Skocz do zawartości

Yamaha XS 400 ( XS400 ) Maxim


Gość spiderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam, są na forum jacyś posiadacze takich yamaszek ?

 

Ja posiadam Xs 400 special z 81 roku, wersja amerykańska, szprychowane felgi, 12000 mil przebiegu z czego ja nabiłem 5tys. Szukałem w całym internecie, i znalazłem może ze 4 takie maszyny. Czy rzeczywiście jest to taka żadka wersja ? Macie jakieś doświadczenia z podobnymi maszynami ?

Jak narazie jeździ zupełnie bezawaryjnie, jedyny problem to gdy szykowałem ją na postój zimowy odkryłem, że pękł mi wydech - zupełnie nie wiem od czego, może dragnia ? Jak ktoś ma takie wydechy na zbyciu to proszę o kontakt . Teraz zabrałem się za polerke silnika, lag i bebnów. Jak by ktoś był zainteresowany mam manuala do xs360-400 oraz xs400 dohc.

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, są na forum jacyś posiadacze takich yamaszek ?

 

Ja posiadam Xs 400 special z 81 roku, wersja amerykańska, szprychowane felgi, 12000 mil przebiegu z czego ja nabiłem 5tys. Szukałem w całym internecie, i znalazłem może ze 4 takie maszyny. Czy rzeczywiście jest to taka żadka wersja ? Macie jakieś doświadczenia z podobnymi maszynami ?

Jak narazie jeździ zupełnie bezawaryjnie, jedyny problem to gdy szykowałem ją na postój zimowy odkryłem, że pękł mi wydech - zupełnie nie wiem od czego, może dragnia ? Jak ktoś ma takie wydechy na zbyciu to proszę o kontakt . Teraz zabrałem się za polerke silnika, lag i bebnów. Jak by ktoś był zainteresowany mam manuala do xs360-400 oraz xs400 dohc.

witam posiadam xs400z 87roku jak byś mi użyczył manuala to by

m był wdzięcznzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał takie dwa :buttrock:

Pierwszego mu ukradli. W końcu go jednak niebiescy znaleźli (gość wygrzmocił bez kasku w przystanek autobusowy po pijaku - finał oczywisty...). Zostało z niego kilka części, które w miarę potrzeb przeszczepiał do "nowego" zakupu. Nowszej i mocniejszej sztuki (pierwsza kastrowana)!

 

BTW. Został mu kilka części i wspomniane "nowe" moto na sprzedaż - link MotoKlamoty.

Edytowane przez CBRedzio

pozdr

Michał, Wrocław

KTM EXC-R 530 Six-Days, Husaberg FS 650 Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu: Jak według was wygląda techniczne wykonanie ów motocykli ? Czy warto inwestowac nieskończenie wiele dziengów w renowacje takiego sprzęta (i tak ta opinia nic nie zmieni, ewentualnie może umocnic mnie w przekonaniach) czy jest to totalna głupota ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, są na forum jacyś posiadacze takich yamaszek ?

 

Ja posiadam Xs 400 special z 81 roku, wersja amerykańska, szprychowane felgi, 12000 mil przebiegu z czego ja nabiłem 5tys. Szukałem w całym internecie, i znalazłem może ze 4 takie maszyny. Czy rzeczywiście jest to taka żadka wersja ? Macie jakieś doświadczenia z podobnymi maszynami ?

Jak narazie jeździ zupełnie bezawaryjnie, jedyny problem to gdy szykowałem ją na postój zimowy odkryłem, że pękł mi wydech - zupełnie nie wiem od czego, może dragnia ? Jak ktoś ma takie wydechy na zbyciu to proszę o kontakt . Teraz zabrałem się za polerke silnika, lag i bebnów. Jak by ktoś był zainteresowany mam manuala do xs360-400 oraz xs400 dohc.

 

 

Posiadam yamahę xs 400 dohc, bardzo bym poprosił o przesłanie manuala. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam yamaha xs 400 ale z dwoma wałkami rozrzadu, z tego co słyszałem taka yamaha jaką masz jest w stanie wytrzymać przebieg nawet około 100 tyś bez remontu silnika, rozmawiałem na ten temat z serwisantem Yamahy. Pozdrawaiam.

Jeśli możesz to proszę o przesłanie manuala do xs 400 dohc

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Amazonka z Wroclawia miala XS400. Moze nadal ma?

Przestala sie udzielac na forum wiec nie wiem.

Smigal na takim tez Broda, ale juz od tamtego czasu ma drugi lub trzeci motocykl.

 

Ja osobiscie uwazam, ze ten motorek da rade przejechac i wiecej niz 100tys.km, bowiem pochodzi z najlepszych lat produkcji, kiedy stosowano najlepsze materialy. Motocykle z lat 80 sa po prostu niezniszczalne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b82c7cd09405049d.html

 

Witam ponownie niezły pasztet wyszedł po zdjęciu cylindrów w xs ,ponieważ jakiś mistrz założył odwrotnie tłok i silnik przez to był zblokowany ,zastosował " super przerubkę "tłok uderzał w zawór ssący.

Jeszcze postaram się o zdjęcia "prawidłowo "przeprowadzonego czyszczenia i synchronizacji gażników jak żyje czegos takiego nie widziałem-myśle że to ten sam zawodnik.

 

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/da2789eb71923d4e.html

 

 

 

Ten zawór

powyżej na fotce jest piękny , ale o dziwo trzymają już chyba tydzień po zalania naftą,poza tym pomiary pierścieni tłokowych mieszczą sie w tabelach serwisowych.Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...