggrin:

Nie zadowoli bo niby czemu miałby zadowolić?

rafm72 - reasumując, próbujesz przepchnąć tezę ze motocykl z blokiem silnika k750 późny typ,lampa wraz z licznikiem późny typ k750 , skrzynia biegów późny typ k750 i lampką pozycyjną kosza , przejęli Niemcy w czasie walk na froncie i pomalowali we własne ciapki razem z napisem steib na koszy bocznym? (Nie wspominam o częściach od późnych emek) Zawracanie głowy . Nie potrzebnie się rzucasz bo mi się podoba wykonanie tego motocykla ale forsowanie takich ciemnot -mniej. (Do purystów -akurat blok silnika k750 to dobry patent bo lepiej się chłodzi)

Chciałeś zdjęcie mojego motocykla? Jestem tu^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl z blokiem silnika k750 późny typ,lampa wraz z licznikiem późny typ k750 , skrzynia biegów późny typ k750 i lampką pozycyjną kosza , przejęli Niemcy w czasie walk na froncie i pomalowali we własne ciapki razem z napisem steib na koszy bocznym?

Właśnie tak zrobili (też miałem takie wrażenie - wręcz śniło mi się to :biggrin: )........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)orginalnosc

2)opinia rzeczoznawcy ze spełnia choc jedna z tych cech a)pojazd jest pojazdem zabytkowym b)jest pojazdem unikatowym c)jest pojazdem majacym szczególne znaczenie dla historii motoryzacji

3)ma conajmniej 25lat i od 15 nie jest produkowany

4)regulacja rozporzadzenie ministra transportu i gospodarki morskiej z dn. 1 kwietnia 1999 dz.u. z 1999 nr.44 poz.433

to tak z grubsza:-)

No dobra ale żeby zarejestrować to i tak musi mieć jakiś papier stwierdzajacy że motor nie jest krojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale żeby zarejestrować to i tak musi mieć jakiś papier stwierdzajacy że motor nie jest krojony.

Jakiś akt własności będzie potrzebny. Najlepszy byłby pewnie sądowy (bo najbardziej wiarygodny) - a nie wiem, czy kwit ze złomowiska nie może być takim dokumentem.................??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś akt własności będzie potrzebny. Najlepszy byłby pewnie sądowy (bo najbardziej wiarygodny) - a nie wiem, czy kwit ze złomowiska nie może być takim dokumentem.................??

Nikt wydania takiego kwitu nie zaryzykuje . Przecież granat wałkuje temat już jak refren. Wystarczy przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince - ja nie wysuwam żadnych tez. We wcześniejszym poście odpowiedziałem tylko na Twoje zarzuty:

"Nie ma wiele wspólnego ani z maskowaniem ani z oryginałem" i skoro tak uważasz Twoja sprawa, nie zamierzam dalej wałkować tego tematu. Chciałbym tylko zobaczyć jescze twoją "emkę" bo ta "kaśka" to się nawet do kreskówki nie nadaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zobaczyć jescze twoją "emkę" bo ta "kaśka" to się nawet do kreskówki nie nadaje ...

Emki nie zobaczysz bo wczesny model jest w trakcie składania. Nawet nie masz pojęcia o tym co to za marka a wystarczyło przeczytać -jest na górze strony napisane xD No i werchowina rzeczywiście sie nie nadaje bo rozbiłem ją w tym roku xD

Przedtem jednak nadawała się do jazdy codziennej wszędzie i naprawę codziennej bo w zimie tez dojeżdżałem nią do pracy . Nie tak jak ten jeden skrzyżowany w garażu w okolicach kutna z tego co było pod ręką byle by tylko wyglądało na stronie że właściciele potrafią zbudować emkę ze wszystkiego ,a nadający się na zloty wielbicieli kreskówek- rusek ^^

 

Do postu poniżej :Kurde. "kasie" to Ty masz ^^ Masz napisane co to za motocykl to się poducz a restaurowanie motocykli zostaw tym co już czytają płynnie xDD

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...