Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Gość SirAdam

Enuma

DID

RK

 

w tej kolejnosci i oczywiscie w najwyzszej klasie wytrzymalosci,

conajmniej 4800 KG uciagu.

 

Inne firmy sie w XX nie sprawdzily.

Oszczedzanie na lancuchu moze miec tragiczne skutki.

Oczywiscie wymieniamy caly Kit, czyli lancuch i obydwie zebatki.

Uzywana zebatka potrafi "zajechac" nowy lancuch w ciagu 5.000 km.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jeszcze nie miałem okazji polatać na kanapie z MARIOMOTO na dłuższe traski.

Miałem okazję przejechać się ok. 50 km na XX-ie mojego kumpla.

Różnica jest znaczna tzn. dużo wygodniejsza, dobrze wypoziomowana (nie zjeżdża się cały czas na bak) i super wygląda.

Istotne w tych kanapach po przeróbce to że jest gdzie się zaparzeć tyłkiem żeby za daleko się nie przesunąć przy konkretnej jeździe.

 

Koszt takiej kanapki to około 350-370 PLN za przeróbkę i obszycie (trzeba dostarczyć swoją stara kanapę).

Mozna nawet wszyć sobie w kanapę żelowe wkładki ale użytkownicy odradzają - latem żel strasznie się nagrzewa i działa jak termofor - krótko mówiąc dupa się gotuje.

 

Stronka internetowa tej firmy to: http://www.mariomoto.pl/

Jest tam też kilka zdjęć z przykładowymi obszyciami do XX-a - jednak ja wymyśliłem swój własny projekt.

 

Zobaczymy jak zostanie wykonany projekt i czy będzie wygodnie za jakieś 3-4 tygodnie (tyle trwa realizacja zamówienia).

Mam kanapę z maromoto zrobioną pod moje zamuwienie z własnego projektu wygoda -wygląd. Najdłuzszą trasę przeleciałem ok 850km jednego dnia z pasażerką -nie nażekam na brak komfortu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To mój pierwszy post:

Jestem na etapie kupna 1100xx chce tej wyśmienitej maszyny używać głównie do turystyki, ponieważ na tym polu mój HORNET się nie sprawdza ze względu na wygodę dalekich podróży.

 

Chce zasięgnąć waszej opinii w tym temacie turystyki...

Masa XX z płynami to :253KG

Dopuszczalna masa to: 348KG

Pozostaje do dyspozycji dla mnie : 95KG :eek:

 

Moja waga z ubraniem na moto to 90KG, moja Pani to dodatkowo75KG + bagaż 50KG. Razem 215KG.

Brakuje sporo.

Dla porównania moja 600-tka ma do dyspozycji 180KG.

 

 

I tu pytanie? Czy faktycznie brakuje temu motocyklowi aż takiej ładowności?

Jakie są Wasze wrażenia z jazdy turystycznej tym sprzętem oczywiście z bagażem i pasażerem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie w dowodzie rejestracyjnym napisane jest że maksymalna masa całkowita to 450 kg. A co chodzi o wrażenia z jazdy, to zdarzało mi się że podczas jazdy z pasażegem i 3 kuframi, gdy odwracałam się do pasażerki, aby jej coś powiedzieć, motocykl przy małej szybkości łapał shimmy. Nigdy mi sie to jednak nie zdarzyło podczas normalnej jazdy.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie w dowodzie rejestracyjnym napisane jest że maksymalna masa całkowita to 450 kg.

 

Pozdrawiam.

 

W takim razie podane dane katalogowe są błędne? (zresztą te dane powtarzają się na innych stronach internetowych z parametrami XX)

Ma ktoś może rzetelne informacje z instrukcji obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z książki serwisowej, która była do zassania z tego tematu, wynika:

 

Ciężar w stanie suchym - 223 kg

 

Dopuszczalna ładowność - 185 kg.

 

 

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z książki serwisowej, która była do zassania z tego tematu, wynika:

 

Ciężar w stanie suchym - 223 kg

 

Dopuszczalna ładowność - 185 kg.

Była ale już nie ma... :bigrazz:

 

185 to jeszcze jest ok, ale i tak przeładuje go o jakieś 35KG, mam nadzieję że prowadzenie i zawieszenie będzie OK.

 

Dziękuję za sprawdzenie i odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chce zasięgnąć waszej opinii w tym temacie turystyki...

Masa XX z płynami to :253KG

Dopuszczalna masa to: 348KG

Pozostaje do dyspozycji dla mnie : 95KG :eek:

 

Moja waga z ubraniem na moto to 90KG, moja Pani to dodatkowo75KG + bagaż 50KG. Razem 215KG.

Brakuje sporo.

Dla porównania moja 600-tka ma do dyspozycji 180KG.

I tu pytanie? Czy faktycznie brakuje temu motocyklowi aż takiej ładowności?

Jakie są Wasze wrażenia z jazdy turystycznej tym sprzętem oczywiście z bagażem i pasażerem?

 

Ja podruzuje z 3-kuframi +torba i namiot mocowane pająkami + żona i niem mowy o braku ładowności na tym moto . Jest ok prowadzi sie dobrze żadnych szim nie odczuwam, (a zdażyło mi się kiedyś podciągbąc w tym zestawie do 250) O braku mocy nie ma mowy a ładsowność -zabieram tyle ile jest niezbedne do dalszych wypraw na moto w 2-osoby :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkich posiadaczy wspaniałego motocykla jakim jest niewątpliwie HONDA CBR 1100 XX oraz tych którzy zamiarują zakup tego motocykla zapraszam do odwiedzenia istniejącego już jakiś czas forum:

 

http://cbr-xx.pl

 

Zapraszam serdecznie do czytania i udzielania się na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Was to rozśmiszy ale powiedziałem mandatom stanowcze NIE, zamontowałem CB alanka 75 w xx. :buttrock: Przetestowałem i spełnia swoją rolę. Przy 90 km mozna spokojnie spytać o trasę i manetka :crossy: . Zasięg ok 4 km na wpół wyciszonych szumach tak, że nie trzeszczało w słuchawkach. i na taką prędkość najlepiej ustawić bo w czsie jazdy nie ma co regulować głoszności. Przy większych prędkościach szum wiatru o kask nie pozwala nawet na nasłuch. Zobaczą jak to wypadnie przez sezon.

 

siemka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...