Skocz do zawartości

JAKI WOSK DO MOTOCYKLA!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowilem na wiosne troche podpicowac moj motorek hehe:D i teraz bede zabieral sie za woskowanie. I wlasnie z tym zwiazane mam pytanie czy wosk samochodowy nadaje sie do motocykli bo podobno lakier motocyklowy jest troche inny niz do samochodow. Co polecacie i jakiego producenta? pozdrawiam!!!

Edytowane przez Marcin_FZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - benzyna , płyn do chłodnic i płyn hamulcowy też są inne :) :) :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

tak w temacie - spokojnie używaj dobrego firmowego obojętnie czy na opakowaniu jest napisane że jest do samochodów czy do kosiarek spalinowych albo rowerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobre efekty osiągałem przy pomocy Aral Clean Protect, ale ciężko go już dostać. I tu koledzy wymyślili Pronto do drewna (to zwykłe brązowe) i efekt jest porównywalny z Aralem. Nie jest to może tak dobre jak wosk w kremie (chociaż te ciężko wypolerować) , ale lakier jest idealnie nabłyszczony i "śliski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery do motocykli są takie same jak do samochodów, różnią się jedynie tym, że w przypadku motocykli często są to lakiery trzy-czterowarstowe. Krótko mówiąc są bardziej wybajerzone :) często z większym dodatkiem perły, ksyralikiem itp.

Co do wosków to fajny efekt daje Formula I, Farecla Top Wax, ale śmiało możesz stosować praktycznie każdy wosk do lakierów. Tylko jeżeli to jest wosk a nie balsam nablyszczajacy(tak jak w przypadku Draco czy Balsamu K2) to uwaga na plastiki bo wosk zostawia trudne do usunięcia białe ślady na plastikach (balsamy nie zostawiają).

Co do tego co napisał mikitl nie polecałbym Pronto itp ponieważ mogą zawierać składniki które mogą aczkolwiek nie muszą :) zareagować z lakierem i np zmatowić ale to jest gdybanie.

Najlepiej stosować coś typowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać trochę więcej kasy to ja polecam Extreme Nano Tech wosk nanotechnologiczny. Świetnie sie sprawdza na moto zwłaszcza na czarnym lub ciemnym lakierze.

 

http://www.4kolka.pl/extreme-nanotech-poli...wosk-p-693.html

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co napisał mikitl nie polecałbym Pronto itp ponieważ mogą zawierać składniki które mogą aczkolwiek nie muszą :buttrock: zareagować z lakierem i np zmatowić ale to jest gdybanie.

Najlepiej stosować coś typowego.

 

Też bym tak myślał gdybym nie wypróbował :flesje:

 

Jeśli chodzi o pasty typu Tempo (że już o K2 do metali nie wspomnę) - nie radzę stosować jej regularnie na lakier w dobrym stanie. Od wiecznego polerowania robią się delikatne "słoneczka" i lakier traci swoją głębie. Wszelki takie pasty są lekko ścierne, dlatego lepiej je stosować do polerowania rys, niż do codziennej konserwacji.

 

Koleżanko KingRider żeby Ci tylko do głowy nie przyszło polerowanie plastików pastą do chromu i metali, bo zniszczysz sobie lakier !!

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak myślał gdybym nie wypróbował :)

 

Jeśli chodzi o pasty typu Tempo (że już o K2 do metali nie wspomnę) - nie radzę stosować jej regularnie na lakier w dobrym stanie. Od wiecznego polerowania robią się delikatne "słoneczka" i lakier traci swoją głębie. Wszelki takie pasty są lekko ścierne, dlatego lepiej je stosować do polerowania rys, niż do codziennej konserwacji.

 

Koleżanko KingRider żeby Ci tylko do głowy nie przyszło polerowanie plastików pastą do chromu i metali, bo zniszczysz sobie lakier !!

 

Pozdr!

 

Wiesz z lakierami to jest tak, że niby się świeci wszystko ładnie a za pół roku wyjdą ci np spekania na lakierze i człowiek myśli "skąd to się do k***y nędzy wzieło". :/

Co do Tempo to się zgadzam to jest pasta polerska z dodatkiem wosku czyli co robi? poleruje i nabłyszcza a co za tym idzie podczas polerowania ścierasz filmy z lakeru, skracasz jego żywotność (jezeli tak to można ując) a jezeli nie ma potrzeby to po co to robic. Woski nabłyszczają. Jeżeli chodzi o pasty polerskie to ja uznaje tylko farecle (g3 - gruboziarnista, g6 - średnioziarnista, g10 - dorbnoziarnista, zalezy do jakiego lakieru). Tempo jest drobnoziarnista ale jednak to pasta polerska.

Co do past polerskich to popieram, pasty do chromów etc są przeznaczone do tego i lepiej się tego trzymac bo jakby były do wszystkiego to by napisali Pasta polerska Uniwersalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak myślał gdybym nie wypróbował :)

Koleżanko KingRider żeby Ci tylko do głowy nie przyszło polerowanie plastików pastą do chromu i metali, bo zniszczysz sobie lakier !!

 

Pozdr!

 

moze jestem blondynką ale nie do takiego stopnia :) kupiłam ją TYLKO do chromu i metali,chyba ze macie lepszą propozycje niz K2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...