Skocz do zawartości

Nowy moduł i nie działa Honda Ns1


pakus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

jechałem swoją hondą i nagle zgasła, odkrecając świece zauwazyłem że nie ma iskry. Poz załorzeniu nowego orginalnego modułu motor nadal nie odpala. Przed tym modułem co teraz kupiłem miałem moduł od mbxa i to on nawalił ze nie było iskry bo zakładajac ten nowy jest iskra ale nie pali... nie wiem co jest nie mam pojecia

- cewka raczej sprawna bo jest iskra

-impulsator chyba tez ale nie wiem jak go sprawdzic....

- paliwo dochodzi napewno tylko pytanie czy tyle ile potrzeba....

A maszyna nie pali.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra jest koloru niebiesko różowego i zalana

oczywiście ze oryginalny moduł...

 

Jeśli nie ruszałeś czujnika i iskra jest to znaczy, że prawdopodobnie układ zapłonowy jest sprawny. Pozostaje sprawdzenie stanu świecy zapłonowej i gaźnika, czy nie podaje za dużo paliwa lub też za mało. Drugą możliwością (mniej prawdopodobną ale nie wykluczoną) jest przestawienie się zapłonu. Sprawdź w jakim momencie następuje przeskok iskry. Jeśli już po przejściu tłoka przez GMP to oznaczało by, że albo czujnik zapłonu został przesunięty, albo przesunął się element z nim współpracujący (magnes). Nie wiem jak dokładnie jest skonstruowany ten zespół, ale np. przy iskrownikach ścięcie wpustu czułenkowego ustalającego położenie koła magnesowego, całkowicie przestawia zapłon. Silnik mimo wytwarzania mieszanki i powstawania iskry w takich sytuacjach nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sprawdzić w którym momecie jest iskra?? BO przecię to nie zwykłe platynki tylko impulsator. Zapłon najprawdopodobniej jest przestawiony ponieważ wcześniej miałem moduł od mbxa. Sam próbowałem na czuja ustawić zapłon ale nic to nie daje..

 

Czyli teraz koledzy jest mi tylko ktoś kto potrafi powiedzieć jak w tym motorku ustawić zapłon..:)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moze to glupie ale jak w ns1 chcecie zaplon ustawic skro pasuje tylko w 1 miejsce i nie ma regulacij ???

A nie słyszałeś, że Polak potrafi. :buttrock: Tu się wytnie tam doklei i nie takie rzeczy sie da zrobić. :buttrock:

A poważnie, to jeśli zastosowanie modułu z innego modelu spowodowało przesunięcie punktu zapłonu to są tylko 2 metody: wstawić właściwy modół lub przesunąć w inne miejsce czujnik zapłonu co skoryguje zmianę miejsca przeskoku iskry. Innej drogi nie widzę, bo myślę, że moduł zapłonowy nie należy do typu programowalnych poprzez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moze to glupie ale jak w ns1 chcecie zaplon ustawic skro pasuje tylko w 1 miejsce i nie ma regulacij ???

A na przykład zakładając moduł z innego modelu.

Ciekaw jestem ile czasu Ci zajęło zamienienie modułu ?

Czy na pewno mają takie same wtyczki?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...