Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdów - zmiana przepisów


zosia_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamietam chyba okolo Sierpnia 2005.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Czyli czary ;).

Albo cos jest jednak inaczej niz mowisz... Bo jednak ktos kto zarejestrowal moja CBF w 2006 roku w maju dostal "stare" dokumenty :biggrin:.

 

Pozdro

 

DOPISANE:

Sprawdzilem.

Nazwa dokumentow sie jednak zgadza z tym co mowisz: "costamfurhrgrfredr Teil I i Teil II". Czyli sa nowe. Ale dostalem - wbrew temu co mowisz - oba dokumenty :D. A jak napisales Teil I to dowod rejestracyjny. Czyli jednak chyba i w przypadku Niemiec nic sie nie zmienia...

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w Austrii motorower wyrejestrowany trzy lata temu, mam do niego Typenschein (tak jak w Niemczech brief), zarejestruje jego w Polsce po 25 grudnia? Motorower jest jeszcze w Austrii, przywiozę jego może 22-23. Co będę potrzebował żeby jego zarejestrować? Czy konieczne będzie wykupienie tablic próbnych? Jaka data będzie ważna do rejestracji pojazdu? data stępla przy przeglądzie?

Edytowane przez skalim1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Czyli czary :biggrin:.

Albo cos jest jednak inaczej niz mowisz... Bo jednak ktos kto zarejestrowal moja CBF w 2006 roku w maju dostal "stare" dokumenty :crossy:.

 

Pozdro

 

DOPISANE:

Sprawdzilem.

Nazwa dokumentow sie jednak zgadza z tym co mowisz: "costamfurhrgrfredr Teil I i Teil II". Czyli sa nowe. Ale dostalem - wbrew temu co mowisz - oba dokumenty :). A jak napisales Teil I to dowod rejestracyjny. Czyli jednak chyba i w przypadku Niemiec nic sie nie zmienia...

 

Przy wyrejestrowywaniu exportowym lub przerejestrowywaniu w Niemczech stary Fahrzeugbrief i Fahrzeugschein zostanie Ci zwrocony - bo jest niewazny. Prawo zapewnia Ci wlasnosc tego za co zaplaciles nawet w wypadku dokumentow.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem!

Kupilem motocykl, do ktorego dostalem dwa dokumenty-Fahrzeugbrief z wpisem "ungultig" oraz Zulassungbescheinigung Teil II. Nie chca mi zarejestrowac ,bo twierdza ze nie mam czesci I. A Sprzedajacy twierdzi ze nigdy nie mial czesci I....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac ten temat troche sie przestraszylem bo mnie tez to dotyczy, mam jeszcze nie rejestrowanego sprzeta. postanowilem zadzwonic do urzedu a tam mila (odziwo) pani mi wszystko ladnie wyjasnila ze nie mam sie co bac bo mam niemca i mam maly brief a to jest im potrzebne a z innym krajami moze byc problem ale jest to przygotowywane przez te kraje. dowiedzialem sie jeszcze ze ten przepis jest wprowadzany w sumie po to zeby nie sprowadzac pojezdow ktore w tamtych krajach nie sa rejestrowane typu: przyczepa, motorower, ciagnik rolniczy

pani jeszcze mi doradzila jak to wszystko po kolei zalatwiac zeby nie miec problemow, nie moge sie nadziwic jaka mila byla :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zeby nie sprowadzac pojezdow ktore w tamtych krajach nie sa rejestrowane typu: przyczepa, motorower, ciagnik rolniczy

 

buhahahahaha

 

no to ta pani byla naprewde E X P E R T E M ! ! !

 

A teraz moze mi powiesz od kiedy przyczepy i ciagniki rplnicze nie sa rejestrowane ?

 

P.S. jedz do tego urzedu i niech dadza Ci to na pismie.

 

:biggrin:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz moze mi powiesz od kiedy przyczepy i ciagniki rplnicze nie sa rejestrowane ?

Nie wiem i to nie sa moje slowa tylko powtarzam co ona mowila, wiec nie smiej sie ze mnie tylko jak chcesz to zadzwon do niej i sie jej spytaj.

 

Nie mam potrzeby sie w to zaglebiac bo najwazniejsze ze bede mogl zarejestrowac bez zadnych dodatkowych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i to nie sa moje slowa tylko powtarzam co ona mowila, wiec nie smiej sie ze mnie tylko jak chcesz to zadzwon do niej i sie jej spytaj.

 

Nie mam potrzeby sie w to zaglebiac bo najwazniejsze ze bede mogl zarejestrowac bez zadnych dodatkowych problemow.

 

Nie smieje sie z Ciebie tylko z pani dla ktorej ciagnik czy przyczepa nie jest pojazdem i nie musi posiadac rejestracji = tablic.

 

Zadzwon moze do jakiejs innej, bardziej kompetentnej osoby zebys pozniej nie plakal, ze przeciez pani powiedziala. Moze ona ma wlasnie za zadanie udzielac takich informacji ?

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie z zycia wziete....

 

kupilem motocykl od handlarza, dostalem do niego ubezpieczenie, pzreglad, dodatkowo fakture zakupu motocykla we francji i dowod "wyjazdowy" wydany we francji na nazwisko handlarza.

Czy po 25 bede mogl normalnie zarejestrowac motocykl czy beda z tym jakies problemy.

Podkreslam ze teraz nie mam absolutnie czasu bo kupa roboty w pracy, inwentaryzacja itd...

 

Jak to sie ma w rzeczywistosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam pytanko z zycia wziete.....

Kupilem niedawno motocykl sprowadzony z UK. Kupilem go typowo na handel, zeby na wiosne go sprzedac. Mam do niego 1 dokument angielski i umowe "in blanco".

Czy musze zarejestrowc motocykl przed 25 grudnia? Czy jesli nie zarejestruje go teraz, przyszly wlasciciel bedzie mial problemy w pozniejszym terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym sie właczyc do tematu(jest juz stary i nikt nie pisze a nowego nie chce zakladac). Sprawa ma sie tak: kupiłem niedawno motorower z Francji(rok motoroweru 2003) i w wydziale musialem pokazac ze one nie byly tam rejestrowane. Wszystkim jest to wiadomo ze tam motorowerow nie rejestrowano. Wiec mam teraz pytanie czy jak ja go nie zarejestruje do 25 grudnia to juz potem nic nie zrobie?? Bo nie mam do niego dowodu rejestracyjnego!!! Prosze o odpowiedz i POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj bylem z ojcem i sie pytalem bo mam tylko ten brif ta zielona ksazeczke i umowe (jak se napisze ;)) i okazalo sie zeby zarejestrowac to musze tylko prztlumaczyc i wykupic te tablice z niemiec z ktorymi dostaje sie ten dowod tymczasowy :bigrazz: no i oczywiscie przeglad

Edytowane przez Piteros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...