Skocz do zawartości

Otwory w wydechach ( wydech - wiercenie )


sidlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

:) Witam koledzy mam prośbę doradżcie mi jak można poprawić barwę głosu mojej 650 drag star mam oryginalne wydechy i są bardzo ciche, mam zamiar je jutro z kumplem przewiercic wiertarką na końcach, on tak zrobił w swojej i jest trochę lepiej . Patrzyłem na Allegro i nie ma żadnych wydechów tuningowych do mojej Yamaszki. Poradzcie coś ewentualnie gdzie mozna znależć fajne wydechy w mazowieckim i co myślicie o tym wierceniu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiscie nie polecam wiercenia seryjnych wydechów bo może jednak za rok lub dwa zechcesz wrócic docichego dźwieku (np. gdy będziesz się wybierał w jakas dłuższą podróż) i co wtedy...??

Pozdrawiam marian00

 

P.S. Mój V-Star wcale tak cicho nie pacuje...

Edytowane przez marian00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum bo nie raz o tym było.

 

jednak ja ze swojego doświadczenia powiem tak:

 

Jeździłem z kumpla pustymi wydechami i głowa mnie bolała :-) efekt fajny ale jeśli masz możliwość wyciszenia. Aktualnie jestem na etapie dalszego wybebeszania swojego wydechu. Wcześniej miałem nawiercone 4 otwory 10mm + 4 otwory 6mm w ostatniej ściance naprzemian - motocykl po tym zabiegu wyregulowany, dźwięk inny, zero zmian. Teraz jednak z nudów rozwierciłem całą tylną ścianke i jestem na etapie mozolnego wyciągania tej ostatniej rurki :icon_mrgreen: musze wymyślić jakiś patent bo mi ręce odpadną. Rurka przymocowana jest lekko na trzech spawach wiec wystarczy włożyć coś do niej, rozruszać i wyjąć ale zakończona jest CZYMŚ co blokuje to wyjęcie - jednak majkelpl to wyjął więc i ja sobie poradze. Efekt? dźwięk wydobywa sie z wydechu głównego wcześniej i leci jeszcze przez kawałek puszki przez co zniwelowane jest to pierdzenie a dźwięk jest bardziej basowy. Polecam. Teraz zastanawiam się już nad tymi Cobrami.

 

Można jeszcze zrobić tak: http://www.stargis.net/webslinger/Docs/CaliGut.pdf jak nie wyjme rurki to pójde o krok dalej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz u mnie:

Nawiercone po 6 otworów na tłumik wiertłem fi 10 w pierwszej blasze.

Jest głośniej ale nie jestem zadowolony - wg mnie jest bardziej metaliczny dźwięk, fakt faktem ze stado słoni mi na uszach tańcowało w dzieciństwie ale do basu to temu baaaaardzo daleko.

Słowem nieporozumienie i żałuję w myśl kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje.

Moim zdaniem lepiej kupić markowe rurki a oryginały zostawić tak jak jest.

Jadę niebawem z kumplem do Niemcowni i przyznam że mam stresa czy policaje czepiać się będą.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja, że otwory np. 10 mm są nagwintowane i w razie potrzeby wkręcać mozna kołki (śruby) i w ten sposób przywracamy stan "sprzed" . Ma to sens przed przeglądem rejestracyjnym, wyjazdem do Niemcowni...

Pozdrawiam

Juliusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak wiercicie, dzwonicie, pierdzicie i co tam jeszcze to MACIE CZAS JEZDZIC ?

Mysle ze czesc z Was powinna porobic w telewizorze dziury i nalac roznokolorowych farb zeby byl LEPSZY KOLOR potem go zgniesc to bedzie bardziej plaski potem.......WY.......LIĆ go za okno i kupic nowy i NIE GRZEBAC -nie jestesmy madrzejsi od tych co to wymyslili i wyprodukowali a jesli ..to do roboty ! ! ! (ale przy produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak wiercicie, dzwonicie, pierdzicie i co tam jeszcze to MACIE CZAS JEZDZIC ?

Mysle ze czesc z Was powinna porobic w telewizorze dziury i nalac roznokolorowych farb zeby byl LEPSZY KOLOR potem go zgniesc to bedzie bardziej plaski potem.......WY.......LIĆ go za okno i kupic nowy i NIE GRZEBAC -nie jestesmy madrzejsi od tych co to wymyslili i wyprodukowali a jesli ..to do roboty ! ! ! (ale przy produkcji)

 

Tak to napisałeś jakbyś nigdy przy motorku nic nie robił.

Te typy tak mają, że czerpią przyjemność i z jazdy i z "grzebania".

 

Witam! Ja do Drag Stara 1100 Classic zrobilem sam - dwa kawalki kwasowki ,dwa kawalki Plexi , dwie obejmy na wymiar lagi (nie pamietam) ,8 srobz kolpakowymi nakretkami chromowanymi 4 godziny pracy ....i BYŁY !

240club.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie przylapales ale... robilem cos czego nie mozna bylo (i jest) kupic ani w Kraju ani na Ebayu(no i trafil sie rym czestochowski) i dlatego robilem sam ale to ubieranie a nie przerabianie -poprawianie . To tytlko wizaz a nie chirurgia. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...