Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pośmigałem trochę taka maszyna. Swojego moto nie mam i jak na razie tak zostanie. Zawsze coś będzie stało w redakcyjnym garażu. Dzisiaj skuterkiem wożę dupę i powiem szczerze sprawia mi to masę frajdy :flesje:

 

Pawel

 

No to przyznaj sie jeszcze czemu XX'a się pozbyłeś?

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skuterkiem wożę dupę i powiem szczerze sprawia mi to masę frajdy :spam:

 

Pawel

 

Czy nie denerwuje Cię że to jest automat.

Ja komukolwiek dałem skuter dałem się przejechać, a ktoś jeździł moto-maualem to jechał tym jakby pierwszy raz jakimkolwiek moto jechał :crossy:

Ja właśnie ze skuta chce się na manuala przesiąść a Ty zrobiłeś odwrotnie :biggrin: chyba ze to tylko chwilowo :)

A co do przesiadki z XX lub Hajki na skuta to odczuwalny muł pewnie był nieziemski :buttrock: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pośmigałem trochę taka maszyna. Swojego moto nie mam i jak na razie tak zostanie. Zawsze coś będzie stało w redakcyjnym garażu. Dzisiaj skuterkiem wożę dupę i powiem szczerze sprawia mi to masę frajdy

Prawdziwy twardziel z Ciebie... Z XX na skuter...

Nie wiem jak wy ale ja juz 5000km zrobiłem w tym roku :biggrin:

http://cbrxx.6te.net/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie przesiadam się na skuter na stałę, ale czasami to fajna odmiana popyrkotać na jakiejś 125 ccm :). Jak wiecie (albo i nie, więc już wiecie) pracuję teraz na stałę w redakcji ŚM więc dosiadam sprzętów testowych. XX by się marnował, bo motocykl musi jeździć. Jest on w bardzo dobrych rękach, u znajomego, będzie o niego dbał, to wiem na pewno. Nie sprzedał bym swojego "Żuczka" w złe ręce :banghead:

 

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, miło było się spotkać :icon_eek: To jedna z niewielu rzeczy z których mogę się dzisiaj cieszyć :biggrin:

No i przyznam, że czułem się zaskoczony, że mie poznałeś takim natłoku motocykli stojących przed wyjazdem na paradę. :bigrazz:

 

Smoku

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam

Ja mam pytanie bo z tego co wiem to chyba jeszcze nikt

nie pisał nic o tym , że xx to ma trochę słabe chłodzenie .

Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami i mówili to samo ,

że jak się jedzie to jest ok , ale tylko wystarczy stanąć w korku

i od razu temperatura gwałtownie rośnie a wiatrak to słabo

sobie radzi .

Czy ktoś wie coś może na ten temat ??

Z góry wielkie dzięki :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie ukryc ze chlodzenie jest do d,,,,aczkolwiek przy temperaturach i wilgotnosci w Polsce to raczej nie powinno byc problemem.Co innego w goracych i parnych klimatach i na duzej wysokosci nad poziomem morza.System wtedy jest z zerowym marginesem bezpieczenstwa i duzo uzytkownikow XX zagotowalo plyn w chlodnicy odnotowujac temperatury ponad 120 Cel.

 

Chlodnica ma tylko jeden maly wiatrak debilnie umieszczony po srodku,powietrze wyssysane przez niego nie ma dokad uciec.Bardzo malo wydajny system.

Kazdy inny motocykl podobnej pojemnosci ma dwie bocznie umieszczone wiatraki ktore sa w stanie przepompowac duzo ilosc powietrza przez chlodnice.

 

W wersji gaznikowej chlodnica oleju jest w innym miejscu i ma wlasny doloty powietrza.We wtrysku umieszczona ona jest razem z chlodnica cieczy blokujac doplyw powietrza do chodnicy cieczy.

Olej w silniku odprowadza 20-25 % ciepla,,,,,

 

Pelny,mniej restrykcyjny wydech z power commander odpowiednio oprogramowanym obnizy temperature pracy silnika znacznie stajac w korku.

 

Woda jest bardziej wydajnym medium chlodniczym niz typowy plyn do chlodnic.W przypadku uzywania wody na okres letni nalazy dodac do niej dodatki anykorozyjne jak np. Watter Wetter.

Mozna tez uzyc specjalne plyny jak Engine Ice ktore sa nawet lepsze od wody.

 

Paru kolesi zamontowalo podwojne wiatraki z ZX12,co pomaga w jezdzie w korku.Mozna tez zamontowac reczny wlacznik wiatraka,co da kilka dodatkowych minut zanim temperatura wejdzie na "czarwone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...