Skocz do zawartości

Vulcan, Virago, Intruder czy Shadow ?


don
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tematem tej dyskusji było wiele motocykli ale nikt nie napisał o Honda Magna

co sądzicie o tym modelu

ja tez szukałem motorka do kupna napaliłem sie na vulcana 750 i taki kupiłem

narazie go zaczynam ujezdzac ale miałem do wyboru własnie Magnę, która tez wyglądem, parametrami bardzo mi odpowiadała jak na pierwszy po 20 latach moto

co sądzicie o tym motorku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam kończę kurs na A i powolutku ciułam na moto i pewna rzecz mnie tutaj zastanawia. Nie chciałbym urazić żadnego posiadacza Kawasaki ale odnoszę wrażenie, że sprzęty tej marki w porównaniu z pozostałymi trzema "japońcami" są wyraźnie tańsze (patrząc na podobne roczniki i pojemności). Coś z nimi jest nie tak, czy po prostu taka moda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utarło się że Vulcany biorą olej ,owszem brały ale starsze roczniki (VN 15) do 99r potem poprawiono silniki ,parametry i zawieszenie .Osobiście śmigam też Vulcanem i przez 3 sezony nie mialem najmniejszej awarii .Sporo Vulcanów naciągli zza Wielkiej wody ,słaby kurs dolara i to tez ma wpływ na cene .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utarło się że Vulcany biorą olej ,owszem brały ale starsze roczniki (VN 15) do 99r potem poprawiono silniki ,parametry i zawieszenie .Osobiście śmigam też Vulcanem i przez 3 sezony nie mialem najmniejszej awarii .Sporo Vulcanów naciągli zza Wielkiej wody ,słaby kurs dolara i to tez ma wpływ na cene .

NO BA VULKAN JEST THE BEST OFF " :icon_mrgreen: :crossy: ;) AVE WSZYSTKIM POLONY NISKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecam Hondę Shadow 700(bo takową posiadam). Totalnie bezobsługowy (no prawie) motocykl, nie dość, że napęd to wał Kardana, to jeszcze posiada samoregulator luzów zaworowych... no i jeszcze nie jest tak zdławiona jak obecne Shadowki 750.

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na dzień dzisiejszy latam Kawasaki KZ 550 LTD http://moto.allegro.pl/item381698266_kawas...tan_krakow.html

 

Jest to mój pierwszy motocykl po 4 latach przerwy. Teraz już wiem, czego potrzebuję i chce kupić nowy motocykl na 2-3 sezony w cenie 8k-10k w Krakowie + okolice.

 

Potrzebuje koniecznie V2, mam 186 cm więc moje Kawasaki KZ 550 LTD jest trochę za małe, pozycja nóg wymusza garbienie się itp, pasażer z tyłu też nie ma za dużo miejsca. Przyspieszenie co najmniej 6 sek (moja kawka jest mała ale śmiga ostro), Ogólnie składniam sie w stronę Shadow 600-700 VT jeśli chodzi o sylwetkę bardziej Cruiser niż Chopper - niżej osadzony punkt ciężkości, kierownica nie za wysoko, wygodnie w trasę itp.

 

Są na chwilę obecną w KRK te 3 moto (Shadow VT 600 Intruder 750 Vulcan 750) do sprawdzenia. Czy jest coś jeszcze z V2 naprawdę dużego dla mnie na co nie zwróciłem uwagi?

 

Wielkie dzięki za pomoc i słowa podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt Ci nie zaoferował prawdziwie pięknej maszyny z niezawodnym silnikiem , wspaniałego choppera i na pewno nie będzie za duży !!!

 

 

Honda VT 1100 C Shadow , zobacz sam , jak masz 10 k to starczy w sam raz i na pewno wiekszy niż reszta proponowanych , polecam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jest jeszcze jeden motocykl w tym przedziale cenowym no i oczywiście pasujący do kogoś Twojej postury Yamaha Virago 1100. Choć osobiście jednak chyba też skłaniałbym się do Hondy jak kolega wyżej. Kawasaki już miałeś trochę więc jeśli chciałbyś pójść w swoje ślady dalej no to chyba tylko Vulcana. Co do Hondy to na penwo wydech niesamowity i praca silnika bardzo ładna, masz tutaj link jeśli byłbyś zainteresowany ( http://chudzikj.republika.pl/VT1100.htm ) Ja mam Vulcana już dosyć trochę :icon_mrgreen: i motocykl godny polecenia.

 

Ale wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam Tomek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW

 

Mam zamiar kupić (pierwszy)wiekszy motor ponieważ jestem słusznego rozmiaru i chciałbym podrózować z żoną

Wymiary:

Moje - 190cm, 100kg

Żona - 170cm, 55kg

 

Interesują mnie trzy motorki

 

1. Suzuki Intruder

2. Kawaskai Vulcan

3. Honda Shadow

 

Zdążyłem się już trochę rozejrzeć w internecie i wiem że najlepszy jest motor z wałem Cardana niestety nie wiem który z motorów dysponuje taką jednostką napedową, wiem że niektóre Hondy mają wał a jeszcze inne łańcuch.

 

Dysponuję 10 000 zł - może da się coś z tym zrobić???

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i konstruktywną dyskusję

Pozdrawiam

Skymaker

Edytowane przez skymaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaymaker proszę spróbój wykożystać najpierw opcję szukaj, porównania i zestawienia tych motocykli były już wałkowane ze 100razy.

A co do kasy za te pieniądze możesz znaleźć vn800 i mysle, że to będzie najbardziej rozsądny wybór( największy w porównaniu z shadow, intruder), chyba że chcesz coś z lat 80.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorcio dziękuję za odpowiedź.

 

Wiem troszkę szukałem już takich tematów na forum, doczytałem się także że wymiary kierowcy (wzrost i waga) są bardzo ważne.

Liczę na jakieś wskazówki i spostrzeżenia innych "wielkoludów"

 

W grę wchodzi także motor z lat 80tych.

 

Jeszcze raz dzięki za Twój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz vn 800 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M836910

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=391669387

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=388989819

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M839324

Porównanie vn - shadow1100 http://www.motorbikes.be/en/compare/2081/3840/

maruder-shadow 600

Powinienieś podjechać na jakiś najbliższy zlot, albo do komisu i się prysiądz ,to będziesz dokładnie wiedział, co ci pasuje gabarytowo.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...