Skocz do zawartości

Kawasaki: KLE 650(Versys) vs ER-6f


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadacze proszeni są o podanie + i - ,ogólne spostrzeżenia dotyczące komfortu jazdy,ochrony przed wiatrem,spalania,mocy,oświetlenia,zawieszeń,zdolności przewozowych do niedalekiej turystyki(w granicach europy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wrażenie właścicieli Versisa ... generalnie pochlebne opinie http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=263542 ... Ja osobiście z tych dwóch wybrałbym właśnie Versisa ... na pewno bardziej wszechstronne moto... i na polskie drogi na pewno przyda się większy skok zawieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=76180

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=85027

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=80859

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=48681

...czyli 2min z wyszukiwarką. innymi słowy poczytaj sobie, bo nikt wszystkiego specjalnie powtarzać nie będzie. a archiwalne posty zawierają naprawdę mnóstwo wiedzy i spostrzeżeń forumowiczów

jsz

 

ps. oczywiście podane linki stanowią dopiero wstęp do wątków, w których jest mowa o wymienionych przez ciebie motocyklach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

Jeszua za linki thx ale wszystkie czytałem wcześniej.

interesuje mnie opinia użytkowników a nie doniesienia z prasy czy targów.

temat wydaje się interesujący dla potencjalnych posiadaczy którzy stoją przed takim wyborem właśnie w apekcie porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie opinia użytkowników a nie doniesienia z prasy czy targów.

 

no to będzie ciężko, bo sprzęty dość nowe, mało popularne, przy tym praktycznie nie widzę możliwości, żeby ktoś spoza grona dziennikarzy i testerów miał okazję pojeździć (nie mylić z przejechać się) obydwoma

dlatego nadal jestem zdania, że więcej wiedzy możesz zebrać czytając o każdym z osobna, niż na siłę dopytując się o porównanie

ale twoja wola

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadacze proszeni są o podanie + i - ,ogólne spostrzeżenia dotyczące komfortu jazdy,ochrony przed wiatrem,spalania,mocy,oświetlenia,zawieszeń,zdolności przewozowych do niedalekiej turystyki(w granicach europy).

 

No i zaszalałem i kupiłem nóweczke w Booster w Katowicach.

Wachałem sie między BMW GS 650 a Versysem.

Wybrałem Versysa bo :

- dużo wygodniej mi sie na nim siedzi

- bo silnik w BMW jest jednocylindrowy i jak dla mnie pracował niefajnie :icon_question:

- bo serwic BMW jest kosztowniejszy

- bo...........

bo mógłbym jeszcze tak wymieniac wady i zalety jednego i drugiego a mi sie Versys poprostu podobał.Może to ta paskudna dla niektórych przednia lampa - sam nie wiem.

Czekam teraz na jakieś ciepełko i wyruszam nim sie rozgrzać :biggrin: a wtedy opisze wrażenia :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gratulacje, sprzęt jest niesamowity nawet z tą lampą :smile:

 

 

No to zaczołem go ujeżdżać i pierwsze wrażenia są pozytywne :flesje:

 

Co wybrałeś rapa,czyżby też Versysa :banghead: .Pochwal sie

 

Jak interesują Cie moje wrażenia to pisz,na co moge to odpowiem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Gazety nie czytałem, ale odbywam jazdy testowe własnie tymi motocyklami i też na razie nr 1 to v-strom. Nie ma możliwości odbycia jazd kawasaki, więc nie mogę nic powiedzieć. Nowy transalp zupełnie mi nie podpasował. W przyszłym tygodniu dokonam zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakupisz to pojeździj troche V-Stromem.Kumpel mój ma i narzeka.Problemy zaczynaja powyzej 120 km/h.Z Versysem nie ma zadnych problemów a V-Strom zaczyna wężykować po drodze.Jazda nie jest przyjemna.

Równiez silnikowo uwazam że Versys bije V-Stroma.

Nie sugeruj sie gazetami i wynikami ich testów.Ja Versysem zrobiłem w dwa miesiace prawie 6 tyś km i uwazam że jest dobrym sprzęcikiem,jedynie załowałem że nie wybrałem wersji z ABS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Problemy zaczynaja powyzej 120 km/h.Z Versysem nie ma zadnych problemów a V-Strom zaczyna wężykować po drodze.Jazda nie jest przyjemna.

 

 

To chyba Twój kumpel ma coś nie tak ze swoim motocyklem... wężykować Strom zaczyna, ale dopiero coś około 180 km/h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...