Skocz do zawartości

jak bardzo trzeba mieć "z deklem"?


pit373
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"nigdy nie jechać z żoną na stację benzynową" - raczej nie zrozumie idei tankowania takiego smoka którego Ona nie może prowadzić :icon_mrgreen::):wink:

 

heheeh dobre

a co to za auto o którym piszesz?

 

co do spalania maksymalnego to trafiłem na info, że auto z silnikiem hemi czyli taki prawie wprost ze sportu, miał ponad 7l pojemności i 426 KM (challenger, road runner, barracuda) to podobno miał normę 6mpg czyli 6 mpg = 47.65 l/100km i podobno kupując nowe auto w latach '70 nie dostawaliśmy gwarancji na silnik, dziś auto z takim motorem to perełki i ceny odrestaurowanych wersji to chyba min. 100 tys $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheeh dobre

a co to za auto o którym piszesz?

 

co do spalania maksymalnego to trafiłem na info, że auto z silnikiem hemi czyli taki prawie wprost ze sportu, miał ponad 7l pojemności i 426 KM (challenger, road runner, barracuda) to podobno miał normę 6mpg czyli 6 mpg = 47.65 l/100km i podobno kupując nowe auto w latach '70 nie dostawaliśmy gwarancji na silnik, dziś auto z takim motorem to perełki i ceny odrestaurowanych wersji to chyba min. 100 tys $$$

 

 

Witam.

Mój najnowszy nabytek V8 - nie jedyny/nie ostatni - to Jeep Grand Cherokee z '96 z jedynym słusznym silnikiem :icon_mrgreen:

 

Co do HEMI to nie jest to nazwa sportowego silnika a jedynie rodzaj - rodzaj głowicy z hemisferycznymi komorami spalania - konstrukcja z pierwszej połowy XX wieku - Jaguar :icon_mrgreen:

Samochody o których wspomniałeś brały udział w tak zwanym "wyścigu zbrojeń" który prowadził do coraz większej ilości wypadków i w końcu został zaprzestany w latach '70. Na szczęści dla ludzi na nieszczęście dla pasjonatów :icon_eek: prócz rozsądku, przyczyniły się do tego również wchodzące coraz ostrzejsze normy bezpieczeństwa i ekologii.

Każdy z tych aut można kupić taniej lecz niestety nie w topowych wersjach.

Ale ceny topowych wersji:

POWALAJĄ

 

W tym tygodniu w OPT na TVN Turbo było ładne Camaro

U nas nie problem znaleźć auto do remontu:

Piękne GTO

Piękny Fury

Piękny Skylark

Prawie jak Blues Brothers

Riviera Boattail - zupa ale może wyglądać tak - Piękna Riviera

 

Czas odrestaurowania to jakieś 12 miesięcy. Załatwianie części to jakieś 3 miesiące. Niestety nie odrazu wiadomo co będzie potrzebne.

 

A tu taka ciekawostka:

Hot-Rod po Polsku

tylko V8 brakuje :P

 

 

Nowe też może być fajne :

Charger SRT8

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autka super, tylko koszty eksploatacji nieco powalają. Ja zabytków w gablocie nie lubię i chciąłbym samochód do normalnej jazdy (no poiwedzmy jako drugie autko). LPG w g nie wchodzi jestem wrogiem tego ustrojstwa (chociaz może jakbym jeźdizł 5,7 l V8 to zmieniłbym zdanie).

 

No i 10 tysi za złom do odbudowy to jak dla mnie trochę sporo. Pamiętam ile kosztowała odbudowa czegoś tak popularnego jak UAZ a w przypadku takiego GTO :biggrin: to chyba taniej wyszło by kupić nowego dodga chargera (oglądałem niedawno jednego bo kolega myślał o kupnie - prawde mówiac to bez rewelacji - taka ciut atrakcyjniejsza Skoda Octavia :D ).

 

No ale może kiedyś (jak naukowcy opracują syntetyczną tanią ekologiczną benzynę ze śmieci :wink: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Niejasna przyszłośc paliw na bazie ropy jest przekleństwem. Ja narazie się rozglądam za amerykańcami , jako że dopiero prawko będę robił w styczniu ale myślę sobie że warto byłoby kupić nawet w UK jakiegoś hamerykańca. Tu mozna czesto spotkać fajne oferty za bezcen a póki tu siedzę to moge sobie pozwolic na takie autko. A jak będe wracał do PL to zabiorę ze sobą i niech jest. Jeść nie woła. Rejestrować od razu nie trzeba jako że miałbym UK dowód rej. na siebie a auto w PL czyli tymczasowo zniknęłoby gdzieś w EU i zapadło w zimowy sen.

 

interesują mnie tez brytyjskie autka - szczególnie starsze Jaguary. Też piękne i jendak mają w sobie to coś. Przy okazji są tanie jak barszcz.

Np. XJS , 5.3 .....V12.....

http://cgi.ebay.co.uk/JAGUAR-XJS-V12-SPORT...1QQcmdZViewItem

 

lub kolejny V12 w innej budzie....

http://cgi.ebay.co.uk/1985-JAGUAR-SOVEREIG...1QQcmdZViewItem

 

 

 

Albo takie coś...jak szaleć to szaleć.....marka mówi za siebie....

http://cgi.ebay.co.uk/1981-Rolls-Royce-Sil...1QQcmdZViewItem

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to co pisalem jeszcze pare dni temu:

 

sam mam taka nadzieje ze kiedys zloze camaro z 78r do ktorego silnik lezy w garazu i czeka na bude.

 

bedzie prawda, decyzja juz zapadla i nie ma ch**a :clap:

cala rodzina sie zgodzila, co bylo strasznie dziwne bo zawsze mi odradzali

bo to stare, bo to za duzo bedzie palic, bo to cos tam, az tu nagle zupelna odmiana:P

kup kup bedziemy Ci dorzucac "cos" na paliwo :lalag:

 

silnik tak jak mowilem lezy w garazu, narazie zbieram czesci, zostal mi jeszcze gaznik, uszczelki pod glowice, pokrywy zaworow i panewki. panewki mam juz upatrzone, znajomy poszukuje mi gaznika i pokryw, a uszczelki pewnie bede dorabial.

 

no i teraz poszukiwania budy, szukam juz od jakiegos czasu i cos nie moge znalesc. chodzi mi o w miare kompletna, bez silnika i skrzyni. kiedys byla na allegro czarna, w miare tania i do roboty blacha. zawachalem sie i ktos mi ja sprzatnal:/ niestety!

moze ktos widzial tanio bude do camaro 78r??

jezeli tak to prosze podeslijcie linka.

 

wiekszosc z Was nawet nie potrafi sobie wyobrazic jakie to jest uczucie:D nie da sie tego opisac! sama mysl o tym ze w niedalekiej przyszlosci pojawi sie w moim zyciu takie auto przyprawia mnie o dreszcze :biggrin: :lapad:

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ojjj tak.... Jedyny właściwy Brytyjczyk :icon_mrgreen:

jak jest jeszcze w takim stanie....

Jaguar XJSC V12

 

Nie powiem, myślałem nad takim modelem, myślałem...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, juz ci pisalem - jak chcesz wydac duzo pieniedzy to kup sobie takiego.

Jak myslisz dlaczego ceny sa niskie ???

Bo utrzymanie takiego samochodu nawet z niezla pensja w W. Brytanii to zabojstwo dla kieszeni :)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, juz ci pisalem - jak chcesz wydac duzo pieniedzy to kup sobie takiego.

Jak myslisz dlaczego ceny sa niskie ???

Bo utrzymanie takiego samochodu nawet z niezla pensja w W. Brytanii to zabojstwo dla kieszeni :crossy:

 

Adam M.

 

To to chyba każdy wie, że utrzymanie luksusowej limuzyny czy sportowego samochodu kosztuje dużo. A utrzymanie takiego starego samochodu kosztuje jeszcze więcej. Ale taki Jaguar to cudeńko. Podobnie jak stare amerykańskie samochody.... Może jak by pod maskę wsadzić 1.9 TDI od VW? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz oczywiscie nie bylo by to.

Jak wsiadziesz do tego Jaga i raz przycisniesz ruszajac z miejsca bokiem w pelnym poslizgu, to juz jestes zgubiony :flesje:

Zadne 1.9 TDI ci tego nie da i od razu jest to w 100% jasne.

Podobne odczucie przezylem w czasie pierwszej jazdy moim 3.8S - wysiadlem i wymamrotalem "przeciez to jest Honda na 4 kolach".

Samochod szedl za gazem jak motocykl, a to bylo tylko 220 KM.

Do tego skompilowane zapachy starego lakierowanego drzewa i skory Conolly - nagle znalazlem sie w innym swiecie niz PRL ;)

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PRL też był fajny zapach oparów paliwa i rozgrzanej, skajowo-gumowej tapicerki Fiata 125p gdy stał w upalny dzień na dworze...wspomnienie z dzieciństwa...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej była mowa o silnikach HEMI ze to niby ma jakies hemisferyczne komory spalania itd. Moze ktos przyblizyc temat? Albo podrzucic linki o temtatach technicznych? Mogą być w języku angielskim. Poza tym powiedzcie co znaczy słowo MOPAR? Czesto to slysze w temacie aut USA ale nie bardzo czaje. Wiem tylko ze nie jest to okreslienie kiepskich fur. ;) pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej była mowa o silnikach HEMI ze to niby ma jakies hemisferyczne komory spalania itd. Moze ktos przyblizyc temat? Albo podrzucic linki o temtatach technicznych? Mogą być w języku angielskim. Poza tym powiedzcie co znaczy słowo MOPAR? Czesto to slysze w temacie aut USA ale nie bardzo czaje. Wiem tylko ze nie jest to okreslienie kiepskich fur. :bigrazz: pozdro.

 

 

HEMI - półokrągłe komory spalania... później wkleję jakiegoś linka

MOPAR - firma "tuningowa" grupy chrysler (jeep dodge), zresztą sam zobacz :) www.mopar.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...