Skocz do zawartości

Bajerki w naszych maszynach


M@łpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko PerterS - czy przewód hamulcowy od MZ pasuje do pompy Hondy? Ja myślałem o pompie od GS 500 ale musiał bym przerabiać ten że przwód a nie za bardzo wiem jak. No chyba że zacisk tez od GSy bym założył ale to już poważniejszy wydatek, bo samą pompe to za 20 zeta można wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan co do tych ledow... dlaczego napiecie przyjmujecie 14,4 V a nie 12V?? powiedzmy ze do rezystora idzie jeden przewod za rezystorem tez jeden no to jak od niego pociagnoc do 10 ledow..???? kostke jakas zalozyc czy do jednej koncowki przylutowac 10 przewodow...

Bardziej praktyczne pytanie dobrze widac taki sto na ledach??? w stacji diagnostycznej nikt sie nie doczepi...????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan co do tych ledow... dlaczego napiecie przyjmujecie 14,4 V a nie 12V??

witam.

zalozylem 14,4V bo normalnie akumulator ma 13.2 a jak sie laduje to napieciem ok.14,2 do 14,4, przynajmniej na takie napiecie sa elektroniczne regulatory napiecia w katamaranach a alternator mz nie odbiega budowa od wspomnianych tylko ma mniejsza moc.

w stacji diagnostycznej nikt sie nie doczepi...????

jesli najnowsze szlifierki maja to czemu mz nie moze miec?? musza tylko byc LEDy super albo ultra jasne (powiedzmy 2000-2500mCd - maja przezroczyste obudowy) bo zwykle to widac moze na pare metrow :D

odnosnie montazu to polecalbym przylutowac do plytki drukowanej bo wtedy nie odpadna. mozna ladnie i rownomiernie rozlozyc i polaczyc latwiej. plytke uniwersalna mozn kupic w elektronicznym i odpowiedni dociac do obudowy swiatla, przykrecic i bedzie git :mrgreen:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przewód hamulcowy od MZ pasuje do pompy Hondy?

Specjalnie bym na to nie liczył, ale ne wiem. Tak samo jak wątpię, czy sama pompka (tak to zrozumiałem, bo za 20 PLN) weszła by do obudowy pompki ETZ. Ja mam całość z góry - tj. przewód, pompę, zbiornik płynu, bajer od stopu i klamkę od CB 400, przewód H. w zasadzie podszedł do siodła hamulca etz, tylko, że trzeba było założyć kilka podkładek i nie wchodzi z góry jak oryginalny, ale z boku. Ale nie wiem, czy tak samo byłoby u góry. Chyba nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego Misiu :D , że oryginalny padł a nie opłaca się dokupywac emzetowskiego, bo przeważnie leje.

Opinia o oryginałach jest nienajlepsza, ponadto facet ze sklepu z częściami MZ powiedział, że już nie sprowadzają, bo mieli 100% zwrotów, przewaznie po tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim oryginalnym tez nic nie ciekło, ale pewnego razu przestał łapać na jedną stronę :cry:

Stare może były lepsze, opinie o nowych pompach etz słyszałem tylko mało pochlebne, ciekną...

Węgierskie są ponoć megasyfiaste, widziałem juz kilka etz z husteczkami do nosa przy klamkach i zbiorniczkach :lol: , znajomemu gostkowi kapalo po rękawie, takie historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można to pospawać, ale z trwałością i ceną tego pewnie bez rewelacji. Z kolei nowe ustrojstwo bez pompki kosztuje (przynajmniej u mnie) w okolicach 100 PLN. Więc chyba lepiej kupić z rozbitego japońca całość i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bajerów w mym ścigu to: spawana obudowa zegarów, przytarty tłumik po glebie, świeca od fiaciora i cudnie skrzypiące klocki hamulcowe od Columbia Space Shuttle...

 

Wybaczcie - nie mogłem się powstrzymać :lol: :)

 

Bajerki w MZ (typu stroboskopy i diody podświetlające silnik od spodu) kojarzą mi się i zawsze kojarzyć będą z bezguściem i zaściankowatym blichtrem. Nie zrobi się z MZtki Goldasa, to pewne, a każda pseudoprzeróbka wywołuje tylko uśmieszek na twarzy przechodniów i powoduje, że jeźdźcy na MZtkach kojarzeni są z reguły z marną imitacją prawdziwych motocyklistów, chcących dodać sobie animuszu błyskającymy lampkamy.

A poważnie: zamierzam założyć wiosną "elektroniczny wzmacniacz iskry", jak ja to nazywam, bo nie jest to elektroniczny układ zapłonowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Do tego chyba mniejsza zębatka zdawcza żeby można było w trasie bez problemów używac piątego biegu do normalnej jazdy. Marzy mi się jeszcze jakaś turystyczna szyba a'la chopper, ale koszt spory i dostępność bliska zeru więc sie jeszcze zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bajerów w mym ścigu to: spawana obudowa zegarów, przytarty tłumik po glebie, świeca od fiaciora i cudnie skrzypiące klocki hamulcowe od Columbia Space Shuttle...

Wreszcie ktoś odważny, sam to wstydziłem się przyznać - mam też podświetlanego Mikołaja na kierownicy (niedługo Wielkanoc, trzeba będzie zmienić na baranka z żerzuchą), miśka na przyssawki pod owiewką, polerowane szczęki hamulcowe w tylnym kole (tuning), breloczek BMW do kluczy i oczywiście w pizdu frędzli:mrgreen: Rozważam podniesienie tyłu (cross :) ) :mrgreen:

A powaznie - najlepiej załóż zębatkę zdawczą 18 (tj. o 1 mniejszą) - sam tak zrobiłem i różnica jest wyraźnie widoczna - nie trzeba aż tak miszać biegami, pod górę ładnie przyspiesza, 5. wrzucasz efektywnie juz przy 70 km/h, motorek jest zdec. przyjemniejszy w prowadzeniu, w ogole nieocenione w jeździe turyst. i w 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej załóż zębatkę zdawczą 18 (tj. o 1 mniejszą)

Najgorsze jest to, że ja nie wiem, jaką zębatkę ma moja MZta :oops: Na pewno jednak beznadziejnie dużą... Wnioskuję, iż fabrycznie były montowane 19-zębowe? Zdaje się, że wersje przystosowane do montazu wózka bocznego miały jeszcze inną ilość zębów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem ściągnąć prawą pokrywę silnika i policzyć ilość zębów :?: :?: :?:

 

 

Liczba zębów kół łańcuchowych wyjście skrzyni biegów:

 

TS 150 - 16 zębów

TS 250/1 - 20 zębów

TS 250/1 - z wózkiem bocznym - 16 zębów

ETZ 250 - 19 zębów

ETZ 250 - z wózkiem bocznym - 16 zębów

ETZ 150 - 16 zębów

ETZ 251 - 21 zębów

ETZ 251 - z wózkiem bocznym - 17 zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...