Skocz do zawartości

Wszystko o wyczynowych setach.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po czym poznać, że tłok się kończy

Musisz sie zaopatrzyć w licznik motogodzin i co np. 30mth robić pomiar tłoka (ale to też zależy od stylu jazdy, bo u takiego amatora jak ja tłok w kxf powinien być wymieniany co spokojnie 50-60mth a kiedy rozmawiałem na ten temat z Lonką mówił że wymienia korbe z tłokiem maksymlanie co 30mth w 250 4T). Inaczej nie sprawdzisz, może jedynie sprawdzając kompresje w cylindrze ale pomiar tłoka jest najpewniejszy.

Nie polecam brać silnika na słuch bo można sobie narobić problemów.

Edytowane przez Kaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SenDec - bardzo popularny model, można kupić go na allegro czy w olekmotocykle i kilku innych sklepach na terenie całej polski.

Jeżeli chodzi o tłoki, wymiany, luzy itd - polecam lekture FAQ: remonty, tłoki itp dużo ciekawych informacji i rad. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W secie jakoś tak wypada że godzina jazdy po torze to jeden bak, więc można liczyć że 1 bak paliwa to 1mh, i właściwie się już tym nie przejmować tylko nie wyrzucać opakowań po oleju, co jakiś czas policzyć ile oleju poszło i przeliczyć na baki paliwa. W moim przypadku się sprawdzało bardzo dobrze - w tym sensie że nie miałem niespodzianek typu pęknięty tłok (raz wysypało się łożysko na korbie ale z mojej winy bo nie zmieniłem jej po poprzednim właścicielu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc poprzedni właściciel Wie, tłok jest jeszcze okej.

Zima idzie, dlatego muszę tłok wymienić?

Zmienia się w zimie żeby w sezonie nie odstawiać motocykla, jak już zmieniasz tłok to robi się od razu dokładny przegląd silnika i ogólnie całego motocykla, a baaardzo często wychodzi że trzeba jeszcze wymienić to i tamto, i równie często że trzeba to skądś ściągać, bywa że sprzęt jest unieruchomiony przez 2-3 tygodnie.

 

Można oczywiście zdjąć tylko cylinder, zmienić tłok i złożyć w 2 godziny, tylko że wtedy sprzęt jest raczej niepewny a to żadna przyjemność na takim jeździć.

 

Ile masz już na tym tloku przejeżdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt zakupu tłoka do setki nie jest taki ogromny 250-400zł (więc takie lepsze weekendowe balety) Więc lepiej wyminić nawet, jeśli poprzedni właściciel zapewniał że wyminił 1MTH temu. Przy okazji pomierzyć jak tam szanowny Pan nicasil się miewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...