Skocz do zawartości

swietlowki xenonowe


nameless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na alllegro sprzedaja takie fajne swietlowki xenonowe w komplecie z przetwornica itd. sa zgodne ze standardem np h4. gdzies mi powiedziano ze uzywanie tego jest nielegalne. czytam sobie rozporzadzenie ministra infrastruktury i za cholere nie moge znalesc jak to jest. jedyne co znalalzem to ze swiatla mijania nie mogo oslepiac jadacych z przeciwka i musza w dobrych warunkach oswietlac 40m drogi.

 

jak to w koncu jest?

 

 

 

Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Edytowane przez nameless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o standardowy zestaw ksenonowy do zamontowania zamiast normalnych lamp. Mam to w B12. Nameless możesz zaryzykować, w Polsce oświetlenie ksenonowe musi mieć wysokociśnieniowe spryskiwacze reflektorów i samopoziomowanie, więc chocbyś się mocno starał to i tak nie będzie to zgodne z prawem bo nie dasz rady tego dorobić. Za to gość na stacji kontroli powiedział mi, że w Polsce w motocyklu można mieć i lampe naftową z przodu i nikt sie nie przyczepi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi na rezie wiadomo w BMW K 1200 GT mozna zamowic Xenoeowe opcjonalnie. ( nirznaczy, ze inne nie maja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare rozsądnie jest to wyjaśnione tu http://motoryzacja.interia.pl/samochody/tu...ony,992810,1135

 

Jednak opis ten nie całkiem porusza sprawe motocykla. Bo jakoś nie jestem w stanie sobie wyobrazić w motorze czujników na wahaczach (że o spryskiwaczach nie wspomne).

Reflektor w motocyklu, jeśli na szkle jest oznacznie H to jest przystosowany tylko do żarówek typu H. Ksenony mają oznacznie D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 3 punkty.

 

Jaka jest temperatura robocza tych xenonow ?

 

Co stanie sie z reflektorem jezeli bedzie wiekszy

 

co jaki czas trzeba bedzie zafundowac sobie / wymienic reflektor spalony przez xenony ?

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw o który mówicie to tzw HID. są tego trzy rodzaje, w zależności od mocy światła które dają: 6000, 8000 i 12000. polskie przepisy dopuszczają 6000. i takie właśnie mam zamontowane w swoim samochodzie. nie mam sprysków ani żyroskopu, przegląd przechodzi bez problemu. zarówno lampy jak i zestaw HID są atestowane. nic mi się nie wypala, światło jest super. nie zdecydowałem się na 8000 i 12000 ponieważ światło jest tam już niebieskie i fioletowe. poza tym nie chce mi się sra* po gaciach przy okazji kontroli policji czy przeglądu. w samochodzie mam wprawdzie fabryczny żyroskop, ale jakoś brak mi motywacji, żeby go podłączyć pod lampy. spryski będę zakładał, zostały zdjęte przy okazji walnięcia psa (nowy zderzak nie miał wyjścia). zestaw nadaje się do każdej lampy soczewkowej i typy klar. nie ma możliwości montażu w lampach z profilowanym szkłem.

na nowy sezon chyba też zamontuję sobie w motocyklu. zaciekawiła mnie opinia, że w dzień gorzej widać niż normalną żarówkę. czy chodzi o wielkość odbłyśnika?

w każdym razie do samochodu zdecydowanie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...