Skocz do zawartości

Nissan Micra od 95 do 99


J.A.C.E.K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako niemal fanatyk Nissana nie powienienem pytać (jeżdżę tymi autami od 5 lat), ale za kilka dni dostaję służbową Octavię, Primerę chcę sprzedać, a żonie kupić Micrę, względnie coś małego, solidnego do około 8 tys. i w benzyniaku (właśnie, 1.0 czy 1.3)

Czytałem rozprawę o Fordzie Ka - raczej się zniechęciłem, ciekaw jestem, jakie macie doświadczenia z Micrą.

Z góry dzięki za pomoc.

Jacekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Micra jak najbardziej ok zwlaszcza na tle konkurencji klasowej <Corsa Fiesta itd.> Na benzynie nie powinna sprawiac problemow rozrzad na lancuchu ceny czesci zawieszenia na znosnym poziomie sam zawias prosty zadnych wielowahaczy ! Oczywiscie jak w przypadku kazdego uzywanego trzeba wszystko spr. nie ma pewniakow ! Przy chociaz w miare regularnym serwisie auto bezawaryjne i trwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. :D

We mnie ostatnio laska wjechala prawie na postojowej predkosci i pol przodu do wymiany.

A jak to w Anglii jest, nie chca sie bawic w robote tego, wiec auto stoi i dumam co dalej ...

Ale auto rewelacyjne tylko ze ja mam 2002 i silnik 1.0 ..... 10 tys. kilosow :)

Moj starszy tez ma 96 rocznik i smiga jak sie masz !!! :P

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem parę miesięcy temu (nawet się temat pałętał na 4um) Po rozważeniu kilku modeli małych autek na placu boju pozostała tylko Micra 1,0.

Kupiłem w super stanie rocznik 94, kulam się już parę miesięcy i jestem bardzo zadowolony.

Zaskoczyło mnie nieco stosunkowo wysokie spalanie oscylujące w granicach 6-6,5 litra, ale primo wynika ono z mojej dość ciężkiej nogi i secundo z faktu iż małe spalanie małych aut jest mitem. Wcale mało nie palą, dotyczy to wszystkich litrówek.

 

Łańcuchy rozrządu są podobno w tym modelu problemem, użytkownicy wymieniają je już po kilkudziesięciu tyś. ja uważam że skoro producent napisał wymianę co 300 tyś to tyle muszą wytrzymać :) a grzechotanie może wynikać z zasyfionego oleju lub uszkodzonych hydraulicznych napinaczy. Na razie do bliskiego spotkania tłoków z zaworkami nie doszło :P

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG wysokie spalanie 6-6.5 L na 100???

 

ja w seicento 900 normalnie mam do 8 L a jezdze bardzo spokojnie i oszczednie

 

 

nie wiem czy sie oplaca kupowac za pare tys kilkunastoletnie auto tylko dlatego ze jedst to micra...

nie lepiej za ok 3-4 tys kupic >99 MATIZA z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo sypie sie jak stara ku*wa. Mam w rodzinie więc moge potwierdzić. A co japońskie to japońskie.

micra sie sypie?? to chyba kupiliscie skladana z 5 innych. U mnie w rodzinie tez jest micra 1.0 97rok i w ciagu 5 lat spalila sie tylko żarówka od światla stopu....a jezdzi sie ciagle tym autem. Jesli chodzi o oszczedne auto i bez awaryjne to micra jest super:) pzdr

 

aryan napisał

"nie lepiej za ok 3-4 tys kupic >99 MATIZA z LPG?"

99rok i cena 3tysiace...przeciez odrazu widac z czym mamy do czynienia, za taka kase i jaki rok, daewoo to bubel i tyle, micra jest 200x leprza

Edytowane przez damek0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aryan-czy Tobie deju zza grobu placi za reklame?:icon_mrgreen:

Zeby napisiac cos w temacie-to moja litrowka (Citroen AX 954 :icon_rolleyes:) pali od 5 do 8 l/100. 5 to w trasie do 100 km/h a 8 zima po miescie. Co ciekawe latem zuzycie w miescie spada do 6-6,5/100. Czy to duzo? Jak porownac do Diesli to duzo. Jak porownac do wiekszych benzynowcow-malo. Co do Micry-to dla mnie idealem jest Micra 1,5D z silnikiem PSA. Przez jakis czas mialem AXa z tym silnikiem i zadowala sie on naprawde smieszna iloscia ropy. Dodajac do tego japonska "bude" otrzymujemy napradwde fajne, oszczedne i niezawodne auto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aryan-czy Tobie deju zza grobu placi za reklame?:buttrock:

Zeby napisiac cos w temacie-to moja litrowka (Citroen AX 954 :icon_mrgreen:) pali od 5 do 8 l/100. 5 to w trasie do 100 km/h a 8 zima po miescie. Co ciekawe latem zuzycie w miescie spada do 6-6,5/100. Czy to duzo? Jak porownac do Diesli to duzo. Jak porownac do wiekszych benzynowcow-malo. Co do Micry-to dla mnie idealem jest Micra 1,5D z silnikiem PSA. Przez jakis czas mialem AXa z tym silnikiem i zadowala sie on naprawde smieszna iloscia ropy. Dodajac do tego japonska "bude" otrzymujemy napradwde fajne, oszczedne i niezawodne auto!

yyy piszesz ze to TWOJE auto i miales SWOJE jeszcze wczesniej... sory masz wpisane w profilu 13 lat i z tego co widze miales juz 2 auta ktorymi jezdziles po miescie? :icon_rolleyes: nie tutaj te bajki;)

Edytowane przez damek0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...