Skocz do zawartości

Bajerki w naszych maszynach


M@łpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zmienione:

-zroofka z przodu halogenowa ze stara oprawka 100watoof :D:D:D mozna kogos lutowac na trasie :D

-akumulator 10ah

-plaskie bezpieczniki

-amorki troszq dluzsze,czeskie,bo oryginalne sa bardzo drogie

-zmienione kierunki, tzn od 251 z ciemnymi szkielkami(kupione, nie agrotuning:))

Listre planowanych przerobek zachowam dla siebie, jak qpie inne moto to moze zdradze :D

czerwona 250 86r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...zapomnialem o liczniq rowerowym, przydatny, ma wiele funkcji i niewiele kosztuje, aha przy kupnie nalezy zwrocic uwage na mozliwosc regulaci(kalibracji do rozmiaru danego kola) i na v-max tego licznika, bo niektore sa np tylko do 100km/h , moj rozkrecilem do 260:D:D:D:D:D hehe ale przy pomocy wiatraka....jeden z moich super pomyslow,a mianowicie zamocowalem wyzej wymieniony licznik to wiatraka :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednej zaj... ważnej sprawie. W swojej MZ wywaliłem aluminiowe mocowania silnikia (same się wywaliły bo jedno pękło :D ) Na stalowe chromowane.

Silnik był prosto w ramie i sie nie przestawiał.

Troche mnie denerwuje to że w sklepach są lipne uchwyty które po pierwszym ruszeniu są już krzywe, i trzeba samemu dorabiać nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

 

Co do tarczy z tyłu też się zgadzam że jest niepotrzebnam tymbardziej w 150, bęben wystacza w 100%

 

może napiszecie o wskaźniku poziomu paliwa, co? :D Viper i Tobik go mają jak pamiętam... chyba

 

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik:

zmiany czasow otwarcia okien

ala sportowy wydech-male modyfikacje....

elektryka:

elektroniczny przerywacz

elektroniczny regulator

nabudowalem, przy pomocy mojego starego, prostownik na alternator-ma wielkosc 2/3 pudelka zapalek

elektroniczny zaplon-zaplon od mz+cewka vw golf 3

inne:

biale cyferblaty-dzieki VIPER!

mini kierunkowskazy-ala carboin zauwazylem zapozno :D

przedni i tylnu blotnik

paski na tarczy chm.

te takie inne lusterka

w planach:

nowa przednia felga a moze i tylna najlepiej stalowe

nowe opony-soft enduro

pomalowanie ramy

klocki EBC

twardzsze sprezyny w widelcu

kierowniaca enduro

nowe manetki

OBY BOG DAL!!!!!!

a na razie to musze rozbebeszyc silnik bo niestety lozyska na skrzyni zaczynaja chalasowac ia pozatym zobacze czy od tych 8000 rpm cos jeszcze nie grzechocze

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej estetą nie jestem i w sumie to zależy mi przede wszystkim na tym, żeby maszyna jak najlepiej jeździła, tak wiec w żadne wizualne przeróbki się prawie nie bawiłem:

- nowe felgi przód i tył, przednia od japońca

- szersza oponka z przodu

- takie inne lusterka

- nowe wnętrzności silnika (to akurat z konieczności - remont :D)

- zębatka 21 - dobra do turystyki, poza tym z góry obraca spokojnie licznik o 360 stopni :twisted:

- węgierski tłumik (standard - działa jak orginalny, tylko nieco głośniejszy)

- elektroniczny regulator napięcia i nówka alternator (stary się spalił na mechanicznym regulatorze :D )

I jeszcze dużo, dużo elementów wymienionych przy okazji remontu generalnego maj/czerwiec/lipiec tego roku.

W planach na zimę mam remont przedniego zawieszenia i może kilka innych drobiazgów, zależnie od tego jak będzie z kasą, oraz czy nie zdecyduję się na sprzedaż maszyny na wiosnę.

A co do tylnego hamulca tarczowego: zupełnie się zgadzam, że to raczej zbędny bajer. Po pierwsze hamulcem bębnowym bez problemu blokuję tylne koło, nawet przy jeździe z pasażerem, po drugie dochodzą wtedy wszystkie problemy związane z hydrauliką (jeżeli ktoś kiedyś męczył się z nieszczelną pompą to wie o co chodzi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nowa przednia felga a moze i tylna najlepiej stalowe"

"kierowniaca enduro"

 

 

Felgi im lzejsze,tym lepsze, kiedys myslalem zeby przelozyc od jawy,bo maja lepszy polysk,ale aluminiowe sa lepsze...

 

kierownica....ja bym zmienil na takie podzielone >lewa i prawa,osobno przykrecane do lag.....a do pelni szczescia wymontowac glowne podnozki, dzwignie od znimany biegow odworcic o 180stopni , nogi miec caly czas na tylnych podnozkach i bedzie git,trzeba bedzie sie tylko przyzwyczaicz do biegow...tzn...>jedynka do gory, a resza w dol....a dla chetnych to niech mysla nad dzwignia hamulca tylnego ....efektem tej calej przerobki bedzie bardziej dynamiczna...a co za tym idzie aerodynamiczna pozycja kierowcy....minusem tego bedzie...ze zadnej panny na przejazdzke niezabierzesz :D:D:D:D:D:D heheh...aha przy takiej pozycji kierowcy wymagane musza byc:lagi zalane niecieknace i idealnie wycentrowane kolo przednie....kiedys probowalem cos krecic z kiereownica i podnozkami...ale w szybkich zakretach przy nienajlepszej nawierzchni moja eta zle sie prowadzila....powodem bylo nienajprostrze kolo przednie..ale na trasie az chcialo sie depnac....super sie latalo wtedy...ale mi juz sie niechce...niech teraz moto wyglada na normalne...bo moze ja sprzedam.....ale moze wy cos pokabinujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, wszyscy sie chwalą to ja tez sie pochwale.

U siebie w MZ ETZ 250 mam:

1.Szeroką tylnią opone, o wiele szerszą niż normalnie.

2.Poniesiona rura wydechowa, wygląda jak ala enduro.

3.Miernik temperatury.

4.Miernik paliwa.

5.Nowe panele na wszystkich 4 wskaźnikach, zrobione z jakiegoś tam materiału fajnego.

6.Wszystkie wskaźniki podświetlane na niebiesko - zawalasty efekt w nocy.

7.Na obrotomierzu około 10 różnych diod sygnalizujących czy np. są migacze włączone.

8.Oprócz normalnego klasksonu - sygnał policyjny.

9.Pstryczek który sprawia ze kierunkowskazy są cały czas włączone.

10.Pstryczek dzięki któremu świecą małe niebieskie diody w migaczach.

11.Pstryczek, który blokuje zapłon.

12.Czujnik czy tylnia nóżka jest wyciągnięta.

13.Sakwa.

14.Tarczówka z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...