Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możesz zadzwonić do hondy podać nr vin i ci powiedzą czy jest dławiony czy nie, ale niestety ci nie powiedzą w którym miejscu jest zdławiony :smile:

pozdrawiam

 

O - dzieki - o tym przyznam sie szczerze nie pomyslalem :D

Na szczescie czlowiek sie cale zycie uczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niestety ci nie powiedzą w którym miejscu jest zdławiony

 

To XX był dławiony przy mocy elementów innych niż moduł [wtrysk] i krzywki [gaźnik] ?

 

Nie mam doświadczenia z innymi modelami jak gaźnikowe, ale dławiony na krzywkach XX krztusił się dopiero przy licznikowych 230 kmh (czyli z 210 w realu), a do tej prędkości wydawało się, że ciągnie bez zadyszki. Ciężka rzecz do wyczucia przy jeździe próbnej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy warto wymienic płyn w chlodnicy na specjalny motocyklowy? czy to poprostu sciema zeby wydawac kase, jaka jest roznica miedzy dobrym płynem samochodowym a tym motocyklowym? pytam poniewaz z tego co widze to xx dosyc szybko sie grzeje co w upałach moze byc uciazliwe.

 

Odnosnie opon do xx zapytałem sprzedawce oto odpowiedz: Michelin proponuje do tego modelu opony pilot sport hpx jest to opona mocniejsza i bardziej wytrzymalsza typowo przeznaczona do ciezkego ale sportowo turystycznego motocykla . Natomiast moze pan tez zalozyc sobie pilot road2 jest to mieszanka dwoch gum i opona ta jest przeznaczona tylko do motocykli sportowo turystycznych . Cena za opony pilot sport hpx przod 120/70/17 wynosi 529zl , za pilota sporta hpx 190/50/17 cena wynosi 719zl . Cena za opony pilot road2 120/70/17 wynosi 509zl , za pilota road2 180/55/17 cena wynosi 719zl . W razie jakichkolwiek pytan prosze sie z nami kontaktowac i serdecznie zapraszamy do zakupu.

Edytowane przez andzuscb900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna uzyc,ale nie kazdy.Takie ktore uzywaja zwiazki krzemu w celu uzyskania wlasciwosci antykorozyjnych odpadaja.Zezra szybko pompe wodna,uwaga ta dotyczy tez samochodow Hondy.I nie tylko.

W U.S. wybor,sprawdzenie tego jest proste,podany jest sklad chemiczny,jezeli pisze "non silicate" to jest O.K.Generalnie sa trzy typu plynow antykorozyjnych,reszta to reklamowe mydlenie oczu producentow.Roznia sie dodatkami antykorozyjnymi.

 

Jezeli chodzi o zdolnosci chlodnicze typowego plynu to specjalnie nie ma pomiedzy nim roznicy,czysta woda i tak chlodzi lepiej.Ale oczywiscie jej sie nie uzywa z oczywistych wzgledow.

 

Pilot Road 2 wytrzymaja dluzej niz Pilot Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy warto wymienic płyn w chlodnicy na specjalny motocyklowy?

 

Odnosnie opon do xx zapytałem sprzedawce oto odpowiedz: Michelin proponuje do tego modelu opony pilot sport hpx jest to opona mocniejsza i bardziej wytrzymalsza typowo przeznaczona do ciezkego ale sportowo turystycznego motocykla . Natomiast moze pan tez zalozyc sobie pilot road2 jest to mieszanka dwoch gum i opona ta jest przeznaczona tylko do motocykli sportowo turystycznych . Cena za opony pilot sport hpx przod 120/70/17 wynosi 529zl , za pilota sporta hpx 190/50/17 cena wynosi 719zl . Cena za opony pilot road2 120/70/17 wynosi 509zl , za pilota road2 180/55/17 cena wynosi 719zl . W razie jakichkolwiek pytan prosze sie z nami kontaktowac i serdecznie zapraszamy do zakupu.

 

A sa takie stricte motocyklowe ? :) nigdy na to nie zwracalem uwagi...

 

Co do opon -

http://www.allegro.pl/item558615783_nowe_m..._180_55_17.html

tu masz kpl o 100 zl taniej - przez skok E niestety podrozaly bo kpl mozna bylo kupic za ok 1000 zl

Sadze ze pilot road w technologii 2ct wytrzyma dluzej niz Pilot Sporty...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie i Panie mam pytanie

 

Jak się sprawy mają z kuframi lub sakwami do xx-a?? Przyznam, że mam zamiar użytkować go turystycznie tak jak mój poprzedni motocykl.

 

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie??

 

Jakie i gdzie kuoić??

 

Jakie ceny??

 

Może ktoś z was posiada na sprzedaż??

 

Czekam na wszelkie opinie.

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się sprawy mają z kuframi lub sakwami do xx-a?? Przyznam, że mam zamiar użytkować go turystycznie tak jak mój poprzedni motocykl.

 

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie??

 

Jakie i gdzie kuoić??

 

Jakie ceny??

 

Może ktoś z was posiada na sprzedaż??

 

 

Doswiadczenia nie mam - ale rozeznalem sie juz troche

 

Stelaz pod centralny kufer GIVI ok 330 zl z plyta

Boczne - w opcji - Five Star - ok 124 E

Krauser - 147 E

Givi Wingrack - ok 1000 zl

 

Ja mam plan taki ze na wiosne jade do znajomego na Slask ktory ma doswiadczenie

w dorabianiu stelazy i zrobimy dokladnie takie jak mi beda pasowac i jednoczesnie

nie urwa sie w nieodpowiednim momencie jak to z GIVI zawsze bywa...

 

Nie wiem ile potrzebujesz wlozyc do tych kufrow - ale ja jezeli bede dorabial

boczne to takie po 21 l z kappy - nie chce zakladac takich po 42 l bo moto wtedy

robi sie szerokie jak auto i nie ma mowy o jakims przeciskaniu sie lub ciasnym wyprzedzaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX nie zabardzo prezentuje sie z sakwami, ale jezeli juz sie zdecydujesz to do sakw nie potrzeba stelazy, sa tak skastruowane ze same swietnie sie trzymia i nie opadaja, ale osobiscie polecam kufry na 100% nie przemakaja, jeden guzik i biezesz jak walizki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. Poczekamy zobaczymy. Może jakaś okazja się trafi to coś się wymyśli. Jak narazie czekam na pogodę żeby sprawdzić sprzęt:D

 

Ostatnio Wingrack poszedl za chyba 637 zl na Allegro

Jak dla mnie nie warto - motocykl z tak wielkim i brzydkim stelazem z tylu wyglada koszmarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX nie zabardzo prezentuje sie z sakwami, ale jezeli juz sie zdecydujesz to do sakw nie potrzeba stelazy, sa tak skastruowane ze same swietnie sie trzymia i nie opadaja, ale osobiscie polecam kufry na 100% nie przemakaja, jeden guzik i biezesz jak walizki.

 

Jeśli sakwy leżą bez stelaży na ogonie to z pewnością przetrą lakier.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...