Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem motocykla.


szwarc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam że odpalanie po zimie to troszkę inaczej się robi jak w sezonie.Motocykl potrzebuje więcej prądu i więcej kręceń rozrusznikiem.Proponuje zakręcić rozrusznikiem 2 razy z ssaniem dość długo,a potem bez ssania i dodawania gazu powinien zaskoczyć jeżeli nie zaskoczy zobaczyć świece jeżeli zalane wymienić i próbować bez ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że odpalanie po zimie to troszkę inaczej się robi jak w sezonie.Motocykl potrzebuje więcej prądu i więcej kręceń rozrusznikiem.Proponuje zakręcić rozrusznikiem 2 razy z ssaniem dość długo,a potem bez ssania i dodawania gazu powinien zaskoczyć jeżeli nie zaskoczy zobaczyć świece jeżeli zalane wymienić i próbować bez ssania.

 

 

a to ciekawostki opowiadasz. w takim razie po co jest ssanie w motocyklu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Starsze modele, ktore nie maja pompki paliwowej, ciezko odplic np: po zimie,

dobrze wtedy po zalaczeniu ssania i w trakcie krecenia odkrecic troche manetke

pozwoli to na wessanie troche paliwa...

jak mialem xj z 86 pomagalo :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Starsze modele, ktore nie maja pompki paliwowej, ciezko odplic np: po zimie,

dobrze wtedy po zalaczeniu ssania i w trakcie krecenia odkrecic troche manetke

pozwoli to na wessanie troche paliwa...

jak mialem xj z 86 pomagalo :smile:

 

juz zostalo ustalone ze kręcenie manetką ma sens jak jest pompka przyspieszajaca. Pamiętaj ze Twoja yamaha z 86 miala super system YICS który czasami przeszkadzał w odpaleniu motoykla po zimie.... ja generlanie nadal jestem za tym i zawsze mi to gra, jak sie nie rusza gazu przy pelnym ssaniu. chyba ze zaczyna gadac, to delikatnie odchylic przepustnice. ale dopoki nie zagada, nie dotykam. z reguły, nie kerece wiecej niz 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzicie panowie ja siedze i czytam te wszystkie ciekawostki na temat odpalania w nizkich temp i powiem wam jedno moj nie chce zagadac ostatni raz go odpalilem we wigilie i pozniej koniec strzela w tumik malo garazu nie chce rozwalic wiec dalem spokoj bo jeszcze cos popsuje i tak bym nie latal bo za zimno wiec niech stoi cdo wiosny pozdrawiam all:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GhostRider u mnie jest identycznie więc jak wkoncu odpalisz daj znać to pójdę spróbować mojego tez odpalić:banghead: :notworthy: :crossy:

 

no znalazłem sposób na odpalenie i dziś była mała rundka nawet:)próbowałem odpalac na naładowanym akumulatorze,próbowałem nawet prostownik podłanaczac w trakcie odpalania i nic napier....z ruru ze masakra a dzis podłaczyłem kable od aku chodzącego auta do aku motoru zaczął krecic jak szalony i po 20,30 sekundach juz sobie ładnie pracował silniczek cbrki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zimę zmieniam świece o niższej wartości cieplnej i heja,lepsze odpalanie i praca silnika.

A to chyba dla komfortu psychicznego, bo wartość cieplna świecy, to inaczej określenie w jakich temperaturach silnika dochodzi do samooczyszczania. Kiedyś Bosch podawał w typie świecy czas po którym świeca się oczyszcza sama.

Jak to ma się mieć do łatwiejszego odpalenia silnika to nie wiem.....

(Zakładam, że moto odpalane jest do pojeżdzenia, a nie odpalenia i zgaszenia. Wtedy każde świece zapierze na czarno...)

 

P.S. A mój pali nawet nie na dotyk. Pali bez rozrusznika. Bo mam pierwsze 3 km z górki..... :smile:

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się mieszka w górach :icon_rolleyes: .Nie wiem czy tylko dla komfortu psychicznego,jak na DPR7 odpalałem na ssaniu to po 15sec.chodził już na jednym garze(świece się zalewały) i po wykręceniu świeć i założeniu DPR5 wszystko wróciło do normy,moto trzymam w zimnym garażu i co dziennie jeżdżę nim do roboty,to tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak się mieszka w górach :biggrin: .Nie wiem czy tylko dla komfortu psychicznego,jak na DPR7 odpalałem na ssaniu to po 15sec.chodził już na jednym garze(świece się zalewały) i po wykręceniu świeć i założeniu DPR5 wszystko wróciło do normy,moto trzymam w zimnym garażu i co dziennie jeżdżę nim do roboty,to tyle.

Pozdrawiam.

No i tutaj leży pies podgrzewany - ja wiem, że mój przyjazd do roboty silnika mi nie rozgrzewa (powrót pod górkę tak :biggrin: ). Może po prostu dystans był za mały - ale, co tu gdybać - wystarczy po przyjechaniu do domu obejrzeć świeczkę i wszystko jasne. W takim (konkretnym) przypadku to mogłoby pomóc przy następnym odpalaniu. Tylko zmień na lato!

 

P.S. Od czasu kiedy mam irydy problem nie istnieje! Dziś znowu jechałem o 7 rano, -3 stopnie, silniczek chodzi i odpala jak złoto!

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...