Skocz do zawartości

Skrzynia 6-biegowa do Varadero XL1000V '99


mrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko techniczne: czy ktoś próbował w jakiś sposób przerabiać skrzynię biegów od Varadero XL1000V z 5-cio biegowej na 6-cio biegową? Z tego co wiem ten sam silnik ze skrzynką 6-cio biegową był montowany w VTR1000 więc może jest możliwe aby przełożyć?

 

Z góry dzieki za odpowiedz....

 

(wiem, wiem.... jeśli będzie możliwe to będzie kosztować, wiem, wiem od 2004 roku Varadero jest już z 6-cio biegową, ale kolega ma sentyment to motocykla i nie chce zamieniać na nowszy :-)

 

Pozdro

 

Marcin

********************

Triumph Speed Triple :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej byłoby cały piec z gaźnikami i modułem od VTR wrzucić w ramę Varadero.... Taki patent zastosował jeden gościu w VStromie 1000 ...chciał więcej mocy więc zapakował piec od SV 1000 i zamiast 98 ma 120 KM a co ważniejsze lepiej sie moto zachowuje w zakresie 3-4 tys obr z czego VStromy slyną tym że w tym przedziale obrotów słabo się zbierają a przy tym generują nieprzyjemne drgawki. Cała operacja wymagała przerobienia lekko airboksu...silnik pasował idealnie w ramę.... od SV poszła też chłodnica, ECU, wtryski, przekaźniki i kilka pierdół... tak więc może taki przeszczep w Varadero też jest możliwy... kombinowanie z samą skrzynią moim zdaniem nie przejdzie ... przynajmniej trzebaby porównać odlewy karterów skrzyni, mechanizmu zmiany biegów, przekładni pierwotnej.... a to wszystko nie koniecznie musi być kompatybilne ....a przeróbka odlewu może kosztować drogo i nikt nie da gwarancji że ten patent zda egzamin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie warto myśleć nt zmiany. Koszty niewspółmierne do efektu.

Rozważałem taka opcje 2 lata temu i wymyśliłem że najlepiej i najprościej jest przeszczepić cały zespół napędowy od VTR-a. Efekt w zamian: 15KM więcej i 2 Nm mniej ale uzyskiwane przy wyższych obrotach- silnik strojony raczej do jazdy sportowej. No i wir w baku większy. :icon_mrgreen:

Varadero pow.160 zaczyna robić się "nerwowe", efekt zmiany raczej nie do wykorzystania.

W SM nr 11/07 jest tabela porównawcza w opisie używanego Varadero. Wychodzi z niej że czasy przyspieszeń na poszczególnych biegach są krótsze i prędkośc max jest wyższa w przypadku wersji SD01.

Więc po co zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...