Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem motocykla.


szwarc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

 

Apropo kranika, posiadam VT 500C Shadow pneumatycznym kranikiem, i posiadam tam tylko dwie pozycje, bez PRI ,pozdrawiam

:icon_biggrin: Tzn. jakie pozycje ma kranik Twojego motocykla?

ON i RES?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber, nie przesadzaj.

 

Nie no, nie chodzi mi o przesadzanie, tylko w ogniu tej akademickiej dyskusji zatraca się cel nadrzędny - tak mi sie wydaje - czyli jazda na moto... :banghead:

 

OCZYWIŚCIE że odpalanie zamarzniętego silnika mu nie pomaga. Tak samo jak chodzenie do pracy nie wpływa dodatnio na mój humor, ale to jest jak gdyby efekt uboczny, nie?

 

Moim skromnym zdaniem, motocykle zrobiono to użytkowania, czytaj, jeżdzenia. A zimne odpalanie zaszkodzi, i zauważysz to, jeżeli bedziesz użytkował takie moto przez... 10-15 lat. A teraz szczerze - kto ma moto (i na nim jeździ!!) 10-15 lat? Nie chwaląc się, mój moto ma czarne tablice, więc krzywdy mu nie robię, ale 90% naszych motocyklistów zmienia motorki jak skarpetki, więc, wracajac do sedna, dyskusja jest akademicka.

 

peace....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl i jego silnik jest jak wszystko inne. zużywa się tak samo jak Twoje kapcie, pilot do telewizora, szczoteczka do zębów i inne długopisy. Nie ma rzeczy niezniszczalnych. Ciekawy jestem ilu z was po tej wnikliwej "specjalistycznej" dyskusji bedzie myslalo o tym za kazdym razem naciskając starter swojego motocykla. Wiadome jest jedno. Jeśli będziemy użytkowali sprzęt zgodnie z przeznaczeniem i wytycznymi jak to robić to posłuży nam on dość długo.

 

Jedno jest pewne. Trzeba jeździć :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpalaniem i zużyciem silnika to prawda!

Chyba Rosjanie robili badania z tym związane i wyszło ze odpalenie silnika w najlepszych warunkach (kiedy olej nie spłynął) równe jest 15 km przejechanych, na zimnym silniku jest o wiele gorzej ale konkretów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ktoś coś podpowie. Honda CBF600SA to nie wina akumlatora bo ładowany 10h. Kręci co jakiś czas strzela mało głowy nie urwie i nic. I tak do rozładowania akumulatora. Żadnch kraników nie ma, więc nie ma czym kręcić.

Dzięki z góry za podpowiedzi :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I oto kolejny problem.

W ramach wigilijnej integracji z motocyklem poszedłem dzisiaj odpalić mojego motocykla i okazało się że bardzo długo nie chciał zagadać musiałem ze 6 razy heblować (i to dosyć długo) zanim zapalił. Temperatura otoczenia to około 0 'C - potem jak już się rozgrzał (co tez trwało długo) palił na dotyk (za każdym razem).

 

Czy to normalne czy też nie ?

 

Pozdrowionka.

moja zimą permanentnie rzuca palenie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obniżacie wolne obroty przed rozruchem w niskiej temperaturze?

Jeśli nie, to nie dziwota, że nie możecie uruchomić silnika.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się udało! pare tygodni temu(jak juz pisałam w tym temacie) Suza nie chciała odpalić!

Dzis z rańca była nastepna próba ,bo słoneczko świeci i aż sie prosi na spacerek.

Zaczęłam krecić i nic powtórka z przed kilku tyg. wiec spuściłam paliwo z obu gaźników,wyciągnełam świece,przeczyściłam i podgrzałam zapalniczką...i tak w oto sposób Suza zagadala za 1 razem!! :biggrin: :D i własnie jestem po krótkiej przejażdżce :wink:

Stwierdzam,że chyba głównym wyjsciem było własnie podgrzanie tych swiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w tiktaki... :icon_mrgreen: eee, w irydowe świece. Problem słabej iskry, czy "podlanej" świecy znika..... :wink:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby się nie powtarzać i spamować - cena 20 zł sztuka. Wszystko jest tutaj

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=86104

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...