Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie co do oleju jaki olej lac chodzi mi o firme moto ma przelatane 70 tys km.

Ja kolejny raz zalewam ten olej: http://sklep.scigacz.pl/olej-silnikowy-cas...ry-p-15515.html słyszałem o nim dużo dobrych opinii, na giełdach motocyklowych można go kupić trochę taniej za ok. 120zł/4L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to rocznik 2001,

to ciekawi mnie dlaczego ma wydechy bez katalizatorow ?

Adam

 

A po czym to rozpoznajesz?? Mam BRIF i tam jest napisany rok produkcji 2001?? A po czym sprawdzi czy są katalizatory czy nie??

 

Już wiem chyba czym się różnią - mają zgrubienie tuż przed tłumikiem na rurze dolotowej ?? Czy to znaczy że Niemka je wymieniła czy może by to wersja z innego rynku??

Edytowane przez marcincbr600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam mam pytanie co do oleju jaki olej lac chodzi mi o firme moto ma przelatane 70 tys km."

 

Ja mam teraz wlany CASTROL R4 SUPERBIKE (10W-50) ale moje moto ma dopiero 12 tys.km przebiegu (w poprzednim sezonie też miałem CASTROL R4 SUPERBIKE).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego nie sugeruj sie gruboscia bieznika bo o niczym to nie swiadczy ja mialem bieznik super a opona byla zlom moto milo bardzo duze drgania przy pewnych predkosciach szukalem przyczyn w wywazaniu kola i temu podobnych ale nie w oponie nobo z wygladu byla super ;];pozdrawiam

witam mam pytanie co do oleju jaki olej lac chodzi mi o firme moto ma przelatane 70 tys km.

 

Motul 5100 10W40

zawsze używam tego oleju

Nie wlewaj nigdy MOTUL 5000 10W40 bo to syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem chyba czym się różnią - mają zgrubienie tuż przed tłumikiem na rurze dolotowej ??

 

zgadza sie.

 

Nie wlewaj nigdy MOTUL 5000 10W40 bo to syf

 

no to znaczy sie ze Honda w Japoni syf leje , bo z takim olejem te motocykle opuszczaly fabryke (VFR800 tez, inne modele, nie wiem)

 

Zreszta niewazne, ja sobie ten syf bede dalej wlewal, ok ?

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyk jest raczajej zalecany do małych przebiegów, do przebiegu powyżej 30-40 tys km wydaje mi się za stosowne zalanie półsyntetyka.

 

Miałem info co było wlane poprzednio i wlałem to samo, wszystko gra. XX to super moto i nie ma na co oszczędzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie.

no to znaczy sie ze Honda w Japoni syf leje , bo z takim olejem te motocykle opuszczaly fabryke (VFR800 tez, inne modele, nie wiem)

 

Zreszta niewazne, ja sobie ten syf bede dalej wlewal, ok ?

Adam

Witam

Tak jak Ty leje MOTUL 5100

pisałem że MOTUL 5000 to syf a nie MOTUL 5100

zresztą jaka cena taka jakość bo MOTUL 5000 jest tańszy ale jest też olejem o dużo niższej jakości

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej z forumowiczów napisać o modelu XXa '99 juz na wtrysku 164 KM czyli z nieograniczoną jeszcze mocą? Znajomy jeżdzący na Balckbirdzie juz dłuzszy czas, odradzał mi ten model bo podobno wiecej łyknie paliwa niż te standardowe na wtrysku z mocą 152/154 KM. Dokładnie chodzi mi o ten motocykl http://www.allegro.pl/item527551681_cbr_11...ysku_162km.html

 

A co poweicie o tym ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1090355

Wydaje mi sie że ten przebieg chyba jest podany w milach a nie w kilometrach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś więcej z forumowiczów napisać o modelu XXa '99 juz na wtrysku 164 KM czyli z nieograniczoną jeszcze mocą? Znajomy jeżdzący na Balckbirdzie juz dłuzszy czas, odradzał mi ten model bo podobno wiecej łyknie paliwa niż te standardowe na wtrysku z mocą 152/154 KM. Dokładnie chodzi mi o ten motocykl http://www.allegro.pl/item527551681_cbr_11...ysku_162km.html

 

A co poweicie o tym ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1090355

Wydaje mi sie że ten przebieg chyba jest podany w milach a nie w kilometrach?

co do pierwszego moto to wiem że ten gość sprzedawał wcześniej na allegro przedni błotnik i lewy bok(oba elementy uszkodzone) miał coś jeszcze do XX lecz nie pamiętam co. Na tych zdjęciach widać że lewy bok ma inny odcień od pozostałych elementów.

Co do drugiego moto to przebieg jest w milach a nie w kilometrach.

Co do zużycia paliwa to przy ostrej jeździe wtryskowy mego kumpla pali więcej o 2 a nawet 3 litry od mego gaźnikowego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...