Skocz do zawartości

Sprzęgło Hayabusa


Demus2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze sprzęgłem w Hayabusie. Przy normalnej (delikatnej) jeździe wszystko działa jak należy. Problemy pojawiają się gdy próbuje dynamiczniej wystartować. Sprzęgło zachowauje się jakby miało tylko dwie pozycje (0/1) Ma ktoś jakiegoś pomysła co to może być? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby godziwie wystartowac potrzebne jest płynne przeniesienie mocy. Jakaś dozowalność. U mnie tego nie ma. Albo wszystko albo nic i w tym problem. Nie chodzi mi o ruszanie przy maksymalntych obrotach silnika ale normalny, szybki start spod świateł. Powiedzmy przy 5000 obr/min. Mam nadzieję że wyjaśniłem o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sprzeglo w hajce ma bardzo niewielki skok nie mowie o klamce) i ciezko sie nim dozuje. pozno bierze. ale nie az tak zeby wcale nie dalo sie dozowac. poza tym jak bys zapodal na 5000 rpm i bylo by 0/1 to masz plecy gwarantowane przy tej mocy

 

 

natomiast tak poza tematem to po co walic z 5000rpm?? to moto z 3000 idzie jak glupie :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jeszce nie kończy. Moto ma 13900 km przebiegu. Gdyby się kończyło to chyba by się ślizgało. Te 5000 obr/min to przykłąd. Zazwyczaj ruszam przy ok 2000 i manetke odkrecam gdy sprzęgło odpuszczone ale chciałbym mieć mozliwość wystartować z wyższymi obrotami. Coś takiego jak na wyścigach. W moim przypadku to niemozliwe. Strasznie szarpie i albo zadusi silnik albo guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzeglo to tzw,slipper,rozlacze sie czy tez slizga przy redukcji biegow ? Ten typ chyba tak ma,modyfikacja polega na przerobieniu jego na "normalne" sprzeglo.

 

Przyznam sie ze zbyt duzo to na temat Busy to nie wiem ale kolesie ktorzy scigaja sie na 1/4 mili pierwsza rzecz co robia to zmieniaja czesci w sprzeglach.

 

Sprobuj swierzy i inny olej moze bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mowisz ze sie nie konczy to moze pora wziac sie za regulacje,moze wystarczy podregulowac na automaciew busie jest chyba taki sam jak u mnie w sradzie porypany slimak w sumie to ja go wywalilem i zalozylem hydrauliczne sprzeglo od kawasaki jest 100 razy lepiej

Pozdro

P.S

Demus2 bywasz u was na lotnisku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze sprzeglo juz sie konczy i pozostal tak maly skok ze nie masz juz takiej kontroli jak wczesniej..

Sprzęgło które się kończy, zaczyna się ślizgać... Logiki trochę.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło w Busie jest hydrauliczne i nic się w nim nie reguluje. Tak szczerze, (to do autora tematu) - nie wiem czy największą luką nie jest tutaj sam kierowca :). Może trzeba poćwiczyć? Hydrauliczne sprzęgło ma bardzo mały skok, trzeba wyczucia.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło które się kończy, zaczyna się ślizgać... Logiki trochę.

 

Ty mowisz o takim, ktore sie skonczylo...

a teraz posluchaj logiki...przy mniejszej srednicy wytartych tarcz nie musisz gleboko wciskac klamki skok roboczy sie zmniejsza (sprzeglo rozlacza wczesniej)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mowisz o takim, ktore sie skonczylo...

a teraz posluchaj logiki...przy mniejszej srednicy wytartych tarcz nie musisz gleboko wciskac klamki skok roboczy sie zmniejsza (sprzeglo rozlacza wczesniej)

 

Średnicy?? :) Chyba grubości

Pozatym grubość tarcz nie ma nic do tego jak szybko łapie sprzęgło

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...