Skocz do zawartości

Zerwane więzadła kolana - czy jeszcze kiedyś pojeżdżę?


satun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No masz, następny. Też urwałem, w styczniu miałem rekonstrukcję (przeszczep, bo więzadła nie da się zszyć). W maju zacząłem jeździć na motorze, nieco wcześniej na rowerze. Oczywiście spokojnie, i oczywiście na moto tylko w ortezie.

Także szukaj dobrego fachury do kolana, naprawdę przyłóż się do rehabilitacji, a będzie dobrze. A im szybciej zrobisz zabieg, tym lepiej. Jak napisał Strzałek, opóźnienia powodują niszczenie stawu - kolano nieściągnięte więzadłem nie pracuje w swoich naturalnych zagłębieniach, i powierzchnia stawu się szybciej uszkadza.

 

Powodzenia i nie ma co płakać, bo z tym sobie medycyna radzi... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam zerwane wiązadło boczne, środkowe oraz przednie krzyżowe -stało się to jakieś 10 lat temu podczas koszykówki. trafiłem do traumatologa, który jak każdy lekarz odradzał jakiekolwiek uprawianie sportu. i co? i nic - wcale się tym nie przejąłem, obecnie gram półzawodowo nadal w kosza, chodzę po górach, jeżdżę na enduraku. Oczywiście przeszedłem rehabilitację, zaopatrzyłem się w ortezę (całkowicie za darmochę jeśli dostaniesz receptę) i bawię się na maxa.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W 97r miałem wypadek motocyklowy.Szpitale,gipsy,operacje i takie tam...

Stanęło na zerwanych obu więzadłach krzyzowych i pobocznym przyśrodkowym,obecnie mam złożoną,wielopłaszczyznową niestabilność kolanka prawego :)

Wróciłem do nart i snowboardu,już nie jako zawodnik ale jako nauczyciel :)

Jeżdze na pomarańczowej gangrenie,łaże po górach,robie wszystko.

Uczyłem kilka lat temu dwie dziewczynki z warszawy jeździć na nartach,ich dziadek,znany profesor z kliniki msw-ortopeda-powiedział mi:

Kuba,rozbuduj na ile możesz czworogłowy uda i nie martw się,może za kilkanaście,kilkadziesiąt lat trzeba będzie kolanko robić...

u mnie łąkotki i cała reszta jest odziwo nietknięta.

 

 

W krakowie bardzo uszkodzonych więzadeł Ci nie zrobią.

Puszczykowo koło poznania i piekary śląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Wspomniałeś o bardzo istotnej rzeczy o której ja zapomniałem napisać!

Dobrze rozwinięty mięsień czworogłowy uda jest w stanie zastąpić w pewnym stopniu uszkodzone więzadła krzyżowe! Dlatego że pełni on znaczącą funkcję w stabilizacji stawu kolanowego. Zawsze jak jestem u lekarza to przypomina o tym, żeby ćwiczyć ten właśnie mięsień.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Niestety, odgrzeje kotleta :ph34r:

Czy ktoś miał robiony przeszczep więzadła krzyżowego i może polecić jakiegoś dobrego specjaliste.

Czeka mnie już druga operacja, bo poprzedni przeszczep nie wytrzymał :banghead:

Szukam raczej jakiejs prywatnej kliniki i jako,że jestem ze wschodniej Polski, to najlepiej z województw: Lubelskiego, Podkarpackiego lub Mazowieckiego.

 

Może ktoś coś wie na temat tej metody, wcześniej mialem przeszczep z mięsnia.

http://rehalab.pl/2009/10/powr%C3%B3t-do-uprawiania-sportu-po-2-miesi%C4%85cach-od-rekonstrukcji-wi%C4%99zad%C5%82a-krzy%C5%BCowego-przedniego-acl.html

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthros - Nałęczów (dr Gawęda), Sport Klinika Żory (dr Henryk Noga), tych znam i mogę polecić. Nie wiem czy uda Ci się szybko zrobić operację na tzw. Fundusz bo kolejki są czasem bardzo długie ale kliniki te świadczą też usługi prywatne i tu kolejek raczej nie ma. Zanim zdecydujesz się na zabieg poszukaj sobie DOBREGO rehabilitanta bo sama operacja to pół sukcesu, a rehabilitacja potem jest konieczna. Szansa, że z tego wyjdziesz jest duża ale wiele zależy od Ciebie i Twojego uporu w dążeniu do celu. Znam gości, którzy po takich zabiegach, udanych zresztą olali rehabilitację bo wszystko miało samo się zagoić i dziś mają problemy np. z bieganiem. Pozdrawiam, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i do zobaczenia gdzieś na trasie (Roztocze jest naprawdę piękne) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, własnie w Artrosie miałem robioną pierwszą operacje, no i niestety, wiezadło nie wytrzymało :huh: Być moze, nie przyłożyłem sie tak jak powinienem do rehabilitacji, ale nie wiem, czy jestem w stanie im zaufać, po raz drugi.

Pracodawca zwróci koszt operacji, więc ide prywatnie.

 

P.S. Zgadza się, Roztcze jest piękne :bigrazz:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie lubi poprawiać po kimś innym roboty, lekarze tym bardziej ale pomyśl o tej klinice w Żorach, wiem że daleko, weź całą dokumentację medyczną i umów się na wizytę. Ekipę tam mają mocną może pomogą bo jak byłeś do tej pory aktywny fizycznie to będziesz teraz cierpiał okropnie nie mogąc uprawiać sportu, a do emeryta to Ci jeszcze brakuje, dasz radę, do góry uszy, a reszta sama ruszy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ćwiczenia na wspomniany mięsień, i jakie inne mięśnie warto ćwiczyć profilaktycznie?

Jak wygląda rehabilitacja przypadku z tematu itp?

 

Rowerek, basen itp. Nie można zbytnio obciążac kolana, tzn: biegać, dzwigać.

Ja swoją zaniedbałem i między innymi dlatego, muszę robić jeszcze raz :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ćwiczenia na wspomniany mięsień, i jakie inne mięśnie warto ćwiczyć profilaktycznie?

Jak wygląda rehabilitacja przypadku z tematu itp?

 

Kładziesz sie na plecach, wkładasz pod kolano 2-litrową betelke z woda i starasz się prostować nogę,nie odrywając jej od butelki, np.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem sobie dziś to powszechnie znanej kliniki w Zorach, zapytać o cene,metody zabiegu itp.itd.

 

Ot co mi pewna pani zaproponowała:przeszczep sztuczny :rolleyes:

Pytam się a co to, bo wiem ,że pobierają z przyczepu mięsni uda,ale o jakiś zastępczych to nie słyszałem.

Ona na to:że to przeszczep od dawcy, z reguły od motocyklisty :blink: :eek:

P.S. Ta reguła to chyba stąd,że mamy mocne więzadła czy jak :icon_question: :ph34r:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...