Skocz do zawartości

stukanie -GS500e :(


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał, tak szczerze mówiąc to w ogóle nie wpieprzałbym się remonty. Jest całe mnóstwo ludzi i firm, którzy przywożą motocykowe silniki z Niemiec i jeszcze dają na nie gwarancję. Myślę, że kompletny silnik od GSa nie będzie kosztował więcej niż 200 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 euro? Jak znasz takie miejsca Michał to będę wdzięczny. Tylko czy taki silnik nie okaże się, że rówież będzie do remontu a tak przynajmniej będę wiedzieć na czym stoje i co w nim siedzi. Zresztą dochodzi chyba wymiana dowodu rejestracyjnego, jakaś tam biurokracja itp.

Serwisówkę już mam.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało kupić dół do XT za 100 EUR. Myślę, że używany silnik do GSa nie powinien kosztować więcej niż 250 EUR. Osobiście Ci nie przywiozę, bo nie mam kontaktów na szrotach, jednak znam ludzi którzy myslę, że mogą to zrobić. Oni nawet jezdża przez Poznań, zatem mogę się ich zapytać i was skontaktować. Jest to na takiej zasadzie, że bierzesz silnik wrzucasz w ramę i sprawdzasz. Jesli Ci pasuje, bierzesz, jeśli nie oddajesz. Jednak o szczegółach musicie dogadać się sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michale , może się orientujesz za ile można wyrwać silnik od TDM tyle że kompletny w dobrym stanie

 

8O 8O 8O

 

A ten już zaczyna przerabiać :)

Nie może żyć jak czegoś nie przerobi :buttrock:

Jędruś, czy Ty po prostu nie możesz sobie pojeździć na tym co masz :?:

 

Oczywiście to były żarty. Będę w Niemczech to się rozejrzę, ew. skontaktuję z tym gościem o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znam ludzi którzy myslę' date=' że mogą to zrobić. Oni nawet jezdża przez Poznań' date=' zatem mogę się ich zapytać i was skontaktować. Jest to na takiej zasadzie, że bierzesz silnik wrzucasz w ramę i sprawdzasz. Jesli Ci pasuje, bierzesz, jeśli nie oddajesz. Jednak o szczegółach musicie dogadać się sami.[/quote'']

 

Jak możesz to chętnie. W sumie chcę najpierw wiedzieć w końcu co dokładnie z moim silnikiem. Jednak rozważam coraz bardziej kupno uyżywanego silnika z DE.

Tak przy okazji kolejne pytanie:

 

Jak kupię taki silnik to co mnie czeka pod względem papierkowym? - na granicy i w PL

Domyślam się, że jakieś akcyzy oraz wymiana dowodu rejestracyjnego +przegląd.

Przeraża mnie trochę strona prawna tego przedsięwięcia.

 

Pozdrowionka

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proponuję minutę ciszy za klejnego zabitego japończyka. :cry: . Co do strony formalnej sprowadzania silnika to nie jest tak źle. Oclona faktura zakupu ( cło teraz to chyba jest 0 z niemiec + 22% VAT), potem przegląd, rejestracja i znów na drogę.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się poradzi... jeździć będę na pewno (na razie CZ po części ;))

W ogóle to Wam przedstawie tą moją nieszczęsną maszynę. To zdjęcie zrobiłem 10 minut przed stukaniem. W tym momencie jeszcze siedziałem nad jeziorem i cieszyłem się... z tego o czym wcześniej też w tym miejscu marzyłem...

 

Dzięki Wszystkim

i uważajcie na stan oleju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wrociłem właśnie z warsztatu. Pomagałem mechanikowi na ostatnich (mam nadzieje) metrach (wczoraj i dziś).

Silnik już siedzi w ramie, wszystko podłączone. Były problemy z napięciem (brak zapłonu) ale sprawa się rozwiązała. Czujnik luzu był winien (na szczęscie tylko to).

 

Jutro w południe (no właściwie to już dzisiaj) próba generalna. Akumulator się ładuje bo niestety padł o północy ;) przez tą elektrykę (szukanie usterki). Był zresztą w złej formie bo z tego wszystkiego zapomniałem go podładować wcześniej. W każdym razie już kręcił i zaczynał łapać ale nie zdążył zapalić.

 

Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie już po południu można mnie będzie spotkać na trasie Kalisz-Poznań :buttrock:

Pozdrawiam

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...