Skocz do zawartości

Pytanie do osób mieszkających za granicą PL


Rekomendowane odpowiedzi

gdybyś poświęcił trochę czasu na poczytanie w tym temacie, to miałbyś odpowiedź

generalnie: tak, jest tańsza, z kilku powodów. po pierwsze bywają wyprzedaże, co u nas jest praktycznie niespotykane. po wtóre większy rynek = niższe ceny (w uproszczeniu)

natomiast zakupy ciuchów (jak i np kasków) przez internet są generalnie dobre wtedy, kiedy możesz gdzieś przymierzyć konkretny model i rozmiar - żeby kupić pasujący i wygodny. bo tabelki i opis to za mało

 

temat IMHO do oczyszczalni...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybyś poświęcił trochę czasu na poczytanie w tym temacie, to miałbyś odpowiedź

generalnie: tak, jest tańsza, z kilku powodów. po pierwsze bywają wyprzedaże, co u nas jest praktycznie niespotykane. po wtóre większy rynek = niższe ceny (w uproszczeniu)

natomiast zakupy ciuchów (jak i np kasków) przez internet są generalnie dobre wtedy, kiedy możesz gdzieś przymierzyć konkretny model i rozmiar - żeby kupić pasujący i wygodny. bo tabelki i opis to za mało

 

temat IMHO do oczyszczalni...

jsz

szukałem i nie znalazłem, a jeżeli sie myle to przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawstze tam gdzie sprzedaje sie czegos woecej towar bedzie tanszy, konkurencja pobudza ruch w interesie.

 

Ciuchy sa wiec w Niemczech tansze niz w PL.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca

Kolega Fat, do tablicy :biggrin:

 

Ja swojego kombiaka, kupiłem nieco taniej w polskim sklepie niż mieli w niemieckim Krawehl. Jakies 100 czy 150 taniej, nie pieniądz ale zawsze na cukierki jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły weekend byłem w Berlinie i odwiedziłem POLO i LOUISA.

 

Moje spostrzeżenia są następujące. Zakupy za granicą mają tą przewagę, że wybór tam jest naprawdę duży w porównaniu z polskimi sklepami. Rzadko się zdarza, że czegoś nie ma na półce jeśli chodzi o rozmiar/kolor. W Polsce niestety większość zakupów robi się z katalogów i po zamówieniu trzeba długo czekać. Najbardziej korzystne zakupy dotyczą produktów z przecen "gazetkowych". Przeceny sięgają 35%-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam przy granicy z Niemcami i bliżej mam do kilku sklepów motocyklowych tam niż po polskiej stronie. Moje porównanie cen różnych produktów odzieżowych w sklepach niemieckich (m.in. Louis) i w polskim internecie wypada zdecydowanie na korzyść zachodnich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...